Problém se startem

Moderátoři: miooo, Moderátoři

ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Problém se startem

Příspěvek od ferda328 »

:hyu: Santa fe, CRDi,
Prosím o radu, 2x-3x do měsíce se mi stává toto. Přijedu na místo, vypnu motor a když chci po čase odjet tak startér točí a motor ani nezakucká! Startování po kratších pauzách opakuji a motor nakonec naskočí. Toto se nikdy nestalo při studeném motoru!. Když auto 2-3 dny stojí tak chytne i v mrazech na DRC. Máte pro mně nějakou radu co za tím může být.
Reklama
 

ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Problém se startem

Příspěvek od ferda328 »

:-k Nemohl by to dělat snímač klikovky? Procházím různá fóra a nenašel jsem žádnou odpověď.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Problém se startem

Příspěvek od Richard555 »

To je těžký takhle bez informací radit - tedy chytá to blbě, když to není úplně studený - doporučuju diagnostiku nejlépe orig. abys mohl zjistit důvod toho stavu. I když žádná kontrolka nesvítí, nějaký špatný stav něčeho tam bude - chybná teplota motoru, váha vzduchu atd. Lambda by to asi být neměla
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Problém se startem

Příspěvek od ferda328 »

Sem tam mi svítí kontrolka ABS, to s tím. ale určitě souvis nemá. Nafťák snáď lambdu nemá? Na váhu vzduchu mám napojeny denní světla, že by to dělalo problém?
Musím teda počkat až na diagnostiku, do 8.1. mají v servisu zavřený.
Děkuji
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Problém se startem

Příspěvek od Richard555 »

Podle mě není rozumný zapojovat něco přímo na sensor, ta váha vzduchu tím klidně může být ovlivněna :wink:
Spíš bych použil něco přímo z nějaké pojistky pomocí třeba tohodle udělátka :
https://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=& ... r&_sacat=0

Je to určitě elegantnější řešení :wink:
A i to ABS bude mít při kontrole diagnostikou uloženou závadu, kvůli které se kontrolka rozsvěcuje.....
Ale potřebuješ opravdu origo :hyu: diagnostiku (nejlépe :hyu: GDS) aby ses do těch jednotek dostal
Kontrolka ABS se může také rozsvěcovat z důvodu poklesu napětí např. při delším startování, někdy se tyto závady vyřeší až výměnou baterie, pokud už má své nejlepší léta za sebou :wink: .....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Problém se startem

Příspěvek od petzl62 »

No a než pojedeš do servisu na diagnostiku,není lepší a jednodušší odpojit denní světla? Navíc si myslím,naprosto to samé co Richard...zapojovat cokoliv na váhu vzduchu je fakt nesmysl :shock:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Problém se startem

Příspěvek od ferda328 »

Tak ten adaptér na pojistky to je teda špica =D> , jenže já nemám žádné zkušenosti s objednávkou z ciziny. U nás se něco takového nedá sehnat :?: Jinak baterku mám OK, je rok stará devadesát jednička.
Původně jsem chtěl světla zapojit na čidlo oleje, ale protože jsem ho nemohl najít, tak mi jeden kolegy na Škodováckým fóru poradil zapojení na váhu vzduchu. Na všech předchozích autech /octávka, WV polo, suzuky swist, ..../ jsem to měl zapojeno na olejovým čidle.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Problém se startem

Příspěvek od Richard555 »

Nakupování z ebay je úplně jednoduchý zaregistruješ se a můžeš nakupovat - můžeš platit kartou (debetní i kreditní) nebo vyšší lvl placení na Ebay je PAY-PAL..... ale tam se musíš také zaregistrovat a otevřít účet. Návody jak to udělat jsou na netu.

Připojení na čidlo oleje asi nevadí, to stejně funguje jen tak, že když je tlak tak spojí 2 kontakty a navíc většinou kostru..... ale váha vzduchu je jinej lvl :wink: ty denní světla mají odběr cca 1A a pokud jsou připojeny třeba k vytápění čidla, můžou ho ovlivnit.....
Myslím, že čidlo tlaku u CRDI Santy je zezadu motoru pod sáním
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Problém se startem

Příspěvek od ferda328 »

](*,) Tak dneska mě ten křáp dvakrát vypekl :!: Světla od váhy jsem odpojil, takže tím to asi nebude.
Napojil jsem si to doma na diagnostiku WURTH Wow a ta mi napsala, něco jako, "nevěrohodný signál imobilizéru" a "nepravidelné přerušování signálu od snímače kliky".
Snímač kliky vím kde je, ale co se týká imobilizéru to je pro mne tabu. IMO je v klíčku :?:
Ten adaptér na pojistky jsem objevil u dvou prodejců v ČR, tak jsem si to objednal. Registrace na eBay se mi nezdařila, asi jsem na to blbý /ale na druhé straně už mi od včerejška došly dvě reklamní nabídky od eBay, tak nevím :?:/ .
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Problém se startem

Příspěvek od ferda328 »

:-k Poslední pokus, ještě vyzkouším druhý klíček. Vyčetl jsem něco o tom na fóru.
Ještě na upřesnění: motor po nastartování jde pravidelně, žádné výkyvy otáček, za jízdy ještě nikdy neumřel. Co jsem ještě vypozoroval, že to začalo dělat tyto psí kusy až když jsem měl ten problém s rozvody a následné opravě :!: /výměna rozvodů když se vysypala napínací kladka a potkalo se to/.

:D/ HEZKÝ NOVÝ ROK všem přeje "ferda"
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Problém se startem

Příspěvek od ferda328 »

Tak testuji druhý klíč a zatím OK.
Jak se má správně projevovat kontrolka imobilizéru :?:
děkuji
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se startem

Příspěvek od Mike.M »

Imobilizer vadny tocis tocis a ani skyt. ani naznak skytnuti, proste mas odpojenou elektroniku vstrikovacu. takze tak. alle kazde auto to muze mit resene jinak.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Problém se startem

Příspěvek od ferda328 »

Po 5-tém až 10-tém pokusu nastartovat to nakonec chytlo, motor šlapal jak hodinky. Někdy to vydrželo 14 dnů, někdy déle, někdy méně :!:
Nezbývá nic jiného než diagnostika, akorát je problém, že nejblíže to mám asi 60km.
děkuji za radu
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Problém se startem

Příspěvek od Richard555 »

Jestli je to imobilizerem měl bys poznat na kontrolce imobilizeru takový žlutý klíč..... ale nemůžu se podívat do návodu jak to má fungovat...... u některého auta nenastartuješ když kontolka bliká, někdy když svítí. Mrkni do návodu za jakých podmínek by to mělo startovat...
Mě u IX55 kontrolka nepřerušovaně svítí pokud mohu startovat a pokud by to nešlo asi by blikala - jsem rád že svítí :wink:
V klíči je čip a kolem spínací skříŇky je taková cívka což je taková anténa čtečky toho čipu..... pokud nepracuje korektně může to dělat problémy
Někdy pomůže záměna klíče, někdy výměna celé cívky-antény, někdy jen rozebrání a složení systému (oxidace kontaktů)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Problém se startem

Příspěvek od ferda328 »

Vypozoroval jsem, že někdy po zapnutí klíčku kontrolka SVÍTÍ a zhasne až začnu startovat a někdy zase přestane SVÍTIT než začnu startovat :!:. Teď si, ale nejsem jistý co dělá kontrolka když to stávkuje, musím to ještě vykoumat. Jak to má být správně nevím, mám k autu jen "Návod k obsluze" a tam nic není.
Na diagnostice by se mělo dát zjistit co to dělá :?:
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“