čidlo palivového filtru

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
xjardaxx
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2013, 12:13

čidlo palivového filtru

Příspěvek od xjardaxx »

Může mi někdo poradit s čidlem palivového filtru ?
Mám Santu 2,2 crdi 114kw, r.v. 2009
Nechal jsem si vyměnit palivový filtr v autorizovanem servisu. Po té výměně mi začala svítit červená kontrolka na palubce.
Jakmile se rozsvítí auto přestane táhnout. Zajel jsem do toho servisu znovu a řekli mi že to jsou zaoxidované kontakty a že musím koupit nové čidlo. Před výměnou mi to nedělalo.
Ví někdo, které to čidlo to je ? Na tom filtru jsou dvě nahoře. Nevím které to je a v eshopu jsem to ani nenašel.
Předem děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: čidlo palivového filtru

Příspěvek od sagen »

V servise nieco zprasili, preco by sa malo cidlo pokazit po servise ? Ak svieti kontrolka filtra, tak to by malo byt cidlo vody v palive, ak si dobre pametam a to je naskrutkovane zospodu filtra. Ale aj keby si to cidlo nahradil skrutkou, tak by auto nestracalo vykon. Aky filter ti namontovali ?
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
xjardaxx
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2013, 12:13

Re: čidlo palivového filtru

Příspěvek od xjardaxx »

Oni to prý odkalili a voda tam nebyla. Nevím co tam dali. Byl to přímo hyundai servis (autolaros ostrava).
byl jsem tam už 3x a prý si musím koupit nové čidlo
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: čidlo palivového filtru

Příspěvek od sagen »

Ak to robili podla servisneho manualu, tak odpojili konektory, hadicky, odsrobovali drziak s filtrom, vymenili filter a vsetko vratili naspat a mohli zle osadit hadicku ( co by mohlo sposobit netesnost a unik nafty , pokles vykonu ) , poskodit kabelaz ku konektorom alebo konektory ( ale to by nebol dovod na stratu vykonu ) , mohol byt zly filter ( u Mannu sa mi stalo, ze na cidlo vody bol zospodu vacsi zavit, ako mal byt pre dany typ filtru ) .
Da sa menit aj tak, ze sa odpoja len konektory, povoli sa objimka drziaca konektor cidla vody, odskrutkuje sa filter a jeho drziak aj s hadickami ostane tak, ako bol, z filtra sa odskrutkuje cidlo, naskrutkuje sa na novy filter a ten sa naskrutkuje na drziak, zapoja sa konektory a hotovo. Museli neco dokefovat alebo je zly filter, mozno prepusta naftu naspet do nadrze.
Co budu robit, ked zaplatis cidlo a nepomoze to ? Ak ho chces menit, oznac si droty od cidla aby si ho poznal, pytaj si stare vratit , a mozno to robil nejaky ucen...
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
xjardaxx
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2013, 12:13

Re: čidlo palivového filtru

Příspěvek od xjardaxx »

nechám to spravit u nich mas pravdu, to stare budu chtít zpátky.
Budu je otravovat tak dlouho dokud to nebude ok. Zaplatim to čidlo a pokud to nebude ok, tak jim udělam ostudu na internetu.
Díky za pomoc.
gustiklo
Příspěvky: 2
Registrován: 28 úno 2016, 15:06

Re: čidlo palivového filtru

Příspěvek od gustiklo »

To čidlo nemá vplyv na vykon motora , ja som ho poškodil pri montaži nahradil som ho
skrutkov kym som kupil nove stoji cca 30 eur , auto išlo v pohode a ano kontrolka
nesvietila , mam 2,2 114 kW
xjardaxx
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2013, 12:13

Re: čidlo palivového filtru

Příspěvek od xjardaxx »

když ta kontrolka svítí, tak ztratím výkon. Jakmile zhasne, tak to zase jede normálně. Asi to budou opravdu špatné kontakty. Pak to asi vyšle signál do řídící jednotky a jede to bez turba.
koupím nové čidlo a uvidím
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: čidlo palivového filtru

Příspěvek od Mike.M »

Myslim ze toto kdyz se rosviti kontrolka, dostane se auto do tzv nouzoveho rezimu, ikdyz jak je vidno cidla mohou byt dobra. Me se to stavalo casto na firemnim dieslu. Ikdyz autiu nic nebylo proste se rosvitila kontrolka motoru check a auto prestalo jet, pak po chvilce zhasla a jelo normalne. na diag nezjistitli nic, na druhe pak vodu v nadrzi. vysistili a uz to jelo OK. Jednalo se o motor SDI 47kW 1.9
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
karelb4
Příspěvky: 2
Registrován: 21 dub 2017, 10:23

Re: čidlo palivového filtru

Příspěvek od karelb4 »

Ahoj. Mně se teď také dvakrát cca po deseti minutách jízdy stalo, že problikla kontrolka palivového filtru a pak 150 km nic .
S výkonem motoru to nic neudělalo. Mám Santa Fe 2.2 crdi 110 kW.
Vzhledem k najetým cca 200 tis. km věřím svému servisu kde mi řekli, že to bývá vadné čidlo a ne voda. No uvidím 9.5. kde mi to odkalí a rovnou to nechám i vyměnit. Čidlo cca 450 kč než abych tam jel znova.
Karel
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“