Prosim o pomoc

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jardadoktor
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2007, 10:40
Bydliště: Kunovice
Kontaktovat uživatele:

Prosim o pomoc

Příspěvek od jardadoktor »

Zdravim pratele, mam takovy problem, jeli jsme s ponikem 1,5 rok 1990 a bez jakehokoliv varovani, zapraskani, zaskubani ci jine znamky problemu vozu vynechal motor a nejde nastartovat.
Uvazoval jsem o moznych pricinach a napadlo mne:
1, Nefunguje cerpadlo paliva
2, Nefunguje jiskra
3, Netusim co to muze byt

Muzete mi nekdo poradit kde a scim mam zacit ... dilnu sice nemam ale asi pred 20 lety jsem se vyucil automechanikem

Zkusim zda rozdelovac haze jiskru na svicky a vsechny valce
ale netusim jak otestovat privod paliva do valcu ...

PLS HELP ....

Diky Jarda
muj mail jardadoktor@seznam.cz
tel. 608711929 muzete mi poslat sms z netu http://www.vodafonesms.cz/?locale=cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
bronas
*
Příspěvky: 42
Registrován: 27 říj 2008, 20:30

Re: Prosim o pomoc

Příspěvek od bronas »

ahoj koukal jsi na relatka zda mas dobre muzou byt i pojistky v motoru jsou v pravo u baterie kdyz budes chtit zapojit cerpadlo od benzinu u motoru je kabel mel by tam byt napsano pump check nebo tak nejak presne si to nepamatuji a ten konektor co najdes s napisem pump check pripoj primo na baterii + a tim ti pujde natvrdo cerpadlo od benzinu
Hyundai Pony 1.5 GL 1993
TUNING
jardadoktor
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2007, 10:40
Bydliště: Kunovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc

Příspěvek od jardadoktor »

Diky za info, v pondeli dojde kolega ktery se autum venuje i po nasem vyuceni a tyto informace mu jiste prijdou vhod ... Diky Jarda

P.S. Napisi jak jsme v pondeli pokrocili
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Prosim o pomoc

Příspěvek od jarik65 »

Zkus se podívat na přívod paliva popř. na palivový filtr.Mě když kamoš měnil všehny filtry včetně palivového tak po ujetí cca 300m se poník zastavil a né a né nastartovat.Stalo se to že nový filtr nebyl průchozí,ale u tebe by mohl být ucpaný popřípadě zkus odkalit nádrž-od vody.Hodně zdaru :idea:
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
jardadoktor
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2007, 10:40
Bydliště: Kunovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc

Příspěvek od jardadoktor »

Take se na to mrkneme, palivovy filtr ucpany ... no nevim auto by alespon zaclo cukat nebo se tvarit nejak divne ale to prislo jako rana z cisteho nebe ... jedeme a z niceho nic motor vynechal... zadna rana, cuknuti nic ... Ale diky za radu ...
jardadoktor
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2007, 10:40
Bydliště: Kunovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc

Příspěvek od jardadoktor »

Zdravim pratele,
tak jsme se do toho s kolegou dali a zjistili jsme toto:
1, Jiskru nam to dava ... lol
2, Palivove cerpadlo kdyz pustime napajeni do testovaciho konektoru bezi, tlaci benzin ... meli jsme odpojenou prepadovou hadicku a benzin tekl.

Takze zavada je jasna ...
Pri startovani se nezapne podavaci palivove cerpadlo a nedava benzin ...
Jak tuto zavadu odstranit ???
Jsou zde mozne priciny.
1, Odesla ridici jednotka CPU / udajne ridi davkovani a zapinani podavaciho cerpadla a spina jej pres rele
2, Vadu rele vylucuji, nebot jsme zkusili vymenu za druhe /z vozu ktere jsem vrakoval a mam jej, ale mohlo byt snad i vadne lol/
3, chyba kabelaze mezi palivovym cerpadlem a rele /netusim jak jej otestovat a ktery kabel to je/
4, chyba kabelaze mezi CPU a palivovym cerpadlem /pokud nedostava impuls tak jej nespusti/
5, chyba kabelaze mezi CPU a relatkem ktere spousti palivove cerpadlo ...

