Zápis pneu do velkého TP

Moderátoři: miooo, Moderátoři

ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od ajrton »

klokodon píše:Kdo? Oficiální zastoupení Hyundai v ČR. Podle nich na ty originální disky jiný rozměr než 225/70 dát nesmím. Ale na koupený disky o stejných rozměrech mi prodejce vystaví potvrzení, že tam můžu dát další 2 rozměry konkrétně na mý auto. Už chápeš?
chapem, ale ty si slova hyundai aj predajcvov vysvetlujes uplne zle ...

1. ak ti oficialne zastupenie Hyundai tvrdi ze iny rozmer ako 225/70 dat na disk nemozes, tak TO NIE JE KVOLI DISKU, ale kvoli rozmeru pneu, ktory jednoducho nie je povoleny pre tvoje auto bez ohladu na disk
2. ak ti predajca tvrdi ze na nejaky disk mozes dat nejaky rozmer pneu, tak to je poriadku, mozes, ved vyssie som pisal ze na dany rozmer disku je vhodnych niekolko rozmerou pneu, nie len jeden ... ale z toho NEVYPLYVA ze su tie pneu vhodne na tvoje auto ...
3. predajca ti moze povedat ze DISK je vhodny pre tvoje auto, alebo ze pneu je vhodna pre dany disk, ale nie to, ze PNEU je vhodna pre tvoje auto

to ci je rozmer pneu povoleny pre tvoje auto, ti moze povedat len a len Hyundaj, nie predajca pneu ! do TP ti nezapisu novy rozmer pneu na zalkade vyjadrenia predajcu pneu, ale na zaklade povolenia Hyundai

moje nervy, nechapem ako to mozes stale nechapat !
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Re:

Příspěvek od bony »

ajrton píše:
bony píše:Ajrton porad vede svoje blaboly... :-)

odeslano z telefonu.
preco aj ty tu zo seba robis kkta ?
Ajrton kazdy to tu krom chape. A ver mi kkt opravdu nejsem doporucuji pred tim nez neco napises aby jsi si vzal lexaurin a pote psal. Pokud nechaps co ti zde lide pisi tak doporucuji aby jsi se informoval u lidi co ti to vysvetli kdyz ti to hleva nebere. A byl bych velice rad aby jsi zvazil sve pochody a vyhledal odbornou pomoc...

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
achiles
**
Příspěvky: 150
Registrován: 20 srp 2013, 13:43

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od achiles »

nemuzete mu dat uz nekdo BAN, at tu porad nepise ty svoje nesrozumitelne nesmysly?
Kia cee'd SW II (2013) bílá, 1.6 GDI 99KW, exclusive + p. Ultra 3
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Re: Re:

Příspěvek od ajrton »

bony píše:
ajrton píše:
bony píše:Ajrton porad vede svoje blaboly... :-)

odeslano z telefonu.
preco aj ty tu zo seba robis kkta ?
Ajrton kazdy to tu krom chape. A ver mi kkt opravdu nejsem doporucuji pred tim nez neco napises aby jsi si vzal lexaurin a pote psal. Pokud nechaps co ti zde lide pisi tak doporucuji aby jsi se informoval u lidi co ti to vysvetli kdyz ti to hleva nebere. A byl bych velice rad aby jsi zvazil sve pochody a vyhledal odbornou pomoc...

odeslano z telefonu.
uz som sa zlakol ze konecne napises nieco k veci a k zadanej otazke ... nesklamal si ... liecit sa daj ty =D>
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od ajrton »

achiles píše:nemuzete mu dat uz nekdo BAN, at tu porad nepise ty svoje nesrozumitelne nesmysly?
ty tiez mas problem reagovat k veci ? co konkretne je nezmysel co som napisal ? okrem toho ze bony je kkt, co som ochotny pripustit :mrgreen:
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

