santa a sneh

Moderátoři: miooo, Moderátoři

fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

macháček píše:Santa a sneh, to přeci k sobě patří, vždyť brzy už budou vánoce ne? :lol:
ta mas pravdu ze to k sebe patri....korejsti pratele by mali urobit specialnu ediciu vo ferrari cervenej farbe a bielim predným naraznikom....
______________________________________
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

fiam píše:
macháček píše:Santa a sneh, to přeci k sobě patří, vždyť brzy už budou vánoce ne? :lol:
ta mas pravdu ze to k sebe patri....korejsti pratele by mali urobit specialnu ediciu vo ferrari cervenej farbe a bielim predným naraznikom....
jo a na dvere napis hasici co :?: :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

Sokyno píše:
fiam píše:
macháček píše:Santa a sneh, to přeci k sobě patří, vždyť brzy už budou vánoce ne? :lol:
ta mas pravdu ze to k sebe patri....korejsti pratele by mali urobit specialnu ediciu vo ferrari cervenej farbe a bielim predným naraznikom....
jo a na dvere napis hasici co :?: :lol: :lol: :lol:
na strechu majak a cez zadní dvere budou vypadavat darky :))) hou hou hou
______________________________________
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

fiam píše:
Sokyno píše:
fiam píše: ta mas pravdu ze to k sebe patri....korejsti pratele by mali urobit specialnu ediciu vo ferrari cervenej farbe a bielim predným naraznikom....
jo a na dvere napis hasici co :?: :lol: :lol: :lol:
na strechu majak a cez zadní dvere budou vypadavat darky :))) hou hou hou
darky jako elektrony a jiny tuning veci to by se mi libylo hodne drzny santovo auto :lol: :lol:
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Jarda2007
Příspěvky: 3
Registrován: 24 zář 2007, 13:34

Příspěvek od Jarda2007 »

Taky bych chtěl přizpět malými postřehy z jízdy po sněhu.
Musím říci, že mně Santa velice překvapila, i přes to, že jsem měl minulý víkend letní pneu-poradila si s kdejakých kopcem i zablácenou loukou.
Horší je to když se rozhodnete sjet kopec který jste předtím vyjeli (což je celkem logické) v té chvíli jsem si uvědomil co za pitomost jsem udělal. Směrem nahoru jsem předjížděl auta a opačným směrem to nebylo jiné, jen s tím rozdílem, že auto se nedalo nijak kontrolovat.
Díky bohu, že jsem si ho nerozbil a taky děkuji za 4x4, že jsem se pokaždé dostal z brázdy sněhu když mně to do ní stáhlo.
Uploudnul jsem nějaké fotečky-je to ta červená.
A všem přeji mnoho ujetých kilometrů bez nehod.
Jarda
bondro
Příspěvky: 4
Registrován: 09 lis 2007, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bondro »

Takže to pri jazde z kopca respektíve zo zasneženého kopca je Santa neovládatelná? Normálne uvažujem, že nakoniec predsa zruším tú objednávku na Santu a idem na Toyotu Raw 4. Tá má DAC - asistencia pri jazde z kopca a HSAC - asistencia pri rozjazde do kopca. Sú to dosť dôležité funkcie, ktoré Santa nemá.
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

bondro píše:Takže to pri jazde z kopca respektíve zo zasneženého kopca je Santa neovládatelná? Normálne uvažujem, že nakoniec predsa zruším tú objednávku na Santu a idem na Toyotu Raw 4. Tá má DAC - asistencia pri jazde z kopca a HSAC - asistencia pri rozjazde do kopca. Sú to dosť dôležité funkcie, ktoré Santa nemá.
ahoj bondro, pokial dobre citam tak mal este letne pneumatiky a ak to tak bolo tak mi ako ches na snehu zastavit 2tony tazke SUV???
Ak mal zimne gumy, je tam dost faktorov ktore to mohli sposobit, ide o to ze na take auto na gumach nesmies setrit, lebo ked kupis sunt tak nezastavis. Fyzika je proste taka.
Na margo Ravky- moj nazor je ze je to auto pre baby do mesta. Najprv som nad tym rozmyslal, ale vdakabohu som to nekupil. Nebavme sa teraz o kvalite Toyoty ta je jasna ako facka, ale bavme sa o veciach ako interier, tak napr. ked som po kupe santa fecka zacal riesit tvrdene plasty tak som akurat sedel opät z odstupom casu v ravke a ked som videl tu ubohost tak som sa hned zacal radovat ake dobre auto mam. V plnke stoji RAV asi 1,5 mega a za to mas full Santá fe a Getza pre manzelku alebo kohokolvek. Teraz hovorim napr o mne, 7miestna, automat, chiptuning priamo v zaruke, koza, doplnky, siber...
Zaruka 3roky nez obmedzenia km, to ale asi vies.
Uprimne ti poviem ze keby som mal tera presadnut do Ravky tak asi by som plakal od zufalstva. Oproti santa fe mala, nervozna na ceste, hlucna!!!! To ze by som par krat pojazdil dole z kopca na snehu by mi za to nestalo, prilis vysoka dan podla mojho nazoru.
drzim palce pri vybere, musis vediet co naozaj chces. Ci velke SUV alebo v uvodzovkach Corollu s vysokym podvozkom.
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od rica »

