Ložiska kol

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Ložiska kol

Příspěvek od Mike.M »

Ahoj chystam se vymenit loziska na auti zadni. Kukam na nektere a i na eshopy a to je opravdu takovy rozdil v cenach?
Sada ložisek kol FAG 713 6267 40

FAG
https://autodilos.cz/sada-lozisek-kol-fag-713626740
https://www.autokelly.cz/Product/FG-713 ... 8;32715397

SKF
https://autodilos.cz/sada-lozisek-kol-skf-vkba6956
https://www.autokelly.cz/Product/SK-VKB ... 8;32715397

Neni to od Kelly prehnane?

Kelly mam u baraku ale i s postovnym me v tom prvnim ksefte vyjdou koupe dvou lozisek lacineji, nezli v kelly jedno.

Jeste takou perlicku, v Kelly jsem kupoval kapaliny a predemou byl technik a neco kupoval, ikdyz zam mel lepsi ceny, tak s prodavacem si vykladali "Nech to za normalni cenu, vsak klient to proplati."
Kua ja si rikal, klien prijde s tim ze na Kelly to videl za 2tis, mechanik to obedna za cenu dejme tomu za litr ale vyfakturuje dva, ale v tom autodilos co ja nakupuju to maji za 600,- a dodavka vetsinou do 3 dnu.Pokud to je skladem.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Ložiska kol

Příspěvek od mikodim »

Áno, aj na Slovensku ma autokelly prehnane ceny , niekedy aj skoro dvojnasobne ako v iných predajniach. Oni vecsinou zasobuju servisy a tým ponukaju normalnejsie ceny .. Zaver: kupovat od iných predajcov, kde maju rovnaky tovar za rozumne ceny :lol:
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Mike.M »

no ja s tim autodilos jsem spokojen, obednavam a ceny jsou jinde. Nedavno jsem taky byl v jinem nejmenovanem obchodu a odkazal jsem se na kolegu mechanika, takze 50% ceny dolu. ale porad 2600,- na polovinu je 1300,- a na tom autodilos to stejne za 900,- takze tak.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Richard555 »

Já objednávám na dufy.cz a taky spokojenost, ceny zajímavé, možnost vybrat si komponentu jak noname tak i lepší..... mají velmi zajímavé ceny olejů i filtrů. Objednám vše pro celou rodinu (4 auta) a je to jeden velkej balík, za dva dny doma

Autokelly má ceny pro koncového zákazníka nesmyslné.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Mike.M »

kelly ma vyhodu tu, ze obednas a odpoledne to mas na prodejne, pripadne na druhy den. Pro mechaniky a velkoodberatele jsou ceny polovicni. Ale porad mechanici uctuji ceny pro normalni lidi. uz taky vcse delam sam. Ted jen ty loziska zadni. Kupil jsem nejake ciny za 270,- ale po nalisovani jedno stale huci, asi ausus. ale uz to nebudu vylisovavat. Premyslim ci FAG ci SKF
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Richard555 »

Nedávno jsem dělal synovi na Tacumě přední ložisko a dával jsem tuším nějaké korejské , ale dle prodejce velmi slušné kvalitní.......
Máš vybavení na výměnu ložiska, a dělal jsi to už ? Zrovna snadné to tedy není...... Kámoš má dílnu a 10t lis a měl s ložiskem u Nubiry docela problém, nakonec musel na vnější kroužek (co je v náboji) navařit elektrikou "housenku" a pak teprv šel ven, ani ten 10t lis s ním nehnul -držím palce a hoď sem nějaký poznatky či fotky, syn na Santě má nějakých 180000 tak výměna ložisek může nastat kdykoli......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Mike.M »

tedf jsem vymenoval silentblok zadniho ramene, taky nalisovat je brutal. nekde to tu je. Jinak zkusenosti nemam. Pred 2 mesici jsem si nechal u kolegy mechanika lisovat ty cinske a hned to hucelo. Rozebrat naboj neni problem. pak vyseknout lozisko uvidime. mam jen standard vybaveni COčko, a napady v hlave. takze lis udelany ze zavitovky. Nekdo rika ze dobre je nahrat naboj a lozisko zmrazit, ze zapadne samo. Ja kdyz menil ten silentblok, nemohl jsem rameno vyndat, tak vse na aute.
https://photos.app.goo.gl/ZDsV9WJKbCCKwood6
blotkem jsem vyrezal ten zelezny krouzek a pak nalisoval timto
https://photos.app.goo.gl/ZqDkRB7ReXLNXMgd9
https://photos.app.goo.gl/gQXTrDD3EUi5xAot7
Hoodne se to ohnulo pri lisovani a racna mela 1/2m aby to slo. se divim ze zavitovka vydrzela. Ale mam jedno vymenene takze naradi celkem zadne. Alle mam sikovneho mechanika, kdyz za nim zajedu aby mi to nalisoval, tak za 500,- mi to nalisuje.... Ale ja to chcu sam vyzkouset.

