Kopanie brzdového pedála

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
vanga1
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 pro 2012, 13:32

Kopanie brzdového pedála

Příspěvek od vanga1 »

Zdraví vespolek,

v poslednej dobe sa mi začína čoraz častejšie pri jemnom dobrzďovaní prejavovať závada, že mi brzdový pedál kope do nohy.
Je to niečo podobné ako keď zabrzdíte na klzkej ceste alebo ľade.
Pri prudkom zabrzdení to nerobí. Robí to vtedy, keď dobrzďujete napr. na semafóroch a keď už máte malú rýchlosť.
Auto vydáva čudný zvuk, ozýva sa to celou karosériou. Je potrebné pustiť brzdový pedál a znovu zatlačiť, aj tak to niekedy urobí znovu a auto má slabý brzdný účinok.
Ak sa niekto stretol s takouto závadou, budem rád za každé info, čo by to mohlo byť.
Ja si osobne myslím, že to bude vadný jeden zo snímačov ABS, ale prečo by to robilo zase len pri nízkej rýchlosti?

Neviem.

Ď.
Vlado
Santa Fe 2.0 CRDI 4x4 ročník 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Kopanie brzdového pedála

Příspěvek od Richard555 »

Je to tu mockrát řešeno, tak jen v rychlosti, máš nejspíš prasklý (zkorodovaný) kroužek ABS, který je nasazen-nalisován na vnějších kloubech poloos. Dá se koupit a vyměnit jen kroužek, ale musí se toho dost a docela složitě rozebrat....
Kdyby bylo vadné čidlo, svítila by kontrolka ABS :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“