problém s přední nápravou

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od miooo »

ked tak hod mi sem neajake cislo tych gum a ja si ich uz najdem...
a len tak pomimo kolko je dovolena vola volantu?? :-k
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Reklama
 

Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

Vůle volantu je podle návodu k obsluze max. 30mm.
Katalogové číslo těch gum je 54813.
Uložení stabilizační tyče.JPG
Uložení stabilizační tyče.JPG (52.43 KiB) Zobrazeno 4508 x
Přílohy
Nosník pod motorem , na kterém je stabilizační tyč uchycena.JPG
Nosník pod motorem , na kterém je stabilizační tyč uchycena.JPG (105.35 KiB) Zobrazeno 4508 x
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

Nové informace z :hyu: servisu - při výměně gum se musí vyměnit i kovové objímky , protože rozměr gum. pouzder je inovovaný - původní objímky by na nové gumy nešly. Už tu o tom psal "Fidži". Takže mi v :hyu: objednali gum. pouzdra i objímky a celková cena byla 842,-Kč (bez montáže) [-o< ](*,)
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

Tak gumy stabilizátoru úspěšně vyměněny - ale je to teda práce na h...o. Ve dvou čtyři hodiny. Kamarád - automechanik - prohlásil , že to dělal na Sante Féčku poprvně a taky naposledy - tak jsem ho uklidnil , že až zase něco bude , určitě půjdu za ním :lol: . U koktávky to prý zvládne do hodiny. Ale na druhou stranu - je po bouchání , klepání a jinejch pazvukách , co šly z přední nápravy :D/ .
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od vitak »

Brouzdale, jak jste to dělali? Můžeš to trochu popsat?
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

vitak píše:Brouzdale, jak jste to dělali? Můžeš to trochu popsat?
Ale můžu - jak vidíš ten druhý obrázek - Nosník pod motorem - tak ten jsme museli skoro celý oholit. Povolit a vyndat čtyři rohové silentbloky , odšroubovat dva podélné silentbloky motoru v ose auta , odšroubovat řízení (v místě posilovače) - to jako první , odšroubovat příchytky hadiček a trubiček posilovače řízení , demontáž obou tyček stabilizátoru. Nepíšu o demontáži krycího plastu pod motorem - to byla lahůdka. Takže na tom rámu zbyly přišroubovaná jenom obě spodní ramena zavěšení kol. Pak už s tím rámem šlo trošku manipulovat , abychom se na ty čtyři zasrané osmičky dostaly. Aby šel rám úplně ven , tak by se ještě musely demontovat ty spodní dvě ramena (asi rozpojit ve spodním kulovém čepu) , zozpojit výfuk. potrubí hned pod motorem ( příruba na tři šrouby) a musel by se rozpojit kardan. Ale na to už jsme neměli náladu , tak jsme to jen různě vykláněli - rám visel na výfuk. potrubí - abychom se tam nějak dostali - a povedlo se :D/ .
Jo a pozor - teda jestli to budete někdo dělat - dejte si bacha na silentblok , co je u posilovače řízení. Zůstane přišroubovaný na rámu. Je na takové konzoli (pozice 21930R na spodním obrázku) a ta zůstává viset na posilovači - tak aby jste si při manipulaci s rámem neutrhli řízení.
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od vitak »

Díky za popis práce, to je tedy pěkná lapálie. Auto jste měli celé zvednuté, nebo jen předek?
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

Jenom předek , ale dost vysoko.
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Uživatelský avatar
quako2
**
Příspěvky: 112
Registrován: 11 říj 2011, 19:41

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od quako2 »

Tu som to nasiel ako nahradny diel
http://www.carspace.cz/zbozi/hyundai/sa ... b-sff.html
skoda ze na slovensku to neviem zohnat (za taku cenu)
SFIII, 2014, 2,2CRDi, 145kw
Uživatelský avatar
quako2
**
Příspěvky: 112
Registrován: 11 říj 2011, 19:41

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od quako2 »

Tak, dnes som menil to gumene ulozenie stabilizacnych tyci. Kupil som to v Hyundai (2ks=18Eur)
Mam r.v. 2005-6 a ten je vraj trosku inovovany, preto sa nemenia tie kovove drziaky.
Samotna vymena:
Dvihol som predok auta asi tak 40-50cm nad zem. Dole kolesa, odpojit tycky stabilzatora (ja som uvolnil iba vrchne casti - je k tomu lepsi pristup). Potom ako pisal Brouzdal, odpojit servo 4x skrutka (17ka orech), povolit 4 silenbloky ulozenia ramu motora (19orech). Viac som nepovoloval. Cely ram motora mi tym padom klesol o cca 5-6cm a to som sa uz vsade dostal (je pravda ze mam 2WD, takze kardan mi tam nezavadzal). Drziaky stabilizacnej tyce (14kluc) som povoloval hlavne S-kovym, O-ckovym klucom. 2 spodne sruby isli potom povolovat (a dotahovat) aj s pomocou klbov v gola sade. Po dvoch hodinkach som isiel na testovaciu jazdu a HURA, podarilo sa. Inac ked som vybral tie povodne gumy tak vyzerali ako nove, ziadne poskodnie, len o cosi tvrdsie. Bal som sa ze menim nieco co bolo menene pred ani nie rokom.
Roman
SFIII, 2014, 2,2CRDi, 145kw
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Picaso »

