Ochranné rámy

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Jarda2007
Příspěvky: 3
Registrován: 24 zář 2007, 13:34

Ochranné rámy

Příspěvek od Jarda2007 »

Zdravím všechny.
Potřebuji poradit ohledně ochranných rámů na Santíka-01.
Kde máj přijatelné ceny, co na něj nejlépe vypadá???
A navíc jestli se vyplatí investovat do ocelových nebo raději zaplatit 2xnásobek za nerezové.
Předem vám všem děkuji.
Reklama
 

David Sedlák
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 říj 2007, 14:25

Příspěvek od David Sedlák »

Rozhodně nerez . Super se udržuje . Mám teda 2007 origo od dealera tu silnější verzi .Myslim 56mm ? Hlavně dej bacha až to budeš kupovat , aby to
mělo homologaci-atest můžou to chtít vidět poliši ,ale hlavně na STK ! Tak
pozor na super levný. Nemusej se vylatit . Davids
DAVIDs
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

A podle me je to přímo hloupost...teda záleží i na tom, kde s tím jezdíš a taky na vkusu a na praktičnosti..Jestli chceš jen dopředu bude Ti trochu vadit v terénu...na tratích kde jsem jezdil si s ochranejma rámama pak chodili pro různé záslepky, které potratili při jízdě. Navíc když si pořídíš pod prahy, budou Tě špinit při vystupování...ale ppoku se Ti to líbí a jsi ochoten toto překousnout, tak není problém. A jinak bych šel taky do nerezu.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
pel13
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2007, 15:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pel13 »

Ja mam santu 2004 s ochranyma ramama od firmy Bures - samozrejme nerez. Mam nizky ram vepredu a pak bocni ramy a auto tak vypada mnohem lip. Muzu ti vyjmenovat spoustu kladu, jaky to ma, ale dalsi by je tu mohli zacit hned vyvracet, proste neni nad osobni zkusenost. A tak pridam i jednu svoji - zatim jedine minus jsem zjistil, kdyz jsem potreboval vymenit kolo, tak se trochu obtizneji manipuluje s heverem. Ale to je fakt zatim jedina "vada na krase", kterou muzu popsat. Takze vesele ramuj a opravdu nezapomen na atest kvuli STK.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Nyni: Santa Fe 2.4 (2007-?)
predtim: Ford Mondeo 1.8 TD (2002-2007)
predtim: Ford Fiesta 1.3 (1996-2002)
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Mám akorát ty trubky podél prahů a znovu bych je už nedával. Byly zamýšleny pro usnadnění nastupování, ale k tomuto účelu se absolutně nehodí. Dnes slouží výhradně na oklepávání noh od sněhu.
Jinak potvrzuji horší manipulaci s heverem. Snižuje se prostupnost terénem (zlomový úhel). Na druhou stranu když už, tak to opřu o ten rám a ne o prah/podvozek. Dvě krytky jsem z toho ztratil letos v zimě v terénu, takže doporučuji je přilepit aspoň silikonem. No a samo to taky něco váží, takže to odebere svou porci výkonu.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

pel13 píše:Ja mam santu 2004 s ochranyma ramama od firmy Bures - samozrejme nerez. Mam nizky ram vepredu a pak bocni ramy a auto tak vypada mnohem lip. Muzu ti vyjmenovat spoustu kladu, jaky to ma, ale dalsi by je tu mohli zacit hned vyvracet, proste neni nad osobni zkusenost. A tak pridam i jednu svoji - zatim jedine minus jsem zjistil, kdyz jsem potreboval vymenit kolo, tak se trochu obtizneji manipuluje s heverem. Ale to je fakt zatim jedina "vada na krase", kterou muzu popsat. Takze vesele ramuj a opravdu nezapomen na atest kvuli STK.
Ale tak se trošku rozepiš. Jo ten nízkej rám vepředu bych taky asi snesl...ale pak tam asi nemas parkovačky, co?? I když ja je vepředu taky nemám. A boční rámy Ti opravdu nevadí?
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
pepik
*
Příspěvky: 57
Registrován: 31 pro 2007, 14:33
Bydliště: PE

Příspěvek od pepik »

Já jsem už koupil auto s komplet rámama. Přední rám má opodstatnění. Boční stupačky jsou hezký akorát na pohled. Jinak jsou k ničemu, vadí při nastupování i vystupování, problém dostat auto na zdviž /musejí se demontovat, nebo musejí mít v servisu prodloužení/. Ani na okopávání sněhu nejsou a na nastupován, vystupováníí už vůbec ne.
Já bych za to ty peníze nedal.
Pepik
nyní: CLIO 1,9 D
BMW 525TDS
Santa Fe 2,0 CRDi 2004 4WD
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od rica »

Určitě nerez praktická stránka nulová je to jen o desingu.Na Santě mám jen vepředu spodní tyč o kolem taky jen trubky,ale předtím jsem mněl komplet orámovanou Ravku a po bokách nášlapy o který nejen že se vždy zašpiníš ale pokuď na tom namrzne sníh a někdo neznalej na to šlápne tak to fakt klouže :D
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Tibik
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2007, 11:29
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Tibik »

pánové zajímalo by mne kde se dá sehnat tento rám.díky za raduObrázek
-----------------------------------
Nyní FS 2,2elegance, Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
Tibik
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2007, 11:29
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Tibik »

Sory nemůžu tam dostat obrázek.Myslel jsem obrázek na PŘEDEŠLÉM PŘÍZPĚVKU. Obrázek
-----------------------------------
Nyní FS 2,2elegance, Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
Uživatelský avatar
DOEMIXXX
*
Příspěvky: 58
Registrován: 01 srp 2006, 20:46
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DOEMIXXX »

Cau mam na prodej org. nerezove, jsou jak nove, ja je sundal, jelikoz mam stareho jezevcika co nemuze pres ne se vyskrabat nahoru :(

http://img266.imageshack.us/my.php?imag ... 059il2.jpg
Obrázek
BMW E38 740i INDIVIDUAL
Hyundai Santa fe 2.0CRDi
Tibik
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 bře 2007, 11:29
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Tibik »

ne díky já nechci boční sháním jen ten přední co je na fotce.
-----------------------------------
Nyní FS 2,2elegance, Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
Předtím Ford focus combi 1,6
marsen
Příspěvky: 2
Registrován: 02 úno 2008, 09:04
Bydliště: Brno

Boční rám jako ochrana proti obouchání od dveří.

Příspěvek od marsen »

Budu kupovat nove Santa Fe a jelikoz vetšinu času bude parkováno ve městě, chtěl jsem se zeptat, zda boční rám - ať už trubka nebo stupačky přesahují karoserii a tedy ochrání proti obouchání od předních dveří sousedního auta. Děkuji
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Boční rám jako ochrana proti obouchání od dveří.

Příspěvek od Zdeněk ČB »

marsen píše:Budu kupovat nove Santa Fe a jelikoz vetšinu času bude parkováno ve městě, chtěl jsem se zeptat, zda boční rám - ať už trubka nebo stupačky přesahují karoserii a tedy ochrání proti obouchání od předních dveří sousedního auta. Děkuji
Domnívám se, že nikoliv. I kdyby rám výrazněji přesahoval, dveře aut jsou většinou tak natvarovaná, že kolizní bod dveře X bok je mnohem výše než umístění rámů.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od rica »

Je to tak nepomůže ani jedno můžu potvrdit s vlastní zkušenosti.
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Exteriér/karosérie“