Absolutní souhlas.
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Uživatelský avatar
jouza
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 črc 2006, 11:08

Příspěvek od jouza »

No, podľa tých fotiek ide o staré SantaFe, takže porovnávať ho s novou RAV4 asi nie je na mieste. Ja som s novým SantaFéčkom pri schádzaní z kopca nemal žiaden problém. Tá RAV4 je ale naozaj hlučná. Pri jazde na mokrej ceste v nej hučí ako keby si mal pootvorené okno. A motor pri zošliapnutí plynu taktiež počuť ako v nejakej dodávke. S novým féčkom absolutne neporovateľné. Treba vyskúšať.
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI,Elegance,AT + VW Golf VI 1,6 TDI DSG7
VW Passat 1.9 TDI 4 motion,Highline
Skoda Octavia 1,9 TDI,SLX
Seat Cordoba 1,8i GLX
Skoda Favorit 1.3 LXi
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Jo 4x4 to je věc já si to ted užívám s outbackem kdo se nesvez neuvěří
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

jouza píše:No, podľa tých fotiek ide o staré SantaFe, takže porovnávať ho s novou RAV4 asi nie je na mieste. Ja som s novým SantaFéčkom pri schádzaní z kopca nemal žiaden problém. Tá RAV4 je ale naozaj hlučná. Pri jazde na mokrej ceste v nej hučí ako keby si mal pootvorené okno. A motor pri zošliapnutí plynu taktiež počuť ako v nejakej dodávke. S novým féčkom absolutne neporovateľné. Treba vyskúšať.
aha to som si nevsimol, je jasna vec ze stare fecko a nove fecko je ako favorit a fabia. Hoci som mal tu moznost jazdit s V6 rok 2004 myslim full vybava a vyborne, nebolo co riesit. Ale ked si vezmes nove fe tak to je radikalny posun o dve triedy. Je to solidne plnoohodnotne suv schopne konkurovat drahym nafukancom /ML,X5,VW T, XC90... Nebavme sa o vybavach a prkotinkach co santa nema. Dolezity je ucel, ktory je absolutne identicky, s tym ze do santa fe nalozite polovicu bytu. Odskusane :)
Takze ondro len si tu objednavku nechaj, ked nie tak namiesto rav si kup octaviu scout combi a mas to iste, akurat ti ju asi ukradnu alebo po 100 000km sa ti zacnu sypat napravy,capy, loziska, krivit brzdove kotuce a odchadzat elektronika. Mam to od taxikarov, kde som absolvoval 4 nezavisle za sebou s rovnakym autom a pindali na to iste.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

bondro: Ještě můžeš zauvažovat nad Mazdou CX-9, to je krásný auto s bohatou výbavou.

Jinak srovnávat Santu s X5, XC90 apod. se nedá, je to jiná liga. Musí se hledět na výbavu a prkotiny, které Santa nemá, protože do téhle třídy prostě nepatří a není do ní ani výrobcem stavěn. Základem luxury SUV je také dostatečně výkonný motor, který si s těma dvěma tunama bude pohrávat a to ze současných Hyundajáckých motorů částečně splňuje jen 3.3 V6 - a ani to není žádná sláva. Konkurentem pro tyhle luxury SUV má být až Veracruz.

