EXTRÉMNE VŔZGANIE PRI PRAVOM PREDNOM KOLESE POČAS JAZDY

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ampo
Příspěvky: 9
Registrován: 28 dub 2014, 08:08

EXTRÉMNE VŔZGANIE PRI PRAVOM PREDNOM KOLESE POČAS JAZDY

Příspěvek od Ampo »

Ahojte,

mám Hyundai Santa Fe 2.2 CRDI 2006 (2. generácia). Pred pár dňami ako začali horúčavy mi začalo pri jazde strašne vŕzgať pravé predné koleso, stačí, aby auto prešlo po obyčajnom kanály alebo maličkom kopčeku, a hneď to vpravo zavŕzga. Pri prejazde cez retardér ani nehovoriac! Ten zvuk je rovnaký ako pri starom kočiari. Začalo mi to robiť akoby zrazu, nezávisle na tom, aké je počasie a ako je zahriaty motor. Skúšal som stojate auto ručne rozmykať hore-dole, no vtedy to nerobí. Nerobí mi to ani pri otáčaní volantu na mieste.

Inak o 2 tyzdne sa chystam menit obidva homokineticke klby, lebo pri maximalne vytocenych kolesach mi to v prednej naprave cele klepe a vibruje. Taktiez lavy čap riadenia je trochu uvolneny (ze sa da rukou otacat), tak aj ten dam menit. Kazdopadne vsak toto vrzganie sa tyka LEN PRAVEHO PREDNEHO KOLESA, takze s vyssie uvedenymi zavadami by to asi nemalo mat nic spolocne...

Viete mi prosím poradiť, v čom môže byť chyba? Ja ako laik som to tipoval na tlmiče, no dočítal som sa, že tie to práveže nezvyknú bývať. ĎAKUJEM ZA AKÉKOĽVEK RADY
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi VGT, 4WD, 110 kW, r.v. 2006, naj. 145 tisíc km
Foto: http://img24.eu/images/sjk1bt4.jpg
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: EXTRÉMNE VŔZGANIE PRI PRAVOM PREDNOM KOLESE POČAS JAZDY

Příspěvek od Andy4 »

Ahoj, vyskúšaj premazať uloženie spodného ramena. Ak to prestane tak je to ono, aj keď behom pár dní sa vŕzganie určite vráti, teda treba vymeniť.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: EXTRÉMNE VŔZGANIE PRI PRAVOM PREDNOM KOLESE POČAS JAZDY

Příspěvek od Richard555 »

Promazat co a čím? Pokud si pamatuju dolní uložení ramen je v silentblocích co jsou gumové a pohyb ramena zajišťuje pružnost té gumy nic se netočí ani nešoupe. Je možné, že se silentblok utrhl ta vnitřní část co je pevně utažena šroubem v závěsu od vnějšku co je nalisovám v ramenu. Potom se mezi kovové části silentbloku dostane voda a koroze udělá své , někdy bývají zdrojem strašných zvuků při propérování i gumové uložení příčného stabilizátoru ale to nejvíc vrže při přejetí např příčného prahu za studena kdy je pryž tvrdší .... dle tvého popisu bych tipoval právě ty gumové "účka" příčného stabilizátoru.
A bacha při rozebírání (obvykle je to jeden nebo dva šrouby na takové objímce musíš mít obě přední kola ve vzduchu pokud bys zvedl jen jedno bude stabilizátor "napružen" a v tom případě je demontáž nebezpečná - jde o ruce !!!!!! a už to dohromady nedáš !!!!!
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: EXTRÉMNE VŔZGANIE PRI PRAVOM PREDNOM KOLESE POČAS JAZDY

Příspěvek od Richard555 »

Už to nemůžu opravit tak jen doplním - na to uložení narazíš když půjdeš od kola po stabilizátoru směrem ke středu . Aby jsi si byl jistý , že jsou ty gumové účka stabilizátoru zdrojem vrzání které občas připomíná trhání plechu tak do nich stříkni nějaký silikonový olej mělo by to přestat prostě to tím prostříkni a poté samozřejmě ty gumy vyměň ono to pak začne klepat a budeš hledat znovu příčinu :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: EXTRÉMNE VŔZGANIE PRI PRAVOM PREDNOM KOLESE POČAS JAZDY

Příspěvek od Richard555 »

Miloši, proč se toto vlákno z roku 2014 objevilo nyní v nových příspěvcích????? na datum moc nekoukám, tak vypadám jak mimoň, ale vlákno bylo v fakt v nových příspěvcích .... :roll:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“