Jak to je s tou rezervou?

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

kuzma píše:
Rexcor píše:No nemám. Je to zajímavé řešení, ale nejsem si uplně jist, jestli by Ti to prošlo a hlavně jestli to nevyjde dráž. Mě osobně by se to asi nelíbio a hlavně při otvírání bych musel hýbyt ještě s tímhle ale tak můj názor.
Kia má stejné otevírání jako Santa :) a hlavně máš pořád sebou rezervu :lol: já o tom uvažuji 29.10.jdu na přestavbu a do té doby to musím také vyřešit :shock:
Tak to se na to podívej pořádně. Dveře u santy jsou uplně jinak vyříznuté. Nemáš tam ten držák jak chytit jako na te Kii co je tu na fotce.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

kuzma píše:
zdenek76 píše:někteří prvotní Santíci měly rezervu uloženou ve dně kufru, časem jsem chtěl tuhle možnost prozkoumat. Ono by to pak ulehčilo i montáž duplex výfuku.

Já mam jeden s prvních modelů dovážen do ČR a rezervu mam zespodu
Osobně jsem takovýho Santíka viděl jen jednoho, ale pár i na fotkách. Zrovna v 4x4 Magazínu byl test ojetého SF a ten měl rezervu ve dně kufru.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
kuzma
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 črc 2008, 18:49
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od kuzma »

Rexcor píše:
kuzma píše:
Rexcor píše:No nemám. Je to zajímavé řešení, ale nejsem si uplně jist, jestli by Ti to prošlo a hlavně jestli to nevyjde dráž. Mě osobně by se to asi nelíbio a hlavně při otvírání bych musel hýbyt ještě s tímhle ale tak můj názor.
Kia má stejné otevírání jako Santa :) a hlavně máš pořád sebou rezervu :lol: já o tom uvažuji 29.10.jdu na přestavbu a do té doby to musím také vyřešit :shock:
Tak to se na to podívej pořádně. Dveře u santy jsou uplně jinak vyříznuté. Nemáš tam ten držák jak chytit jako na te Kii co je tu na fotce.
já vím že Kia neni stejná jako Santa to byla jen ukázka jak TO VYŘEŠIT :!:
co když roztrhneš pneu někde v pr....... to ti sada na opravu nepomůže :idea: možná jehla a nit :lol:
Black santa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 zář 2008, 08:40

Příspěvek od Black santa »

kuzma píše:
Rexcor píše:
kuzma píše: Kia má stejné otevírání jako Santa :) a hlavně máš pořád sebou rezervu :lol: já o tom uvažuji 29.10.jdu na přestavbu a do té doby to musím také vyřešit :shock:
Tak to se na to podívej pořádně. Dveře u santy jsou uplně jinak vyříznuté. Nemáš tam ten držák jak chytit jako na te Kii co je tu na fotce.
já vím že Kia neni stejná jako Santa to byla jen ukázka jak TO VYŘEŠIT :!:
co když roztrhneš pneu někde v pr....... to ti sada na opravu nepomůže :idea: možná jehla a nit :lol:


No jasně,v tom máš pravdu.Já to řeším tak,že když jedu na hory,nebo někam,kde očekávám něco jiného než asfalt,rezervu si hodím do kufru.Na takové ty lítačky po městě a okolí mi ten sprej stačí jistojistě.Za ten pohon na plyn je to taková malá daň,no... :? Mě spíše hned na začátku zajímalo,jak by to bylo s otevíráním okna na pátých dveřích u santy.Kia myslím to okno otevírací nemá,tak není problém.
Uživatelský avatar
kuzma
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 črc 2008, 18:49
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od kuzma »

to okno otevírat 100% nepůjde :(
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

