motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Návody na opravy/úpravy Vašeho Santy

Moderátoři: miooo, Moderátoři

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Příspěvek od zdenek76 »

No a je to. Zítra za světla zkusím udělat video, jak to funguje.

Teď mě ještě čeká: namontovat na dráty od motorků, které jsou vyvedené ven, konektory, aby to bylo rozpojitelné. Pak protáhnout dráty od spolujezdce do řidičových dveří. Protáhnout napájení 12V do řidičových dveří. Najít vhodné místo pro ovládací přepínač a vše zapojit.

Konektory jsou již na cestě, přepínač dražím teď o víkendu. Takže až to dodělám do finále, přidám i tyto fotky. :D
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Příspěvek od alarm »

Dal si si záležať.Pekná práca, aj pekný návod =D>
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
corls
*
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2008, 22:09
Bydliště: Olomouc

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Příspěvek od corls »

Paráda :!: =D> Teď už jenom doufat že se ti v sobotu podaří dojet do Loučky a my co tam budem si to vomrknem v reálu :mrgreen:
Santa Fe -2,4i teď už 4x4 r.v.2002
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Příspěvek od Pavel M »

=D> =D> =D> =D> super
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Příspěvek od PhanTom »

Hezký popis, hezká práce. Škoda že jsi nebyl na srazíku, bych to okounul v reálu.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem - pokračován

Příspěvek od Picaso »

Zdravím všechny!

Tak nechtěl jsem nic psát,dokud jsem neměl vše hotové,ale před časem jsem se po vzoru Zdenka pustil do výroby sklápění zrcátek.Po pravdě řečeno,jsem zde zúročil,vše co jsem se doposud naučil,ale nakonec jsem zvítězil.Sehnal jsem si motorky do zrcátek,následně jsem zrcátka rozebral a doslova i rozřezal,přesně jak Zdenek, a motorky zabudoval zpět do zrcátek a poskládal.Nevím ,ale jak to měl Zdenek vyřešeno,ale psal něco o přepínači,ale to se mi nezamlouvalo a tak jsem k zrcátkům pořídil "mozek",aby měly taky trochu inteligence.Tím mám namysli,že když auto dálkou zamknu,tak se zrcátka sklopí,když ale odemknu,tak se neodklopí(to proto,když jste u obchodu a nebo omylem zamknete auto,aby zrcátka nelítaly tam a zpět),ale odklopí se až když zasunu klíček a otočím na 2.pozici(startovací).Navíc jednotka je tak inteligentní,že si každou pozici(sklopení,odklopení)pamatuje a podle toho se chová.Za sebe můžu říct,že je to super věc,když parkujete na parkovišti,kde jak známe jsou pro tato auta né moc velká pole,tak sklopení zrcátek je velmi,ale velmi užitečná věc.
Jinak dnes je už pozdě a nestihnu sem dát fota a podrobné informace,ale v co nejkratší době to napravím.Vše mám nafoceno a kdyby někdo potřeboval jakékoliv info,tak rád poskytnu.

Takže ode dneška nám naše Santa Fe MÁVÁ VESELE UŠIMA!
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Příspěvek od zdenek76 »

Gratulace, určitě nahoď foto. Já jsem to původně zkoušel napojit jen na zapalování, ale pak jsem to dal z praktických důvodů na vypínač, protože jsem to využíval hlavně při vjíždění do garáže.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Příspěvek od Picaso »

Takže zdravím všechny

Konečně jsem se dostal ke zveřejnění fotek.Postup instalace mechaniky v podstatě popsal Zdenek,ale něco přidám k elektroinstalaci.Pro inteligenci jdnotky jsem použil následující modul
Obrázek
Obrázek

Jak jsem popsal v minulém příspěvku,tak funguje po zamčení dálkou(sklopí se) a po odemčení dálkou a po vložení klíčku a až po otočení na startovací pozici(odklopí se).Foto sklopení vypadá takto
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Jinak na modulu se dá i nastavit zpoždění sklápění i odklápění.Zrcátka se sklápí současně a super synchronně.Kdyby někdo potřeboval bližší info,tak se klidně ptejte,rád vám odpovím,jen mějte malé strpení,protože nejsem tu každý den,ale budu se snažit odpovědět.Jinak zapojení není až tak velká věda,ale ta montáž v zrcátkách už chce trochu zručnosti,ale pak výsledek stojí za to.
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Příspěvek od Andy4 »

Picaso mám otázku, mne šoférov späťák akoby "lingal" hore/dole, prejavuje sa to aj pri vyššej rýchlosti, je roztrasený v tom mieste kĺbového úchytu. Mal si to rozobraté, teda vedel by si mi poradiť, čo by to tak mohlo byť?

BTW: tiež ich mám elektronicky sklápateľné

ď

andy
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: motoricky sklápěná zrcátka - krok za krokem

Příspěvek od Picaso »

Ahoj Andy

No jestli se nepletu,tak ty máš auto od Zdenka,je to tak?Možná by bylo lepší se zeptat jeho,protože strašně záleží,jak precizně a jakým způsobem upevnil motorek sklápěcího mechanizmu,který tam instaloval místo pružiny,která byla původně na ruční sklápění.Podle toho jak to popisuješ,tak to vypadá,že se uchycení motorku trochu povolilo a proto se ti zrcátko třepe.V každém případě tě asi nemine rozebrání zrcátka.Vyloupni si sklo zrcátka(zatím ještě na autě) a budeš chytřejší,aspoň uvidíš co se ti tam hýbe.Sklo tam drží na čtyřech pacičkách(nahoře,dole,vlevo a vpravo)Musíš odjistit aspoň dvě sousední a pak už půjde sklo vysadit.Jestli to budeš dělat poprvní,tak se docela pobavíš.Dej pak vědět,jak jsi dopadl a co jsi zjistil.

Zatím čau Pavel(omlouvám se že píšu až dnes)
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Jak na to“