Santa Fe 2007 4WD zimné pneu

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
odando
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2014, 18:04

Santa Fe 2007 4WD zimné pneu

Příspěvek od odando »

Zdravím všetkých. Potrebujem poradiť . Mám odteraz takéto auto a sú naňom zimné pneu Cooper discoverer 235/60 R18 a sú akési moc hlučné .Aké pneu sú vhodnejšie ,hlavne tichšie? Dosť ma to znervozňuje-ten hluk. Jazdím v podstate iba asfalt a samozrejme bežné cesty v zimných podmienkach ,do terénu nechodím,maximálne po spevnenej ceste,raz za čas.Vedeli by Ste z vlastných skúseností poradiť tichšie pneu? Moc ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Santa Fe 2007 4WD zimné pneu

Příspěvek od Richard555 »

mám staršího Santu, na léto obouváme to co tam bylo tedy Kumho Radial 798 225/70/16 ale jsou to asi univerzální gumy, mají označení M+S tedy bych vůbec přezouvat nemusel, ale k autu jsme dostali i ty Cooper Discover ve stejném rozměru na zimu a to jsou slušný drapáky, samo jsou hlučnější, ale ve sněhu to jede jak pásák...... např. ta fotka co mám u podpisu je v kopci kde normálně lyžujeme a mám tam i svůj vlek..... tedy po "sjezdovce" s cca 15cm sněhu nahoru a v půlce kopce otočit a fotit u lesa, který jsem sám kdysi sázel :wink: takže takhle jezdí Cooper Discover .....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: Santa Fe 2007 4WD zimné pneu

Příspěvek od sagen »

Cooper discoverer z 2006 som mal a pred minulorocnou zimou som ich vymenil nie kvoli hluku, ale kvoli tomu, ze na mokrej ceste sa zacali smykat a bolo to o strach. Mam Nokian wr g2 a su tichsie. V e shopoch pri pneu vidis aj hlucnost, takze si vies poradit sam. Ale cim mensia hlucnost, tym mensia spotreba a tym horsi zaber na snehu. Znacky mas Continental, Michelin, Good year, Pirelli, Bridgestone, Kumho, Hankook, ... az po cinske wanli, nankang, sailun. Alebo ako pise Richard, celorocne Kumho, 8 rocne drzi v zakrute na suchom asfalte lepsie, ako 6 rocny Michelin Pilot Primacy, znacka nie je vsetko a v testoch testuju nove pneu, mohli by testovat 4 rocne s polovicnym dezenom, tabulky by boli ine...
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
odando
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2014, 18:04

Re: Santa Fe 2007 4WD zimné pneu

Příspěvek od odando »

sagen píše:Cooper discoverer z 2006 som mal a pred minulorocnou zimou som ich vymenil nie kvoli hluku, ale kvoli tomu, ze na mokrej ceste sa zacali smykat a bolo to o strach. Mam Nokian wr g2 a su tichsie. V e shopoch pri pneu vidis aj hlucnost, takze si vies poradit sam. Ale cim mensia hlucnost, tym mensia spotreba a tym horsi zaber na snehu. Znacky mas Continental, Michelin, Good year, Pirelli, Bridgestone, Kumho, Hankook, ... az po cinske wanli, nankang, sailun. Alebo ako pise Richard, celorocne Kumho, 8 rocne drzi v zakrute na suchom asfalte lepsie, ako 6 rocny Michelin Pilot Primacy, znacka nie je vsetko a v testoch testuju nove pneu, mohli by testovat 4 rocne s polovicnym dezenom, tabulky by boli ine...
Nad Nokianom presne uvažujem.Vlastne ten záber na snehu až tak pri 4x4 nepotrebujem. Pozrem radšej niečo tichšie.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa Fe 2007 4WD zimné pneu

Příspěvek od Mike.M »

Já mám taky zimní Cooper discover 225/70R16. Přemýšlím teď koupit něco na léto. Na těch zimních jezdím celoročně už druhxm rokem asi 30tis v létě a porad mám 9mm vzorek. Originál před 2 lety měly 11. Takže ty 4mm nejmensi vzorek bych v zimě asi nevyjezdil.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
odando
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2014, 18:04

Re: Santa Fe 2007 4WD zimné pneu

Příspěvek od odando »

Mike.M píše:Já mám taky zimní Cooper discover 225/70R16. Přemýšlím teď koupit něco na léto. Na těch zimních jezdím celoročně už druhxm rokem asi 30tis v létě a porad mám 9mm vzorek. Originál před 2 lety měly 11. Takže ty 4mm nejmensi vzorek bych v zimě asi nevyjezdil.
A to Ti akože nevadí že sú moc hlučné? No tie moje sú príšerne hlučné....
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa Fe 2007 4WD zimné pneu

Příspěvek od Mike.M »

No v létě je to děs, ale mě je třeba i ložiska vyměnit. Ikdyz možná to nehuci ty ložiska ale kola. A když to řve, tak pustím rádio hlasitěji.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
odando
*
Příspěvky: 16
Registrován: 23 lis 2014, 18:04

Re: Santa Fe 2007 4WD zimné pneu

Příspěvek od odando »

[quote="Mike.M"]No v létě je to děs, ale mě je třeba i ložiska vyměnit. Ikdyz možná to nehuci ty ložiska ale kola. A když to řve, tak pustím rádio hlasitěji.[/quote
Ano rádio je riešenie,ale hučí to aj tak :lol: Ja mám rád keď je v aute kľud.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Kola a pneu“