klouže spojka

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

No nevim, jeste jsem jej nerozebral. Takze nemohu rict. Uz do toho nechcu moc investovat, tak si to rozeberu doma sam, a setrvak poslu na opravu, pripadne v dalsim vlakne nekdo udelal z dvouhmoty jednohmotu.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Reklama
 

tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: klouže spojka

Příspěvek od tempest »

V jednom servisu jsem byl od toho odrazován, že ten repas dvouhmoty nefunguje. Jinak teď hledám servis na výměnu a jsou chlapci celkem odvážní. Za materiál si řeknou lamela+přítlačák 9000Kč a víc + práci. Přitom lamela s přítlačákem stojí okolo 3500Kč. Jinak se mně podařilo najít dvouhmotu Ashika za necelých 13000Kč na netu novou.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

Jj, ja santika hodil na spalky, rozmontoval vse a dvouhmota je opet na repasi, jeste v ramci zaruky. Bal jsem se toho, ale vyndat spojku je cca prace na 4-6h byl jsem na to sam. Ale chce to dobre naradi. Pristi tyden cekam info. Jinak ja nasel luk celou sadu i s jednohmotou za 9tis. Pritlacak, lamela, lozisko, setrvak. Pripadne jednohmotu za 3tis. Takze prace me nestoji nic nastesti.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: klouže spojka

Příspěvek od tempest »

Možeš sem, prosím, hodit odkaz na tu jednohmotu se spojkou? Vím, že Octavka jde takhle překopat, ale jak je to u Santy? Jsou s tím nějaké zkušenosti? Všechny 2,4 benzíny jsou z výroby dvouhmoty, nebo jsou i nějaká jednohmoty? Dík
To máš dobrý, jak si to ošéfuješ sám doma. Bohužel na to nemám čas a vybavení. V jednom servisu mně bylo dokonce řečeno, že je to práce na dva dny pro dva chlapy. Vzpomínám na nějaký rozhovor se zlodějem aut, jak rozebírali auta za jízdy na kamionu pod plachtou. Tyhle si vzít na výměnu spojky.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

http://www.ebay.com/itm/Single-Mass-Sol ... 2391108015
http://www.ebay.com/itm/Clutch-Kit-with ... 2094057223
tu je jak sada tak i samotny setrvacnik jednohmota. ten setrvak jsem nasel i na ceskych strankach za 6tis, sic neni skladem, ale.... Mozna by se to dalo pouzit.
A ja taky nemam zadne znalosti, ale logicke uvazovani a opatrnost staci. Pokud bych nelital a nehledal kde jsem dal sroubovak, kde 17 orech a tak, tak to mam za dopoledne rozebrane. Horsi je pokud nejdou povolit srubky. Ale ty neni problem predem promaznou MoS2. Uvidime co mi rekne teda po tom repasi mozna do te sady pujdu. pripadne jsem jednohmotu za 120zlotych videl na Alegro.pl
http://allegro.pl/hyundai-santa-fe-2-4- ... 30662.html
Jinak prace ve dvou v servisu a 2 dny, je fuserstvi. a znamka ze budto se flakaji, nebo to neumi.

Navic disel ma vetsi razy a dvouhmota to vyrovnava, proto se u nafty nedoporucuje vymena za jednohmotu. Ten benzin neni tak nachylny podle me.

Navic jedna vec co me docela udivuje ze santa fe SM je od roku 2001-2005, ale spojka je do 4-2003 a od 7-2003. Ja mam unor 2003, a kdyz jsem kupoval spojku nevsim jsem si a obednal od 07-2003, ale pri trose sily tam pasovala. nenasel jsem rozdil.

