A zase spojka

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

A zase spojka

Příspěvek od Brouzdal »

Poprosil bych o radu , jestli máte někdo stejný problém : při rozjezdu na zpátečku auto jakoby škube - jako kdyby byl zkroucený přítlačák (zkušenost ze Š Favorit :lol: )- při rozjezdu na jedničku to nedělá a spojka taky cítit není. Při jízdě není znát , že by spojka prokluzovala. Netuším co by to mohlo , kromě spojky , být. Auto má najeto doložených 80t km , po prvním majiteli , pravidelně servisováno ( sice v aut. servisu , ale servisováno ).
Naposledy upravil(a) Brouzdal dne 13 úno 2011, 06:14, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Reklama
 

sery
*
Příspěvky: 46
Registrován: 29 kvě 2008, 13:33

Re: A zase asi spojka

Příspěvek od sery »

Může být pryč setrvák
Uživatelský avatar
jardo0908
*
Příspěvky: 83
Registrován: 10 led 2008, 12:35
Bydliště: Vitanova
Kontaktovat uživatele:

Re: A zase asi spojka

Příspěvek od jardo0908 »

Ahooj zotrvak nie to by ti robilo ked by si pritlacil na spojku vybravovala by a pri pusteni by ta jemne kopla santovia maju tazku spiatocku tazky prevod spojka dostava zabrat necuduj ak to nerobi dopredu je to ok
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: A zase asi spojka

Příspěvek od ANJA »

Ahojky tak problém přetrvává, někdy nemůžu vyřadit jakoukoliv rychlost, spojku jsem měnila letos v lednu, najeto něco málo přes 10tis. Jak jsem teď byla v Opavě, odešly mi obě přední potkávačky - Osramky! tak jsem přistavila v servise George a klučina je šikovný, dal nové žárovky a já jela dál. Myslela jsem, že to jsou pojistky.Samo, ukecaná ženská, jsem se nezapomněla pozeptat na můj problém no a on mi řekl, že zřejmě při montáži nové spojky nebyla dobře odvzdušněna. Je fakt, když nemůžu rychlost vyhodit, tak teď pustím spojku, znova vyšlápnu a rychlost jde ven.Tak uvidím, jak opět pojedu Opavu, zřejmě mu auto přistavím a až pojedu ze školy domů, tak si Sanťu vyzvednu. Snad to bude tímto, co tu pročítám, jak se Vám chovají auta při špatné převodovce a setrváku, tak moje auto mi nic takového nevykazuje. Ale asi budu mít v háji stabilizáky, tak to nechám vše zkouknout. Zatím Jana
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: A zase asi spojka

Příspěvek od ANJA »

Ahojky tak nevím jestli jmenovat servis, kde mi total do... auto. Před rokem koupené auto: Požadovala jsem výměnu spojky, slíbili, že dají novou. Hm za blbost se platí, teď musím dávat novou. Za cenu 5600,- Kč s prací jsem asi nemohla čekat žádný zázrak, že?
Další věc - čepy - opět budu dávat nové, tlumiče do kufru jakbysmet a hafu dalších věcí. Ten "servis" - já bych je nazvala jinak, ale to nejde publikovat, ze mně vytáhl bezmála 13 tisíc a teď budu dělat vše znovu. Když jsem se ohradila, udělali ze mně blbou ženskou, že neumím jezdit a do auta dávám PHM kdoví co...
Teď budu servis dělat jinde - u chlapíka, který opravdu udělá to, co se domluvíme, navíc ukáže staré demontované díly.
Ale já jsem v jádru přející dobrák - přeji tomu super servisu jen samé nej - ale v opačném smyslu [-o< Jana
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: A zase asi spojka

Příspěvek od vitak »

Anjo, to odvzdušnění spojky Ti nepomohlo? Co se týká těch kostí stabilizátoru, koupil jsem teď nové v Autokelly - Starline za 320 Kč za kus - moc jsem od toho za tu cenu nečekal, tak mě ani nepřekvapilo, že se jeden čep vrací po vyklonění sám do původní polohy - asi ho na auto ani nemá cenu dávat - nicméně je na čepy 3 roky záruka. Tak jsem si hned koupil kosti Miele HD - prý do těžkého provozu, ty vypadají dost dobře a jsou pěkně tuhé (v mjauto 620 Kč/kus). Myslel jsem, že výměna kosti bude otázkou 15-ti minut, ale to jsem se mýlil, matice nešly povolit ani půlmetrovou pákou, horní nakonec po nahřátí povolila, ale dolní ne, tak to budu muset asi odbrousit, kontra drážka je stržená.
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
ANJA
*
Příspěvky: 86
Registrován: 22 led 2010, 00:01
Bydliště: Slovácko :-)