No jak to vyřešit to nevím. Ptž bys tu rezervu musel dát přímo na dveře a tím pádem by nedržely nahoře. Myslím, že se s tím u Santy určitě nepočítalo na nikdy. a tak myslím, že to nepůjde. Jedině to chytit v ob
lasti nárazníku zespodu.
Navíc pokud si až takhle rozflákám kolo, neočekávám, že ještě odjedu s nepoškozeným autem. Je tu riziko, ale od toho jsem pojištěný. A určitě najdu poblíž servis pneu. Teda jezdíme s tím už hodnou dobu a zatím se vždy problém vyřešil. Ten jeden co jsme za tu dobu měli.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
osud
*
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2008, 12:03
Bydliště: Nový Vestec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od osud »

Taky se chystám na plyn a starosti mám podobný. Ale než vymýšlet uchycení jako má ta Kia tak bych snad radši tu rezervu vozil na střeše. Zatím vozím rezervu stejně v kufru, protože když jsem jí potřeboval vyndat kvůli tažnému a byl sem zřejmě první od tý doby co Santa opustil fabriku, tak nevydržel šroub co tu rezervu drží. Než mi kamarád udělá nový je v kufru a když potřebuju využít kufr tak jde do garáže a mám sebou sprej.
Ale koukal sem, že těch zařízení na hlídání tlaku se vyrábí víc než jen to na odkazu výše. Něco dělá i Hella. Spíš to vidím jen na ten sprej, protože jezdím 18 let a nikdy se mi nestalo, že by policajt chtěl vidět rezervu. Navíc jsem invalida a při defektu si to kolo stejně sám nevyměním.
Hyundai Santa Fe 2,7V6 AT 2001
Obrázek
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Jde hlavně o to, že až bude Santa na plyn tak je může napdanout zeptat se kdepak máte rezervu. Jinak bez plynu, je to třeba nenapadne.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
kuzma
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 črc 2008, 18:49
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od kuzma »

Obrázek

a co něco takového
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Asi to by byla schůdná cesta když se Ti to líbí. Já když už tak bych to dával na střechu, ale ani jedno se mi nelíbí. Takže hodně zdaru při hledání řešení.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
osud
*
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2008, 12:03
Bydliště: Nový Vestec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od osud »

Jestli to někomu pomůže tak jsem dnes hledal systémy pro sledování tlaku v pneu.
V tuzemských shopech jsem našel tyto:
- v akci za 5.890,- Kč
- za 5.341,-Kč
- za 5.938,10Kč to mě zaujalo nejvíc (žádný dráty)

Na E-bay me zaujali tyto dva:
- za cca 236US (bez postovneho, cla a DPH)
- a tento za cca 172US (bez postovneho, cla a DPH)

Nejvíc se mi líbí ten poslední nebude to sice žádná paráda ty bambule na ventilku, ale vyváží to cena a snadná instalace. Navíc na zimní pneu to stačí jednoduše přehodit a není třeba kupovat další čidla. Zde je k němu video

Pokud narazíte na jiný zajímavý výrobky tak to sem hoďte.
Hyundai Santa Fe 2,7V6 AT 2001
Obrázek
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Tak ty čepičky jsi našel dobře. Je to moná lepší řešení než ten držák, pokud někdo nechce mít po všechny případy tu rezervu s sebou.
Jen aby je někdo nekradl.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
osud
*
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2008, 12:03
Bydliště: Nový Vestec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od osud »

Je to zajištěný nějakou matkou. Je to tam popsaný a je to vidět i na tom videu. Když půjde okolo nějaký výrostek tak to jen tak pro srandu neukradne.
Hyundai Santa Fe 2,7V6 AT 2001
Obrázek
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Aha. No jsem zvědav jak moc to bude držet. Já si kupoval svítící kryty ventylků a ty byly na červíčka, ale houby to drželo. Tohle vypada že by to mohlo držet lépe.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
osud
*
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2008, 12:03
Bydliště: Nový Vestec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od osud »

Ještě jsem narazil na jedno TPMS. Ale prodávají se jen 2 balení najednou, na druhou stranu to hned řeší léto/zimu.
Hyundai Santa Fe 2,7V6 AT 2001
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Kola a pneu“