no pokud si vzpomenes na vyrobce budu rad. Jinak fotodokumentaci delam o tom zadna
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Ložiska kol

Příspěvek od mikodim »

odporucam FAG. Inak., ak si trochu zrucný, lis si sprav svojpomocne a pouzi na to klasicky hydraulicky zdvihák. Zmrazit lozisko a nahriat naboj urcite pomoze , ale bez lisovania tam aj tak nevojde, a neodporucam pouzivat nejake kladiva a pod. lebo urcite poskodis lozisko a skratis tak jeho zivotnost..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Mike.M »

jj ten hydraulicky lis ze hydraulickeho zdvihaku me taky napadl, ael porad premyslim jako to udelat. Protoze ten zvedaci bazmek se nezveda jen nahoru ale i doboku. Mam tento.
https://www.lednadoma.cz/katalog/hydrau ... ak-2t.html
a on vlastne jede nahoru po krouzive draze.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Ložiska kol

Příspěvek od mikodim »

Lepsie je použit takýto
Přílohy
zdvihak.jpg
zdvihak.jpg (162.25 KiB) Zobrazeno 3858 x
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Mike.M »

jj ten je ideal, jen se usvaři kostra z vinlku (L profilu) kol toho, upevni sroubami napevno a je to... kua. asi jej kupim....
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Richard555 »

Já tedy dostal ložisko ven z těhlice pomocí palice cca 5kg tedy ten vnější kroužek, a vnitřní na náboji jsem nařízl flexou a pak majzlíkem přesek......
Zpět jsem celé ložisko nacpal do těhlice jemně pomocí palice a původního vnějšího kroužku ložiska, pak dal tu segrovku a pak náboj nacpal na vnitřní kroužky pomocí profilované podložky a dlouhého šroubu - do vnitřního kroužku nesmíš mlátit protože by kuličky udělaly v drahách důlky a ložisko hlučí a rychle odejde :!:
Takže jsem to dal bez lisu..... ale i na ten lis bacha, jakmile se to při lisování vyosí můžou ty různé podložky a trny slušně vystřelit
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Mike.M »

Kukal jsem na spousty videí, how to replace bearing, whitout hydraulic press. Jak jsem výše uváděl foto, myslím že zavitovka starý vnější kroužek ložiska pomůže nalisovat jej do tehlice. Pak i náboj do ložiska. Pokud nariznu kroužek a odseknu sekackem svarim nej a pomocí něj a zavitovky natlacim.
Ale kukal jsem na hydraulický hever panenku, a 10Tunovy za 500,- je luxus cena a nějaké u profily a L profily mám, rak si naswajsuji kostru to není problém. Ted mam před dovcu tak peněz není nazbyt. Třeba nakupit hadry zene, potapjecskoz výbavu a tak. Ha mám jen 3 trika a dvoje trenky a jedny kraťasy, takže taky treba se zasobit. Takze v září se do toho pustím. Mam jeste sx4 ta jezdí výborně.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Mike.M »

Tak zadni loziska vymenena. Kupoval jsem fag made by korea. Slo to docela dobre. Prijednom jsrm menil i brzd. desticky. Foto jaksi nemam, protoze jsem byl spinavy a nechteli se mi zasmolit tel. Ale musim rict, slo to docela dobre i bez hydraulickeho lisu. Kdyz sundate naboj z ramena, neni treba oddělovat ani ramena ani tlumic a tak. Pak se naboj vyklepne i z loziskem vnitrnim, to se flexkou narusi podelne a majzlem vyklepne. Pak se da do sveeaku tehlice a pres orech nebo podlozky velke se to vyklepne. Ka daval loziska do mrazaku a teklici nahrival, ale bylo to zbytecne. Pak jsrm prvni nenamazal a slo to ztuha pres zavitovku a vnejsi cast loziska. Druhe jsem nenahrival, ale namazal vazelinou (wd40 je nahov.... ) a slo to pekne.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“