Re: A zase asi spojka

Příspěvek od ANJA »

Ahojky, tak ke spojce - byla mírně zavzdušněná, ale prý by si měla "sednout" po určitých km. Teď po odzvdušnění se mi zdá, že lépe chodí šaltrpáka. Uvidím, počkám, nic jiného mi nezbývá. konečně mám dány do auta nové kufrové tlumiče, velikost jaká má být, už se nepráskám do hlavy. Ale zase jedna špatná věc - díra v pravém zadním rameni, kuva, napřed v levém, teď v pravém. Pánové, nemáte prosím kontakt,kde by se dala ramena koupit za dobrý peníz? A taky tlumiče pérování, a ještě nevím jak se jmenuje - pod zadní nápravou od kola šikmo ke středu auta vzpěra s čepem. Odešly na věčnost... Nikde nemůžu najít, nevím, jak se to zove. Díky moc za pomoc :D Jana
H-Santa r.v.2001, 4x4, 2,4i + LPG, 107 kW
Uživatelský avatar
Petersoone
Příspěvky: 1
Registrován: 03 kvě 2016, 01:57

Re: A zase spojka

Příspěvek od Petersoone »

Ahoj,
nejdříve to začalo při couvání s plným rejdem - když vyjíždím z garáže přes takový odtokový kanálek, začal můj Santa trochu cukat. Přikládal jsem to přiřazení 4x4, jelikož podobně to cukalo i při připojení na sněhu. No nakonec se cukání zhoršuje, je to znatelné i při jízdě vpřed (občasně při přeřazování v nižších otáčkách, nebo při zapnutém 4x4)... Neměl jste někdo podobnou závadu/problém? Je to spojka, setrvák, nebo nějaké problém s 4x4?

Další podivnost, kterou pozoruji, je při ranních startech. Vždy když nastartuji, tak to asi na 3sec udělá takový divný, až vysoký zvuk. Někde jsem četl, že to může být ucpaný jakýsi filtr na vaně motoru a může to při dlouhodobém používání způsobit obtíže. Můj mechanik mi řekl, že to vypadá na vahátka ventilů, tak se chci optat, zda to již někdo neřešil.

Moc děkuji za rady :)
Santa Fe 2007 2.2CRDi 4x4
matuloo
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2016, 11:16

Re: A zase spojka

Příspěvek od matuloo »

Zdravím všetkých,

nechcel som zakladať novú tému, tak to hodím sem. Mal som na aute problem - nevedel som zaradit dvojku,bolo jedno ci smerom hore alebo dole, stale isla cez zuby. Pobehal som viacerych servisakov, skoro vsetci sa zhodli, ze to budu synchrony.Vitaz bol teda hyudnai juzna tr. kosice - repas prevodovky (vymena synchronov) + samozrejme som uz dal vymenit aj komplet spojkovu sadu + zotrvacnik. Prva oprava sa im zazracne nepodarila, dvojku zaradit stale neslo, samozrejme prevodovka isla druhy krat vonku na naklady servisu. Po cca mesacnom dohadovani terminov atd. auto bolo hotove. Vsetko bolo fajn, najazdil som cca 16 000 km (11 mesiacov) a teraz ked na 4. resp. 5. prevodovom stupni pocas jazdy pridam plyn, spojka zacne smykat. Viete mi poradit, co to moze byt? Nie je 16 000 km malo na znicenie spojky? Samozrejme nejazdim ani rally, ani netaham ziadne voziky ani nic podobne. Fakt ma to uz nebavi riesit to cez hyundai servis a vobec neviem,ci to moze byt ich vina. PS: po vymene spojky som od nich pytal naspat vsetky stare diely, tie mam doma, a nevyzerali vobec poskodene.
Hyundai Santa Fe r.v.2005, 2.0 CRDi, 83 kW, 2WD
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: A zase spojka

Příspěvek od Mike.M »

Ja mam zkusenosti, ze kdejaky garazovy technik s zvedakem je lepsi nez ty original servisy. U me se menila spojka pritlacak i lamela. a po 2 rokach znova,a le kvuli dvouhmot setrvacniku. Oprava 20litru. Spojkovou sadu jsem dal sachs, setrvak repasovat. ted muzu rict, rok bez problemu, pedal krasne hehoulince jde, zacina zabirat odspodu krasne plynule az do poloviny drahy, Od poloviny uz pekne spojeno. Jezdim jak rally, zena taky. ale parada.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“