prevodovka...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
whiler
Příspěvky: 1
Registrován: 28 kvě 2008, 13:26
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

prevodovka...

Příspěvek od whiler »

Zdravim všechny poníkáře..jsem tu nový a potřeboval bych poradit..Tak pokud se tu najde nějáká dobrá duše tak budu šťastnej...

takže: Mám hyundai pony 1.5 r.v 93- Je mi 18 a dostal jsem to jako svoje první auto od táty,kterej to kdesi sehnal...No a problém je v tom, že se hrozně blbě řadí...a 4 ka nejde vůbec...jde to odst těžce a když chci zařadit za 4 tak to poškytá a jede to naprázdno...takže to vůbec...při každýnm kvaltu mi přijde jakoby to tam šlo tak něják přes zuby...vůbec se mi to nelíbí a převodovku na poníka sehant za odvoz nebo nějákej slušnej peníz mi přijde zcela neraálný A když realný tak 500 km cesty.....je možný že to třeba aninovou převodovku potřebovat nebude? díky všem za jakoukoliv radu...a soráč za slohování...
--->->->->--.*.*.*.->->>>>
Reklama
 

Uživatelský avatar
imtek
Příspěvky: 4
Registrován: 13 črc 2008, 17:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka...

Příspěvek od imtek »

whiler píše:Zdravim všechny poníkáře..jsem tu nový a potřeboval bych poradit..Tak pokud se tu najde nějáká dobrá duše tak budu šťastnej...

takže: Mám hyundai pony 1.5 r.v 93- Je mi 18 a dostal jsem to jako svoje první auto od táty,kterej to kdesi sehnal...No a problém je v tom, že se hrozně blbě řadí...a 4 ka nejde vůbec...jde to odst těžce a když chci zařadit za 4 tak to poškytá a jede to naprázdno...takže to vůbec...při každýnm kvaltu mi přijde jakoby to tam šlo tak něják přes zuby...vůbec se mi to nelíbí a převodovku na poníka sehant za odvoz nebo nějákej slušnej peníz mi přijde zcela neraálný A když realný tak 500 km cesty.....je možný že to třeba aninovou převodovku potřebovat nebude? díky všem za jakoukoliv radu...a soráč za slohování...
Zdravím, mám taky Hyundai Pony r.v. 1993 (motor 1.3 LS - 43kw).
Řazení jde celkem lehce, až na to, že mám podobný problém, jak ty. Při řazení je slyšet, jako by to šlo "přes zuby". Podle mě to jsou ale synchrony, jak to přes tohle projde, tak je zařazeno. 4ka jde bez problémů. Co olej v převodovce, je ho tam dost? Je tam vůbec? Mně zase při vysokých otáčkách (i při pomalý rychlosti, třeba na jedničku) něco dost hučí, vypadá to na ložisko v převodovce, no snad to nějak doklepe no. Jinak těžko říct. :shock:
lukasek8976
Příspěvky: 1
Registrován: 19 bře 2009, 09:21

Re: prevodovka...

Příspěvek od lukasek8976 »

Me se to hučeni taky objevovalo a po vimene oleje v převodovce to opolovinu stichlo!Jeste vimenim řemeni a uvidime ti se mi taky ozivaj!Skuste vimenit olej ma tam bejt 1,8 az 2litry SAE 75W-85 :hyu:
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: prevodovka...

Příspěvek od Amalfi »

Whiler: je to 100% synchronama. Takze nejjednodussi reseni - vymena prevodovky/repase - ta 4-ka vypada ze je uplne vymlacena - synchrony uz tim padem jsou opotrebovane dloho.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Odpovědět

Zpět na „PONY“