Santa Fe 2.0 crdi 4wd

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
cerny dabel
Příspěvky: 8
Registrován: 29 črc 2012, 19:03
Bydliště: Slovensko, Orechová Potôň

Santa Fe 2.0 crdi 4wd

Příspěvek od cerny dabel »

Tak idem sa aj ja ukazat, s nasim Santa Feckom, na com jazdi najviac otec, ale raz za cas si presadnem zo svojej octavii, a prevetram mu to aj ja. :-) Je to Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi 4wd, vyrobene bolo v roku 2002. Ma to 83kw, kozene sedacky (neviem ci to nema kazde), automaticku klimatizaciu, a asi to je vse :-) Kupili sme ho pred4mi rokmi, lebo sme potrebovali velke auto do podnikania(tahat velky a tazky prives). Auto uz bolo predtym burane, lenze v BA to nejak cudne poskladali tak problemov sme s tym mali dost. Neboli tam airbagy, iba diery precalunene, klima kriva, alternator z benzinaku, prasknuty chladic a to uz radsej ani nepisem ake diely sme nasli vo vstrekovani... To su take veci ale co sa vsetko neda zistit behom skusobnej jazdy, lebo auto aj napriek tymto veciam slapalo dobre. Tieto veci sme vsetko vyriesili a na dve male chybycky to ide pekne ako ma, nemozem sa stazovat. Ked sme kupovali to malo najazdenych 65tisic km, teraz to ma okolo 130 000. Auto je v takom stadiu, ze je to pojazdne, vsetko dolezite - ako vymena rozvodov, oleja, capy atd. su robene pravidelne, ako treba ale bohuzial na nic ine mi cas neostava, okrem tychto veci je auto dost zanedbane :-(.
Přílohy
DSCN2434.JPG
DSCN2434.JPG (231.02 KiB) Zobrazeno 2798 x
DSCN2430.JPG
DSCN2430.JPG (228.77 KiB) Zobrazeno 2798 x
DSCN2432.JPG
DSCN2432.JPG (235.22 KiB) Zobrazeno 2798 x
Škoda Octavia 1.9 TDI, 81kW
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 4WD, 83kW
Reklama
 

Non2
Příspěvky: 7
Registrován: 16 kvě 2012, 11:34

Re: Santa Fe 2.0 crdi 4wd

Příspěvek od Non2 »

Zvonku vyzera zachovalo, ale co si popisal ohladom pochybnych suciastok od predosleho majitela - tak to je sila. Ale Santik je velmi odolny a zivotaschopny, vydrzi skutocne vela. Ja mam nabehane uz 240tis a v pohode. :wink: Nech len dalej sluzi.
NonCrasher
cerny dabel
Příspěvky: 8
Registrován: 29 črc 2012, 19:03
Bydliště: Slovensko, Orechová Potôň

Re: Santa Fe 2.0 crdi 4wd

Příspěvek od cerny dabel »

hej to ozaj nemozem zle slovo z tejto strany povedat, lebo ozaj ze to auto maka, davame mu zabrat, a jak sme to dali do poriadku tak slape jak ma, plus teraz riesim problem zhavicov, a je pravda ze vo vacsich zimach rano startujeme uz len tak ked predtym dam pod motor na hodinu zohrievac, ale okolo 0 este celkom dobre startuje aj bez zhavenia, takze som aj velmi prijemne prekvapeny co sa tyka motora. spotreba je tiez si myslmi ze dobra, 7-8litrov. a velmi sa mi paci ze bez ABS, teda aj ASR - to ani 4wd neni uplne jak by mala byt, na letnych gumach(Pirelli Scorpion) a ziadny problem s rozbehom, a vyslovene dobre to sedi na ceste! Plus. robim v autoumyvarni a vcera som mal troska casu, tak som to vydrhol aj z vonka aj z vnutra, uz je pekne vsade, koza osetrena, koberce vytepovane, afto vyzera ako ma auto vyzerat! :-) Este ma caka doriesit tie studene starty, snimac ABS a zacali celkom buchat vpredu capy, tak asi idem aj predok komplet menit...az bude cas...
Škoda Octavia 1.9 TDI, 81kW
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 4WD, 83kW
cerny dabel
Příspěvky: 8
Registrován: 29 črc 2012, 19:03
Bydliště: Slovensko, Orechová Potôň

Re: Santa Fe 2.0 crdi 4wd

Příspěvek od cerny dabel »

este jedna vec, co mi velmi vadi na tom aute, ze neskutocne vrzga a rezonuje cely interier,hlavne sedacky tak predne ako aj zadne...to na kazdom, alebo to sa da tiez riesit nejako?
Škoda Octavia 1.9 TDI, 81kW
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 4WD, 83kW
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Santa Fe 2.0 crdi 4wd

Příspěvek od Andy4 »

Ohľadom pazvukov zadných sedadiel, skús sa pozrieť či zadné operadlá nemáš v najnižšej polohe a opreté o kryciu roletu batožinového priestoru. U mňa bol problém práve v tomto. Predné sedadlá sú ticho, vŕzga mi akurát lakťová opierka (po návšteve zlodeja). Vzhľadom na konštrukčný vek vozidla (rok 1999) je si myslím 1.generácia santa fe veľmi trvácna čo sa týka mechanických častí ako aj interiéru. Nech poslúcha

A
mx5/swiftsport/santafe/accent
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Vaše auta“