Výměna paken na Santa Fe 2004

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
tempest
**
Příspěvky: 454
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Výměna paken na Santa Fe 2004

Příspěvek od tempest »

Ahoj, zjistil jsem na jednom kole odloupnutou paknu. Mám jet na STK a nechci to rozvrtat celé. Je tam nějaká zrada při výměně? Přístup na ty pružinky není extra dobrý a se samostavem nemám zkušenosti. Dělal to někdo doma a má postup? Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Výměna paken na Santa Fe 2004

Příspěvek od Richard555 »

Jo předvčírem jsem se s tím "sral" a nadával u toho jak špaček. Na nasazení těch pružinových držáků paken je třeba nejméně tří rukou :roll: Sundavání pružinek je taky vopruz, zřejmě na to mají nějaké přípravky. Jinak jsem tam žádný "samostav" nenašel dole je takový rozpěrný ozubený šroub který jistí spodní pružinka paken. Tím to musíš seřídit ručně..... jednodušší je na seřízení sundat kotouč párkrát otočit tím šroubem a zkusit to zda to jde volně - bacha v diferáku je navíc i lamelová spojka zamezující prokluzu ( omezení svornosti) tak jednoduše kolem neotočíš.....
Nejsem škodolibý, ale užij si to :lol:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
tempest
**
Příspěvky: 454
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Výměna paken na Santa Fe 2004

Příspěvek od tempest »

Rozvody jsem na tom dělal sám. Jak tak čtu, tak na to kašlu a strčím to servisu. Teď na to nemám čas a hlavně nervy. Díky
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“