Takže záleží na účelu pro něž to auto chceš. Pokud jezdíš více v terénu, prokáže ti RAVka lepší služby než Santík, nehledě na dimenzováni nápravy a podvozku. Z hlediska terénu je zajímavá také Grand Vitara. Je to fakt na uvážení, pro jaký účel to auto má sloužit. Naopak na silnici se budeš lépe cítit v Santíkovi a na silnici pak nepotřebuješ DAC ani HSAC.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
bondro
Příspěvky: 4
Registrován: 09 lis 2007, 14:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bondro »

Ok páni, asi ste ma presvedčili.....tie dva týždne ako mi povedali na predajni ešte teda počkam a ked nie, tak to asi ruším.....a našiel som niečo iné, čo ma dosť zaujalo..... http://www.ssangyong.sk/rexton2.php respektíve http://www.ssangyong.sk/kyron.php Co hovoríte na tieto SUV-ká? Máte s nimi nejaké skúsenosti?
SFfan
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 srp 2006, 13:23

Re: santa a sneh

Příspěvek od SFfan »

tomki píše:ahoj takze dnes konecne napadol sneh a to pre santu nevestilo nic dobre :twisted:
takze som velmi chcel vediet ako sa s tym popasuje.
No a na moje pocudovanie sa s tym popasoval az neuveritelne s istotou.
1.faza bola bezna jazda na cerstvo napadnutom neodhrnutom snehu na beznej vozovke, niekde uz vyjazdeny niekde brecka.
No poviem vam ze to malo zaber ako svina, bez problemov som sa odpichol na snehu na plny plyn a auto vyrazilo akoby stalo na hline alebo strku. Skratka vtlacilo ma do sedacky a podho dopredu bez akehokolvek preklzu. Tam kde bezne krabicky na zimnych kolesach chodili ledva 60km/h a lietali hore dole ja som isiel bez problemov 90km/h a auto sa ani nehlo. Hladelo si svojej stopy a z miery ho vyviedli len prechody z pruhu do pruhu na dialnici kde som musel prerazit nahadzany sneh od kolaji v strede. Trochu to cuklo akoked vbehnete do väcsej mlaky a to bolo vsetko.
2. fazu som absolvolal s fiamom, mudrym to clovekom na nasom fore, ktory skonstatoval ze keby nevidel tak neuveri.
Takze o co islo??
Predstavte si poorane pole od traktora, kde je navrchu iba cista hlina a brazdy. Musim pripomenut ze prsalo vkuse asi tyzden bez jedneho dna sucha, takze si viete predstavit ako to vyzeralo. Na to este dnes napadlo asi 15cm snehu. Mam zimne pneu Cooper v ramcii akcii, par ludi to ma tiez, takze s autom sme narobili stopy hlboke asi 30cm v uplnom blate zmiesanom so snehom. Pripominam ze auto islo ako buldozer absolutne bez problemu, ci som ESP zapol, vypol alebo uzamkol pohon bolo upone jedno. Skoda ze iu bola tma boli by sme to natocili, auto prekvapilo uplne brutalne.
Co s toho plynie???
Ak patrite medzi tych ktori taketo nieco nerisknu aby nemali skrabanec na elektrone, tak na to sme tu my s fiamom. Absolvovali sme pole, kamene, strk, hnoj, bahno aj sneh.
Chcel som len vediet ako si auto poradi a s cim mozem ratat napriklad ked pojdem v zime do tatier. Teraz viem ze auto by bolo schopne vyst minimalne do polovice svahu interski na strbskom plese, takze ked budete mat pred sebou 30cm hlboky sneh a prudky kopec tak mozete ist smelo hore.
Tod vsetko z mojho prispevku. :wink:

mi to pripomenulo spomienky ked som sa rozhodol pre santu...
Nieco podobne sme vyvadzali s predjcom na predvadzacke.
Na rozbahnenom pole v kopci+sneh. a ako bonus sme si este dali jazdu po zasnezenej zjazdovke na Malinom Brde..... obcas zapadli..ale SF sa vyhrabalo.. .. predajca mal dost...mi tiez...a objednali sme hned 3ks santic. :lol:
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

bondro píše:Ok páni, asi ste ma presvedčili.....tie dva týždne ako mi povedali na predajni ešte teda počkam a ked nie, tak to asi ruším.....a našiel som niečo iné, čo ma dosť zaujalo..... http://www.ssangyong.sk/rexton2.php respektíve http://www.ssangyong.sk/kyron.php Co hovoríte na tieto SUV-ká? Máte s nimi nejaké skúsenosti?
Rexton je zajímavá volba, větší než Santík venku i uvnitř, s lepší výbavou, lepším podvozkem (navíc rámová konstrukce), perfektní motory Mercedes. V Koreji je řazen do vyšší kategorie než Santík, patří do kategorie Sorento a je považován za levnější alternativu Mercedesu ML. U nás není moc rozšířen, takže je zajímavý i z toho pohledu, že ho nepotkáš na každým rohu. Kdo pamatuje jeho předchůdce Musso, tak to byla kára jak víno, která si trochu poškodila reputaci, když jako SUV byla nasazována do těžkého terénu.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Kola a pneu“