Vibrace volantu pri brzdení

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
iceman62
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2010, 12:41

Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od iceman62 »

Zdravím, nemohol by mi niekto pomôcť? Pri brzdení v rýchlostiach nad 60km/h sa mi rozvibruje volant. Neviem či je to normálne, ale pri brzdení brzdový pedál akoby pumpoval. Nie ako pri zapnutí ABS, to kopne naspäť., ale teraz akoby pumpoval (najvýstižnejší výraz). Dosť je to na nohe cítiť. A tie vybrácie ma znepokojujú. Keď klesne rýchlosť pod 60ku volant sa ukľudní. Ďakujem za akékoľvek postrehy a nápady pretože najbližší servis SF mám cca 50km.
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od FISHkaa »

Zkoucené brzdové kotouče ba přední nápravě...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Toms
Příspěvky: 2
Registrován: 27 kvě 2011, 08:29

Re: Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od Toms »

No jasně jsou to přední kotouče, když je budeš měnit tak nezapomeň i na destičky. Měl jsem to samý oboje jsem vyměnil a je to dobrý.
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od Rexcor »

a pokud by se to kotoučema nepodařilo odstranit (což by se nemělo stát ale vís jak) ta jsme ted zjistili, že na Subaře máme poškozene silentbloky na přední nápravě a autu taky vibruje volant při některých bržděních.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od Spajky007 »

mohli by to bejt i kuláky na řízení ale podle vibrace pedálu to vipadá na ty kotouče někdo asi hodně moc brzdil ](*,)
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od mirpie »

nebo nebrzdí zadek a předek se přehřál a pokroutil.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
dcpaja
*
Příspěvky: 14
Registrován: 19 led 2009, 10:00

Re: Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od dcpaja »

Ahoj,mám podobný problém. Nechal jsem zkontrolovat brzdy a destičky a kotouče jsou OK. Házivost okolo 0,05. Když jedu, tak krátce po začátku jízdy v poho, a hučet a pulsovat do brzd a volantu to začíná až po zahřátí.Myslíte si, že kotouč se tváří za studena normálně a házivost je v pohodě a kotouč se prohne až poté, co se do něj opřou destičky?
Díky za radu a zkušenost.
Pavel
Maky
*
Příspěvky: 33
Registrován: 25 říj 2007, 19:57
Bydliště: Malacky, SR

Re: Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od Maky »

Ja som menil kotuce(nipparts) a aj dosticky(ferodo) v predu a zadne som nechal skontrolovat a boli OK. Tiez mi to "pumpovalo". Problem sa vyriesil asi na 3 mesiace a teraz sa to zda byt horsie ako predtym :( . Vsetko zacne okolo 50km/h. Zatial na to kaslem. V meste mi to nevadi a z dialnice schadzam na volnobeh :?
Ak budem mat cas a peniaze naviac, necham skontrolovat geometriu.
S tym zahriatim, co pise dcpaja, to sedi. Za studena este ako tak, ked sa zhreju je koniec.

Brzdym a brzdil som velmi malo....snazim sa dobrzdovat motor, ked prichadzam na krizovatky.

Iceman62: Uz si to vyriesil????....ako to dopadlo???
2001, 4x4, 2351cm3, benzin a od 20110221 LPG GASTECH 600S + flashlube
spotreba 11.8l/100km benzin, LPG 13.5l/100km
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od Richard555 »

V tomhle bych moc složitostí nehledal, pokud se při brzdění ve vyšší rychlosti rozvibruje volant jsou zvlněné přední kotouče, pokud drnčí auto a volant je v klidu jsou to kotouče zadní...... ještě jeden tip : když dobrzdíte např. na křižovatce pokud to jde uvolněte nožní brzdu, pokud ne použijte radši ručku. totiž ty kotouče díky vnitřního chlazení docela rychle chladnou, akorát tam kde jsou přitlačené destičky (držím brzdu) tak tam chladnou pomaleji a můžou se i proto kroutit - vlnit
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace volantu pri brzdení

Příspěvek od Mikro »

ja som to na niekolkych autach ktore som mal vyriesil vzdy rovnako.

treba ked prsi alebo je mokro / vlhko rozbehnut auto na co najvacsiu rychlost a potom prudko brzdit ale plynulo ... tak aby sa nemenila brzdna sila. je potrebne aby sa vyvijal stale ten isty tlak na brzdovy pedal.
toto staci zopakovat niekolkokrat a kotuce sa "opracuju" a vyrovnaju.

tento tip som dostal viac ako 10 rokov dozadu od jedneho majitela servisu a predajne na Skodovky. mal som vtedy octaviu a tie trpeli tymto neduhom. 90% aut mojej generacie octavie mali problem ze sa deformovali predne kotuce, vymena nepomohla po cca 5t km boli zdeformovane znovu.

tak mi ten majitel poradil to co som napisal vyssie. odvtedy som nemal ziadny problem :)
prakticky pointa je ta ze setrenie takychto brzd/kotucov sa nevyplaca lebo slabym nepravidelnym brzdenim sa kotuce len zdeformuju.

dufam ze pomoze :o
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“