Viskospojka

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
manas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 led 2021, 18:03
Bydliště: Kroměříž

Viskospojka

Příspěvek od manas »

Zdravím.
Rozdělával někdo z vás viskospojku pro pohon zadku? Díval jsem se na pár videí,ale žádnej santa.Myslím že chce výměnu náplně.Všichni na to vite co.A dvacet let provozu zanechá svoje.Z difiků jsem vypustil asi původní náplň,podle stavu a barvy.
Dík za rady.
Reklama
 

manas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 led 2021, 18:03
Bydliště: Kroměříž

Re: Viskospojka

Příspěvek od manas »

Dnes jsem sundal ty trubky u prahu.Jsou celkem blbe uchyceny na vinglech ktery jsou o dost niz nez samotna trubka a rikaji si o utrzeni.A pak by vzniklo vic skody jak uzitku.Off s tim nejezdim.Dival jsem se kde je viskospojka.U predniho a zadniho difiku to spis vypada na domky lozisek.Nejspis to bude ten valec u stredovyho ulozeni kardanu.Muze nekdo potvrdit ze je to ona?Dost maly,ale vidim visko prvne.
manas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 led 2021, 18:03
Bydliště: Kroměříž

Re: Viskospojka

Příspěvek od manas »

Menil jsem stredovy ulozeni kardanu.Slo to v garazi,bez zvedaku a bez demontovani kardanu.Jen jsem ho rozpulil v homokloubu.Nikde se mi to nechce protocit.Silou a dobu co slo vydrzet jsem zkousel otocit predni casti kardanu a to stejny se zadni,kdyz to bylo oddeleny.Nikde zadnej prokluz,kardany se nepootocily ze bych zjistil kde je visko.
Tak bych fakt ocenil kdyby nekdo poradil kde dochazi k tomu prokluzu mezi napravama.
Ono se mi to pne,jak pevna ctyrkolka.Ne asi uplne tolik,ale z mirnyho kopce kdyz vyradim,tak to spis zpomaluje.V tech mistech muj predohrab na neutral zrychluje a druha ctyrkola co mam je manualne odpojena tak aspon nezpomaluje.
manas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 led 2021, 18:03
Bydliště: Kroměříž

Re: Viskospojka

Příspěvek od manas »

Nema visko.Jen neuzamykatelnej mezinapravovej dif pravdepodobne s nejakou svornosti.Svornost na heveru nezjistim.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Viskospojka

Příspěvek od Richard555 »

Jsou dva systémy u Santy I gen. starší měly tu viskospojku a dle mě bude součástí rozdělovací převodovky nebo někde u ní. Já mám tu druhou variantu s elektromag. připojováním zadní nápravy a ta je před diferákem vzadu a poznáš to tak že tam vedou dráty. Ta el.spojka je suchá olej je až v diferáku.
Někde se tu vyskytoval takový pps soubor o systémech 4x4 :hyu: někde ho taky mám, ale od té doby mám snad třetí notebook tak nevím kde bych ho našel :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
manas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 led 2021, 18:03
Bydliště: Kroměříž

Re: Viskospojka

Příspěvek od manas »

Dik za reakci.Ja jen ze predni naprava na heveru a auto se nehne.Zadni naprava na heveru,auto se nehne.Ale pokazne do vyvesene napravy jde pohon.Muze tam byt nejaka svornost,ale pri uplnym vyveseni na to nestaci.Visko tam neni.Pro viskospojku nemuze byt totozna napl jako do diferencialu,nebo rozvodovky,proto nemuze byt visko uvnitr ani jednoho.Napln do visko uz podle nazvu ma velkou viskozitu.Je hustejsi nez med,ale ne tuha jak vak vazelina,pro trochu prirovnani.Na to by dif ani rovodovka dlouho nefungovali.Nebo naopak,visko by se spalila na neco tak ridkyho jako je olej v difu a rozvodovce.Je tam pouze mezinapravovej dif.Suchou elektrospojku vzadu u difu nemam,to bylo prvni co jsem hledal.
Dik moc ze reagujes,zacinal jsem si zvykat ze si pisu sam.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“