Jak to je s tou rezervou?

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Black santa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 zář 2008, 08:40

Jak to je s tou rezervou?

Příspěvek od Black santa »

Zdarec,koupil jsem si SF 2,4 benzín 2002 a hned jsem letěl do něj namontovat plyn.Nádrž mám místo rezervy.Týden jezdím s náhradním kolem v kufru a mám toho plné zuby.V zatáčkách lítá rezerva ze strany na stranu(mám ji v papírové krabici) a do kufru se vleze prd.Dnes to kolo hodím do sklepa a mám klid.Rozhodl jsem se tedy pro ten "slavný sprej" na bezmontážní opravu defektu.Zajímalo by mě,jak je to s takovou variantou řešeno v zákoně.Může ten sprej nahradit rezervu,nebo můžu čekat od policajtů tučnou pokutu?Taky jsem cosi slyšel o nutnosti montáže hlídače tlaku v pneu.To je podmínka,nebo jak to vlastně celé je? :?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Ano hlídání tlaku v pneumatikách je podmínka. Bez něj Ti jen sprej jako náhradu za rezervu neuznají. My máme pro jistotu ještě kompresorek na zapojení do zapalovače a to už máme jistotu, že to projde.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Black santa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 zář 2008, 08:40

Příspěvek od Black santa »

Rexcor píše:Ano hlídání tlaku v pneumatikách je podmínka. Bez něj Ti jen sprej jako náhradu za rezervu neuznají. My máme pro jistotu ještě kompresorek na zapojení do zapalovače a to už máme jistotu, že to projde.

Aha díky.No a jak ten systém hlídání tlaku vlastně funguje?To musí mít někde nějaká čidla,ne?....A dá se to namontovat do auta dodatečně,nebo to je vždy jen součástí výbavy od výrobce?Pokud by to šlo namontovat dodatečně ,máš představu kolik to stojí? (mimochodem ten kompresorek vozím s sebou taky,ale to je asi v kombinaci s tím sprejem stále nedostačující náhrada za rezervu)
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Ano jsou to čidla. Jsou samozřejmě přímo v kole a v autě máš pak malej displej a na něm se Ti zobrazují údaje. Stojí něco nad 5 tisic a pak už stačí mít jen sprej a pro jistotu kopresor a je to v cajku. My to taky máme na obou Santících. Takže domontování není problém. Přeci nebudeme tahat rezervu.:-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
kuzma
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 črc 2008, 18:49
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od kuzma »

Rexcor píše:Ano jsou to čidla. Jsou samozřejmě přímo v kole a v autě máš pak malej displej a na něm se Ti zobrazují údaje. Stojí něco nad 5 tisic a pak už stačí mít jen sprej a pro jistotu kopresor a je to v cajku. My to taky máme na obou Santících. Takže domontování není problém. Přeci nebudeme tahat rezervu.:-D

Ahoj a co máte za tip?? (hlídače tlaku v pneu)
Black santa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 zář 2008, 08:40

Příspěvek od Black santa »

Rexcor píše:Ano jsou to čidla. Jsou samozřejmě přímo v kole a v autě máš pak malej displej a na něm se Ti zobrazují údaje. Stojí něco nad 5 tisic a pak už stačí mít jen sprej a pro jistotu kopresor a je to v cajku. My to taky máme na obou Santících. Takže domontování není problém. Přeci nebudeme tahat rezervu.:-D
Jo už to chápu.Dík za radu.Jen mě ještě napadá : když na zimu přehodím kola za zimní (mám všechny 4 litá náhradní,která jsou už obutá do nových zimních gum),tak se dají ty čidla nějak přehodit,nebo musím kupovat druhou sadu čidel?
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

No mnohem méně pracnější je koupit další sadu čidel. Vem si že bys každý roku musel dvakrát sundávat gumy a přehazovat. To je hloupost. Čidla jsou totiž přímo pod pneumatikou u ventilku. Teda na něm. A my máme taky dokoupená čidla. Jedno je za litra.
Ted nevím jak myslíš za Tip. Myslíš jako značku, ju? Zkusím to najít.
Tak jsem nalezl na teto strance. http://www.madeinchina.com/106225/P3909 ... stem.shtml Takový máme.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Black santa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 zář 2008, 08:40

Příspěvek od Black santa »

Rexcor píše:No mnohem méně pracnější je koupit další sadu čidel. Vem si že bys každý roku musel dvakrát sundávat gumy a přehazovat. To je hloupost. Čidla jsou totiž přímo pod pneumatikou u ventilku. Teda na něm. A my máme taky dokoupená čidla. Jedno je za litra.
Ted nevím jak myslíš za Tip. Myslíš jako značku, ju? Zkusím to najít.
Tak jsem nalezl na teto strance. http://www.madeinchina.com/106225/P3909 ... stem.shtml Takový máme.
No paráda,takže do toho musím vrazit necelých 10 000,- :( Když si vzpomenu,že za plyn jsem teď dával 36 000,- tak pochybuji,že se mi to vůbec vyplatilo. :? .......Asi budu raději za absenci rezervy platit pokuty :twisted:
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Ted o 4 míň. Klidně. A další čtyři čidla můžeš dokoupit až v léťě, ne?
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
kuzma
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 črc 2008, 18:49
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od kuzma »

a co jí dát na 5té dveře??


Obrázek

[/img]Obrázek

Obrázek[/img]
Black santa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 zář 2008, 08:40

Příspěvek od Black santa »

[quote="kuzma"]a co jí dát na 5té dveře??


No vlastně jsem vždycky chtěl SUV,které má rezervu na 5tých dveřích,vypadá to moc dobře.Jenže si nedovedu představit,jak by to vypadalo na santa fe.U toho KIA sportage je to v poho,ale jak by to asi bylo s otevíráním okna 5tých dveří na SF ?Viděl vůbec někdo santa fe s takhle vyřešenou rezervou?Jestli jo,hoďte fotky sem :)
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

No nemám. Je to zajímavé řešení, ale nejsem si uplně jist, jestli by Ti to prošlo a hlavně jestli to nevyjde dráž. Mě osobně by se to asi nelíbio a hlavně při otvírání bych musel hýbyt ještě s tímhle ale tak můj názor.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
kuzma
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 črc 2008, 18:49
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od kuzma »

Rexcor píše:No nemám. Je to zajímavé řešení, ale nejsem si uplně jist, jestli by Ti to prošlo a hlavně jestli to nevyjde dráž. Mě osobně by se to asi nelíbio a hlavně při otvírání bych musel hýbyt ještě s tímhle ale tak můj názor.
Kia má stejné otevírání jako Santa :) a hlavně máš pořád sebou rezervu :lol: já o tom uvažuji 29.10.jdu na přestavbu a do té doby to musím také vyřešit :shock:
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

někteří prvotní Santíci měly rezervu uloženou ve dně kufru, časem jsem chtěl tuhle možnost prozkoumat. Ono by to pak ulehčilo i montáž duplex výfuku.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
kuzma
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 črc 2008, 18:49
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od kuzma »

zdenek76 píše:někteří prvotní Santíci měly rezervu uloženou ve dně kufru, časem jsem chtěl tuhle možnost prozkoumat. Ono by to pak ulehčilo i montáž duplex výfuku.

Já mam jeden s prvních modelů dovážen do ČR a rezervu mam zespodu
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Kola a pneu“