nádrž

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
laho
*
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2010, 19:01
Bydliště: okres Šumperk

nádrž

Příspěvek od laho »

Nechci se chlubit,ale u benzinky SHELL se mi podařilo natankovat 71litrů nafty do Féčka které má nádrž tuším na 60litrů.Při dotazu na obsluhu benzinky jsem se se zlou potázal,nakonec mi řekli,že mám děravou nádrž.Je pravda,že jsem tankoval z velké pistole pro náklaďáky,ale stejně si myslím,že je to nenormální.Máté někdo podobnou zkušenost? :-k
Ford Transit
Renault Twingo
Hyundai Santa Fe 2,0CRDi 2002
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: nádrž

Příspěvek od zdenek76 »

Santík má nádrž 65l, těch dalších 6 si natankoval do bezpečnostní rezervy a do odvětrávací části, což není zrovna dobře, protože při zvýšení teploty se začne palivo roztahovat a teoreticky ti to může roztrhnout nádrž. Taky můžeš mít problém při dalším tankování, když ti nebude fungovat odvětrávání.

Chce to tankovat vždy se zcela zastrčenou pistolí a ne ji mít venku a snažit se to dorvat až po hrdlo.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
marianmKE789
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2008, 11:42
Bydliště: Kosice

Re: nádrž

Příspěvek od marianmKE789 »

tak tych 71l to je pecka... mne sa podarilo raz 65l ale to som si myslel ze som dosiel na pumpu na vypary... ale ako citam tak asi som tam mal este riadnu rezervu:-) :-)
Uživatelský avatar
laho
*
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2010, 19:01
Bydliště: okres Šumperk

Re: nádrž

Příspěvek od laho »

Když jsem někdy jel na doraz,tak jsem natankoval max 65litrů,těch 71 se mi ještě nikdy nepovedlo.Je pravda,že by se to nemělo tak plný dávat,ale mě zarazilo když mě pistol vypnula skoro na sedmdesáti,tak jsem tam ještě zkusil dolít a šlo to.
Ford Transit
Renault Twingo
Hyundai Santa Fe 2,0CRDi 2002
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Exteriér/karosérie“