Stránka 1 z 1

Santa fe 2.7 V6 LPG problém s motorom

Napsal: 28 čer 2019, 09:27
od Ludo
Dobrý deň prajem.
Som tu nový a rád by som sa na vás obratil s mojím problemom ohľadom motora. Auto som kúpil s poškodeným motor ( kluka) zohnal som druhý motor z PL nahodil sa nový rozvod sviečky olej snímač kľuky. Spravil sa servis na LPG pričom auto ešte dokopy nič nejazdilo len sa dáva do stavu aký si zaslúži. Nový katalyzátor . No a o čo ide auto asi po prejdení 80km a srartovani 15krat odkedy bol motor nahodený nechcelo naštartovať diagnostika nevyhodila nič akurát sa zistilo že nesnimal otáčky takže nový snímač kľuky je Off (Zn. Delphi) tak sa objednal druhy tak isto Delphi auto naštartovalo išlo ok cca 40km teraz na STK a EK auto nechcelo držať otáčky a hádzalo ich dole ako by bol motor priduseny resp. Mal nedostatočnú iskru. Diagnostika ok. Skúšal som vymeniť modul nič problém pretrváva start je dlhsi ako bol predtým pôvodný modul je naspäť a ešte aj vyhodilo chyby P0335 aP0740 viem čo sú to za chyby snímač kľuky dám nový opäť a predpokladám že to nepomôže. Niekto sa x niečím podobným nestretol. Vopred ďakujem Ľudo

Re: Santa fe 2.7 V6 LPG problém s motorom

Napsal: 01 črc 2019, 15:18
od slabostka
je ten rozvod určite dobre urobený?
kabeláž k tomu senzoru skontrolovaná- premeraná? chcelo by to top diagnostika....

Re: Santa fe 2.7 V6 LPG problém s motorom

Napsal: 02 črc 2019, 16:05
od Ludo
Dobrý deň. Ďakujem za odpoveď. Rozvod verím že je nahodený správne. Robil to známy ktorý mi róby auta už 10 rokov a nikdy problém nebol či to boli 4,6resp 8 valce. A ak by bol problém zo zle nastaveným rozvodom nebol by problém stále že by zle šiel motor.? Kabeláž som nekontroloval a ani nepremeraval. Elektrika je mimo mňa dnes nahodený nový snímač Origo diel. Auto na voľnobehu cca 15 min bez problémov jazda pri poriadnom zaťažení cca 1-2km ok potom opäť ten istý problém. Už s toho začínam byť trošku viac zúfalý ](*,)

Re: Santa fe 2.7 V6 LPG problém s motorom

Napsal: 04 črc 2019, 09:27
od Ludo
Dobrý deň. Zháňam mechanika odborníka na Hyundai región východné Slovensko. Ak by o niekom vedel bol by som rád za kontakt. Vopred ďakujem

Re: Santa fe 2.7 V6 LPG problém s motorom

Napsal: 04 črc 2019, 09:37
od mikodim
Trebalo by dat auto na diagnostiku, ale najlepsie original v :hyu: a prejst komplet elektriku atd.. Bezné diagnostiky "univerzalne" a pod. nemusia vsetko podrobne ukazat..

Re: Santa fe 2.7 V6 LPG problém s motorom

Napsal: 04 črc 2019, 13:01
od Ludo
Veď práve preto zháňam niekoho poprípade to odnesiem do Hyundaiu. Ja len či niekto nevie o niekom kto sa zaoberá viac autami z Ázie Hyundai Kia a pod.