Tohle je marný.
Tak znovu-když si koupím nový disky(ty konkrétně mnou dotazovaný a absolutně stejných parametrů jako originál), pneu na základě typového listu zapíšu do TP. Typový list je potvrzení o homologaci a možnosti použít takový a takový pneu pro takový a takový auto takovýho a takovýho typu. Chceš to zazpívat nebo pomůže napsat si to na čelo, aby si to pochopil? Jenže Hyundai tvrdí opak a na dotaz ani neví, kdo jim disky vyrábí. Hlavně že ví, co tam nemůžu nazout.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od mmv »

:-)
1.sežeň si někoho, kdo má zakoupené disky s typovým listem kde jsou "tvé " vymodlené rozměry pneu a ty si od něj puč,
2.nasaď je na auto a jeď na evidenčku (stk) kde ti je dovolej (nechaj) zapsat,
3.pak jeď na úřad a nech to takto zapsat do TP,
4.vrať zapůjčená kola
5.kup si své vymodlené pneu podle toho, co máš zapsáno v TP
6.nasaď a jezdi a na to co ti tvrdí :hyu: z vysoka kašli
:-)
stejně pořád nechápu, jak je to možný když :hyu: to neposvětí, jakto že na základě nějakýho TUV typovýho listu to jde, ten výrobce disku přece nemůže udělat na všech autech kde to má "homologované" všechny testy mechanického namáhání dotčených podvozkových skupin jako jsou třeba pevnosti dotčených spojů, podle výpočtu použitého materiálu od výrobce auta. Tyto hodnoty přece od něj nemůže dostat to je jeho know how , výrobce disku typovým listem může tak maximálně tvrdit, že to pude nasadit, že to nebude nikde drhnout a že se to za jízdy nerozpadne... ale jinak mi to je jedno, když se to dá takto obejít tak proč ne, že jo

mimo jiné, zde v tomto vláknu si nemyslím, že by ajrton napsal nějakou kokotinu, řekl bych, že se tady do něj zbytečně navážíte ;-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od soban »

Nebo si pořiď typový list od originál disků co máš a pokud tam jsou zapsané i jiné rozměry tak si je nech zapsat do TP.
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od ajrton »

klokodon píše:Tohle je marný.
Tak znovu-když si koupím nový disky(ty konkrétně mnou dotazovaný a absolutně stejných parametrů jako originál), pneu na základě typového listu zapíšu do TP. Typový list je potvrzení o homologaci a možnosti použít takový a takový pneu pro takový a takový auto takovýho a takovýho typu. Chceš to zazpívat nebo pomůže napsat si to na čelo, aby si to pochopil? Jenže Hyundai tvrdí opak a na dotaz ani neví, kdo jim disky vyrábí. Hlavně že ví, co tam nemůžu nazout.
toto co si napisal je nezmysel ... skoda ze to nechapes, zbytocne si vyrabas problemy

pneu sa nezapisuju na zaklade typoveho listu DISKU ! typovy list (TUV certifikat) disku potvrdzuje to ze ten DISK mozes pouzit na auto, nie ze mozes na auto pouzit vsetky pneu ktore na ten disk mozes nasadit !

ale rob si co chces, mne je to uplne jedno ... len aby si nébol prekvapeny ked len na zaklade certifikatu disku ti nikto ziadne pneu nezapise :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

Zaplaťpámbůh, že je ti to jedno. Takže už sem nebudeš psát? Tisiceré díky.
Jen bych ti radil, aby si se trochu poinformoval. Jiné pneu do TP ti bez typového listu(který se vydává pouze k diskům) nikdo nikde nenapíše.

Přímo na stránkách Ministerstva dopravy ČR

Kód: Vybrat vše

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Zapis_rafku_a_pneumatik/Postup_zapisu_rafku_a_pneumatik_do_technickeho_prukazu_vozidla.htm
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od ajrton »

klokodon píše:Zaplaťpámbůh, že je ti to jedno. Takže už sem nebudeš psát? Tisiceré díky.
Jen bych ti radil, aby si se trochu poinformoval. Jiné pneu do TP ti bez typového listu(který se vydává pouze k diskům) nikdo nikde nenapíše.