Netusim jak to ma fungovat nebo jak je to vlastne mezi sebou popropojovane ....

PLS o radu jak mam dale postupovat a kterym smerem se dale ubirat ...
jednotku jsem videl v inzerci kolem 1000Kc ale pokud je ta moje OK jsou to vyhozene penize ...
Jak se da tato jednotka otestovat ??? ... mame k dispozici NTB i nejaky SW na toto auto a snad by jsme i spichli nejaky kabel pro test ... kolega opravuje trosicku jine vozy ale bez dokumentace a hlavne bez info co a kde ma merit jsme v koncich ... PLS HELP ..

Diky vsem za rady, navody, schemata, nakresky, fotofgrafie a pod.

Jarda

P.S. Palivove cerpadlo jsme nasli na nadrzi na leve strane, ale pristup spatny, konektor by sel snad odpojit pouze po demontazi nadrze a to na dvore nezvladnu ... musel bych s tim na montazni kanal ...
Uživatelský avatar
bronas
*
Příspěvky: 42
Registrován: 27 říj 2008, 20:30

Re: Prosim o pomoc

Příspěvek od bronas »

jardadoktor píše:Zdravim pratele,
tak jsme se do toho s kolegou dali a zjistili jsme toto:
1, Jiskru nam to dava ... lol
2, Palivove cerpadlo kdyz pustime napajeni do testovaciho konektoru bezi, tlaci benzin ... meli jsme odpojenou prepadovou hadicku a benzin tekl.

Takze zavada je jasna ...
Pri startovani se nezapne podavaci palivove cerpadlo a nedava benzin ...
Jak tuto zavadu odstranit ???
Jsou zde mozne priciny.
1, Odesla ridici jednotka CPU / udajne ridi davkovani a zapinani podavaciho cerpadla a spina jej pres rele
2, Vadu rele vylucuji, nebot jsme zkusili vymenu za druhe /z vozu ktere jsem vrakoval a mam jej, ale mohlo byt snad i vadne lol/
3, chyba kabelaze mezi palivovym cerpadlem a rele /netusim jak jej otestovat a ktery kabel to je/
4, chyba kabelaze mezi CPU a palivovym cerpadlem /pokud nedostava impuls tak jej nespusti/
5, chyba kabelaze mezi CPU a relatkem ktere spousti palivove cerpadlo ...

Netusim jak to ma fungovat nebo jak je to vlastne mezi sebou popropojovane ....

PLS o radu jak mam dale postupovat a kterym smerem se dale ubirat ...
jednotku jsem videl v inzerci kolem 1000Kc ale pokud je ta moje OK jsou to vyhozene penize ...
Jak se da tato jednotka otestovat ??? ... mame k dispozici NTB i nejaky SW na toto auto a snad by jsme i spichli nejaky kabel pro test ... kolega opravuje trosicku jine vozy ale bez dokumentace a hlavne bez info co a kde ma merit jsme v koncich ... PLS HELP ..

Diky vsem za rady, navody, schemata, nakresky, fotofgrafie a pod.

Jarda

P.S. Palivove cerpadlo jsme nasli na nadrzi na leve strane, ale pristup spatny, konektor by sel snad odpojit pouze po demontazi nadrze a to na dvore nezvladnu ... musel bych s tim na montazni kanal ...
spíše to vidím na 99,9% na ridici jednotku
Hyundai Pony 1.5 GL 1993
TUNING
jardadoktor
*
Příspěvky: 17
Registrován: 27 bře 2007, 10:40
Bydliště: Kunovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc

Příspěvek od jardadoktor »

¨Zdravim, tak jsme dnes vykuchali a asi konecne pochopili jak to ma fungovat a zitra zacneme merit ,.... Jsem zvedavy kde bude zakopana krysa ... lol


Jinak jsem sehnal zapojeni HMC 39110-24550 9050930007 takze uz vic vime ... lol
Odpovědět

Zpět na „PONY“