Pripadne tu mas sadu na Santu,a le myslim ze je to na 100kW ne 107kW. lae podle me by to melo sedet. roztec sroubu je na 99% stejna.
https://www.automobilovedily24.cz/blue-print/2882932

pripadne tu
https://www.profidily.cz/nahradni-dily/ ... etrvacnik/
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: klouže spojka

Příspěvek od tempest »

Auto je na opravě a po rozhození se ukázalo, že mám 2,4 benzína s jednohmotou. Ta by tam měla být originál. Těžko říct, kdy tam přišla jednohmota a kdy dvouhmota. Mám 2004.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

ja mam taky hotovo. Doma na zahrade. Setrvak znova zrepasovany. Vyjadreni technika co repasoval byl, ze auto dlouho stalo na spojce a setrvak proste nevydrzel a upek se, prej nejake mazne pouzdro, to se pak roztahlo a vybilo stred. takze za 4 mi to opet zrepasoval. namontoval jsem a jezdim. Priste pripadne asi sezenu jednohmotu at mam do pripadu, kdyby se zase neco po.... Spojkovou dadu mam na jednohmotu doma.

PS: ja mam santu unor 2003 a mam dvouhmotu. U spojek je nejake toto do 4/2003 a od 7/2003 spojka se ale lisi. Mam sady spojkove doma jak 7/2003 tak i do 4/2003. Ta starsi vypada ze ma pritlacak tu tlancnou plochu dale od kostry od srubku a proto pri prilozeni na lamelu a setrvak jsem ty sroubky ani trochu nezasruboval, a chybelo mi jeste centak. Tzn o centak by ty sruby mely byt delsi, abych je chytnul. tak se mi zda ze toto je pro jednohmotu, jelikoz jednohmotovy setrvak ma tu treci plochu vice zapustenou. Proto je na pritlacaku treci plocha trochu vic predsunuta. Jinak ty mas 4x4 a 107kW? nebo jine hodnoty?
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: klouže spojka

Příspěvek od tempest »

Mám 4x4, 107kW.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

takze to same co ja. ja mam unor 2003 dvouhmota. Ale pujdu asi do jednohmoty, pokud mi zase ta dvou prdne. Muzes prosim pohledat pripadne nafotit jak ta jednohmota vypada?
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: klouže spojka

Příspěvek od tempest »

Nafocené to bohužel nemám, tu starou jsem nedostal. Akorát Ti možu sehnat :hyu: číslo té, co tam přišla.
Lovečák
Příspěvky: 1
Registrován: 08 lis 2017, 08:07

Re: klouže spojka

Příspěvek od Lovečák »

Ahoj, mám Santa fe I, 2003, 2.0 CRDI 107PS, 4x4 a začíná mi asi klouzat spojka. Zabírá až nahoře a dnes při jízdě na 5ku chvilkama lehce lítali otáčky. Otázka zní, jak dlouho to ještě takto vydrží jezdit?

Je KO celá spojka, nebo bude stačit vyměnit např. jen lamelu? Potřebuju aby mi auto vydželo ještě cca rok a nějakých max. 10-15tis km, pak se může klidně rozsypat, takže do něj nechci investovat víc než je nezbytně nutné.

Díky, Lukáš
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: klouže spojka

Příspěvek od mikodim »

Uz sa to bude len a len zhorsovat . Teoreticky staci vymenit lamelu ,ale ked sa uz na tom pracuje je lepsie menit celu sadu lebo o mesiac sa moze rozsypať lozisko a zase budes musiet vsetko rozoberat..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: klouže spojka

Příspěvek od Mike.M »

Jak pisu, ja si to vymenoval doma sam. neni to take strasne, za sadu jasem dal 2700,- prace na jeden a pul dne. hrubeho. Ale u dizlu nevim. benzin OK. Ale jak pise nademnou, radeji opravdu vymenit vse. Ono zalezi zda to pujde do srotu, nebo na prodej. Pokud se toho chces zbavit a prodat, tak vymen, pokud jen dojezit a srot, tak lamela by mohla stacit. ta se nejvice opotrebovava, no a kdyz to bude rozebrane mechanik kukne na stav loziska a rekne zda jo ci ne. da se to poznat, lestli jeste nema vuli OK, pokud uz ma vuli vymenit.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“