Zdravím všechny
Koukám,že problém s boucháním v přední nápravě při průjezdu nerovnostmi jste tu úspěšně řešily.Došlo i na mě a klepání se mi taky začalo ozývat.Chtěl jsem se vás zeptat,zda mi k výměně předních"kostí" stačí pouze objednat toto:http://www.carspace.cz/zbozi/hyundai/sa ... sanfl.html pochopitelně jednu pravou a jednu levou a když budu v tom,tak bych chtěl vyměnit i gumy stabilizační tyče a zda mi stačí objednat pouze tuto gumu(2x):http://www.carspace.cz/zbozi/hyundai/sa ... b-sff.html .Někdo tu totiž uváděl,že je třeba vyměnit i kovové objímky,ale ty jsem nikde nenašel k prodeji.
A ještě tip od vás,zda tímto,když tyto věci vyměním,zda odstraním to klepání při průjezdu nerovnostmi?

Ještě pro upřesnění mám:Hyundai Santa fe r.v.2001 CRDi 2.0

Moc vás tímto prosím o radu.Děkuji Pavel
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Uživatelský avatar
quako2
**
Příspěvky: 112
Registrován: 11 říj 2011, 19:41

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od quako2 »

Ahoj. Ja som najprv menil tycky stabilizatora a potom gumy stab. tyce. Vymena tyciek je ovela jednoduchsia (jedna strana 25-30min, cena 17E / kus). Samotne gumy to je uz na dlhsie (ale v pohode to zvladnes). Co sa tyka kovovych objimiek: gumy stab. tyce som kupoval priamo v Huyndai (1ks = 9E). Dal som im VIN cislo a podla toho usudil ze sa kovova obimka nemeni. Naschval som ho na to upozrnoval ze som pocul ze sa menia aj tie. Ale povedal ze nie - iba gumy (mam r.v 2005-6 cize po FL). Na tvojom mieste zbehnem do Hyundaiu nech ti to pozru v katalogu.
A ci ti to prestane buchat? :mrgreen: Tazko povedat. Je tam este par veci ktore by to mihli robit tiez (spodny cap, capy riadenia - aj ked to by sa prejavovalo inac...)
Ked odpojis stabilizacnu tyc od stab. tyciek uvidis ci ma volu. Ked som mal povodne gumy tak mi stab. tyc po odpojeni (od stab. tyciek) hned padla dole. Po vymene gum sice padala ale bolo to take tuhe, pomale.
Drzim palce pri vymene :wink:
Naposledy upravil(a) quako2 dne 21 úno 2012, 17:22, celkem upraveno 1 x.
SFIII, 2014, 2,2CRDi, 145kw
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od miooo »

dnes som zrovna objednaval tie gumy v :hyu: ...
jedna 10eur a o obimke mi nic nevraveli...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Picaso »

No já jsem to objednal i s těmi gumami a když budu v té práci,tak to udělám všechno.A kdyby náhodou nepasovaly,tak dodatečně zkusím třeba i v Hyundai sehnat ty objímky.Ať je to hotový všechno,třeba bude klid.Docela je to nepříjemný zvuk,to bouchání.Doufám,že to dorazí brzy.
Díky vám za rady a názory a kdyby měl ještě někdo nějaké poznatky k tomuto tématu,tak jej jenom uvítám.

Ahoj Pavel.
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Jerymat
Příspěvky: 4
Registrován: 22 úno 2012, 16:43

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Jerymat »

kulové čepy spodních ramen
Brouzdal píše:Zdravím. Mám podobný problém v přední nápravě. Při jízdě a rozhoupání auta nebo při jízdě na nerovnostech se ozývá z přední nápravy bouchání. Když auto stojí a rozhoupu ho , tak nic slyšet není. Kontroloval jsem tyčky stabilizátoru a preventivně je vyměnil. Problém to ale nevyřešilo. Mám najeto 91 000 km. Původní majitel (první) kupoval auto nové v ČR a tenhle problém řešil v AS celých sedm let , co auto měl. V :hyu: za všechny ty roky , co jezdil na garance na nic nepřišly. Chtěl jsem se zeptat , jestli jde zkontrolovat uložení stabilizátoru tak , že bych demontoval ty nové tyčky stabilizátoru a zkusil to projet bez nich. Pak už mě napadají jen kulové čepy spodních ramen - jak to zkusit ?? Nemáte někdo zkušenost , co by to mohlo být ???
Díky za rady.
U mě to byly jednoznačně kulové čepy spodních ramen , je to bolest těhle auťáků.Mám 2001 2.4 benzin + LPG v celku max.spokojenost :D Jerymat
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“