Přímo na stránkách Ministerstva dopravy ČR

Kód: Vybrat vše

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Zapis_rafku_a_pneumatik/Postup_zapisu_rafku_a_pneumatik_do_technickeho_prukazu_vozidla.htm
nedá mi nereagovat ...
to je neuveritelne ako si mimo :mrgreen:
naco chces zapisovat disk ked disk danych rozmerov uz ho mas zapisany ? akoze budes mat v TP 2x zapisane tie iste rozmery disku ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
disk sa zapisuje ked chces pouzit pneu ineho priemeru, t.j. ked na pneu musis pouzit disk s priemerom ktory v TP nie je (o tom hovori ten tvoj link)
tvoj novy rozmer pneu JE VHODNY aj na originalny disk, potrebujes len povolenie Hyundai, ze taky rozmer pneu je povoleny na dane auto

proste tvoj zakladny problem je ze si myslis ze plati toto:

1. pneu je vhodna na disk
2. disk je povoleny na auto
3. teda pneu je povolena na auto

ale toto NEPLATI .... bod 3 z bodov 1. a 2. NEVYPLYVA
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

To vám do léčebny nově zavedli internet a seš z toho tak vyhoukanej, že to nechápeš?
Já nechci mít 2x stejný disky v TP, já je uvádím jen jako příklad kvůli tomu, že u originálních disků mi Hyundai jiný pneu nepovolí, ale u neoriginálních, ač sice stejných rozměrů jako originály, by se zápisem nebyl problém. Já už nevím jak napsat, že na originál jiný pneu ne a na neoriginál ano...
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od ajrton »

klokodon píše:To vám do léčebny nově zavedli internet a seš z toho tak vyhoukanej, že to nechápeš?
Já nechci mít 2x stejný disky v TP, já je uvádím jen jako příklad kvůli tomu, že u originálních disků mi Hyundai jiný pneu nepovolí, ale u neoriginálních, ač sice stejných rozměrů jako originály, by se zápisem nebyl problém. Já už nevím jak napsat, že na originál jiný pneu ne a na neoriginál ano...
liecit sa daj ty, lebo vobec nerozumies jednoduchemu textu ... nerozumies co ti pisem ja, co ti pise predajca, vyrobca, nerozumies textu na stranke ministrestva ...
na zaciatok skus este raz precitat moj prispevok hore (stř dub 09, 2014 9:33 pm)
a ked stale nechapes, citaj opakovane, hoci aj 20x, az kym ho nepochopis ... je mi ta luto, fakt ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od klokodon »

No nevím, na moje příspěvky nikdo nepíše reakce typu ban nebo bláboly... Asi tady máš určitý renomé
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Zápis pneu do velkého TP

Příspěvek od Chasnik »

klokodon: chceš se tady něco dozvědět nebo hodláš přiživovat spor, který vznikl jinde? Ajrton to v zásadě popsal dobře a jenom proto, že se na jiné části fóra chytil s bonym, není důvod ho shazovat.

Rozumně to tady napsal mmv, pokud nemáš možnost půjčit si ty pneušky s jiným rozměrem, tak pak je ještě možnost zkusit sehnat od dodavatele disků typový list, ve kterém je uvedena shoda ráfku, který je zapsán v TP a schválen Hyu a rozměru pneu, který požaduješ. A na základě tohoto dokumentu požádat o vystavení dokumentu, na základě kterého by se provedl zápis do TP.

Jinak je skutečně pravda, že typový list disku uvádí kompatibilitu s vhodnými rozměry pneu. S vhodností určitého rozměru pneu k určitému vozidlu to nemá co do činění.

Při běžném provozu není problém risknout i jízdu bez zápisu, opravdu to běžná kontrola na 99% neodhalí ani nebude řešit. Závažný problém ale může být kombinace dopravní nehoda a prudič likvidátor...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Kola a pneu“