Poník a naše nervy

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Ahoj mám hyundai pony 1.5 glsi r.v. 1992.Začal blbnout motor.Nastartuju,jde normálně,ale jak ho zhasnu,pak kdyz ho opět natočím,tak chcípe,škube,občas i střílí do výfuku.Pak ,když vychladne,tak zase běží ok.Koupila jsem nové čidlo teploty vody,to dvou pólové,palec do rozdělovače,palivový filtr,zkoušeli jsme jiné kabely.Manžel čistil všechny dostupné kontakty a kostry.A stále blbne. :twisted: Máte prosím nějakou radu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Yurii »

No jestli střílí do výfuku, vypadá to že se motor přechlastává takže první co mne napadlo je čidlo teploty vody ale jeslti říkáš že je nové tak mne nic jinýho co by mohlo v teplym stavu mít vliv na dávkování paliva moc nenapadá. Možná bych zkusil pročistit kontakty váhy vzduchu nebo ho za tepla nastartovat bez vzduchového filtru. Ale to už opravdu vařím z vody. :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Zdá se mi,že ta váha vzduchu je nějak hlučnější.Nevím jestli to je náhoda,ale začalo to po umytí motoru.Rozdělovač a alternátor byl přikryt igelitem.Píšu teď za mladou :D .Koupily jsme poníka před měsicem,tak to nemám ještě vychytaný :D .Je to taková chudinka od maníka, kterej ani nezvládl vyměnit pojistku.Do motoru jsem doma doplnil tři litry 10w40 :lol:
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Yurii »

Tak to by mohlo být :) Možná se dostala voda do konektrou a kondenzuje tam když troch u vychladne, pak to dělá tne bordel.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Zítra na to juknu a pak už nevím.Už jsem přemejšlel,jestli ten motor jak byl zvyklej na to,jak je zasr.to teď nemuže rozdejchat :lol: .Ale za tu cenu tři litry bez přepisu a ještě rok stk to jde. :lol:
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Ahoj,tak jsem na to dnes zase vlítnul,vyčistil všechny kontakty a stále to samé.Nastartuju,běží tak deset vteřin krásně,pak začnou padat otáčky,až zhasne.Když přidám plyn,tak se dusí,když přidávám pomalu,tak pak jde dobře od dvou tisíc otáček,sundam nohu s plynu,otáčky klesnou až zhasne :twisted: .Nějak už mě nenapadá,čím by to mohlo být :( .
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Yurii »

Dělá to jen při teplém motoru nebo i při studeném? ještě by v tom svojí roli mohly sehrát zapalovací kabely a svíčky, ono se to těžko řeší takhle na dálku :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Bolo »

Má to krokový motůrek co drží volnoběh?
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Farrael »

Ještě mě napadá nějaké čidlo, ale nevím kolik jich takovej Poník měl
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

krokový motůrek to má,je to čtyřbod stříkačka.Čidlo jsme kupovaly nový.Závadu si spojuju s umytím motoru cca před týdnem.Od tý doby to blbne.Vše jsem čistil a sušil,snad jen kromě kontaktů u altíku a starteru.Na začátku to blblo jen při teplém motoru,mladá jela třeba dvacet km a bylo to ok,pak přijela domů,chcípla to,pak tak do deseti minut nastartovala,že pojede do krámu a už to chcípalo a blblo.Druhej den ráno zase ok.Teď už to blbne už když jede ráno do školky,asi tak půl km.
Naposledy upravil(a) janina dne 24 bře 2011, 21:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Bolo »

Zkus ten moturek odpojit, co to bude dělat.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Jasně,zítra to zkusím.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od milosh »

Presunuto do spravne sekce
Uživatelský avatar
janina
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2011, 20:09
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od janina »

Ahoj,tak jsem dnes vyčistil škrticí klapku,byl tam dobrej humus,tak milimetr masnýho karbonu.Ale stále na prd :oops: .Ale jak jsem byl při nastartovanym motoru opřenej o vršek sání,hrábl jsem si na hlavu rozdělovače a dostal jsem slušnejch pár elektromasáží,tak asi probíjí hlava rozdělovače?
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Poník a naše nervy

Příspěvek od Bolo »

No kopat by to nemělo :lol: , to zkus nastartovat v noci jestli to bude ve tmě problikávat :mrgreen: Zkus vyměnit a uvidíš.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Odpovědět

Zpět na „PONY“