problém se spojkou

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Zapletal124
*
Příspěvky: 41
Registrován: 24 úno 2011, 16:00

problém se spojkou

Příspěvek od Zapletal124 »

ahoj. Mám takový problém se spojkou. pří zahřátém motoru klouže spojka při rozjezdu,spíše prí plynulém rozjezdu klouže pří rychlejším ne.. kde může být problém, mám ji vyměnit? mám najeto 142000km, měnit jen lamely, nebo celou, kolik to stojí? mohl by mi nekdo poradit, mám 2.0 CRDI 83 Kw
Reklama
 

Maky
*
Příspěvky: 33
Registrován: 25 říj 2007, 19:57
Bydliště: Malacky, SR

Re: problém se spojkou

Příspěvek od Maky »

Neviem presne v com mozes mat problem, ja len viem, ze som prave menil spojku.
Bohuzial uz bolo neskoro a tak to odniesol aj zotrvacnik. Spojka mi uz dlhsie preklzovala na vsetkych rych. stupnoch a vymenu som stale okladal. A kedze sa prehrievala, tak som "zakalil" aj plochu zotrvacnika, ktora je v kontakte s lamelou ;-(....je krasne fialova ;-)....este k tomu ma "volu" cca 2-3,nez "zaberie", ked so zotrvacnikom otacam rukou.
Cena:
Povodne som si zohnal spojkovu sadu Valeo premium za 150E a robota mala byt 180E.
Teraz je to naviac novy zotrvacnik LUK za 700E a robota plus dalsich 100E.
Takze som si nadelil darcek za 1200E....cely rok som predsa posluchal :-)
Postup:
Ako vidiet z obrazkov, je cela predna naprava dole, prevodvka je dole, motor zostal podoprety. Mozno trochu zbytocne, ale aspon tam zostava vela priestoru na manipulaciu.
Bol tam maly problem pri demontovani spojky...a to, ze "vidlicka"(obr."Vidlicka" zeleny kruzok) sa musi natacat(obr."Vidlicka" cerveny kruzok) sucasne s posuvanim/odtlacanim spojky o motora a vo dvojici to islo celkom tazko. Ale mozno sme na islo zle ;-(
Přílohy
Lame_a_pritlacny_tanier.jpg
Lame_a_pritlacny_tanier.jpg (240.6 KiB) Zobrazeno 5000 x
Vidlicka.jpg
Vidlicka.jpg (125.36 KiB) Zobrazeno 5000 x
Zotrvacnik.jpg
Zotrvacnik.jpg (153.92 KiB) Zobrazeno 5000 x
2001, 4x4, 2351cm3, benzin a od 20110221 LPG GASTECH 600S + flashlube
spotreba 11.8l/100km benzin, LPG 13.5l/100km
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: problém se spojkou

Příspěvek od Andy4 »

Dobrá pálka Maky. Mňa by je8lo. Inak spojku som dával rovnakú.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Zapletal124
*
Příspěvky: 41
Registrován: 24 úno 2011, 16:00

Re: problém se spojkou

Příspěvek od Zapletal124 »

Mě to prokloužne jen někdy při startu a pak už ne, můžou to byt jen lamely??


Maky píše:Neviem presne v com mozes mat problem, ja len viem, ze som prave menil spojku.
Bohuzial uz bolo neskoro a tak to odniesol aj zotrvacnik. Spojka mi uz dlhsie preklzovala na vsetkych rych. stupnoch a vymenu som stale okladal. A kedze sa prehrievala, tak som "zakalil" aj plochu zotrvacnika, ktora je v kontakte s lamelou ;-(....je krasne fialova ;-)....este k tomu ma "volu" cca 2-3,nez "zaberie", ked so zotrvacnikom otacam rukou.
Cena:
Povodne som si zohnal spojkovu sadu Valeo premium za 150E a robota mala byt 180E.
Teraz je to naviac novy zotrvacnik LUK za 700E a robota plus dalsich 100E.
Takze som si nadelil darcek za 1200E....cely rok som predsa posluchal :-)
Postup:
Ako vidiet z obrazkov, je cela predna naprava dole, prevodvka je dole, motor zostal podoprety. Mozno trochu zbytocne, ale aspon tam zostava vela priestoru na manipulaciu.
Bol tam maly problem pri demontovani spojky...a to, ze "vidlicka"(obr."Vidlicka" zeleny kruzok) sa musi natacat(obr."Vidlicka" cerveny kruzok) sucasne s posuvanim/odtlacanim spojky o motora a vo dvojici to islo celkom tazko. Ale mozno sme na islo zle ;-(
Maky
*
Příspěvky: 33
Registrován: 25 říj 2007, 19:57
Bydliště: Malacky, SR

Re: problém se spojkou

Příspěvek od Maky »

Urcite by som vymenil celu sadu....lamelu, tanier i lozisko.
2001, 4x4, 2351cm3, benzin a od 20110221 LPG GASTECH 600S + flashlube
spotreba 11.8l/100km benzin, LPG 13.5l/100km
Uživatelský avatar
dobrák52
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 zář 2012, 17:53
Bydliště: Košice, SR

Re: problém se spojkou

Příspěvek od dobrák52 »

Aj ja musím meniť spojku a chcem si to robiť sám. Poradí niekto ako na to? Na čo si dávať pozor? Čo všetko sa musí demontovať aby som ju vymenil? Prijímam všetky dobre rady, návody i upozornenia. Foto by pomohlo. Dík. Kúpil som Valeo - 130€.
HYUNDAI SANTA FE 2,4I 4X4 107 kW
FIAT MAREA WEEKEND 1,8 HLX AZZURRO GHIACCIO MET
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: problém se spojkou

Příspěvek od Andy4 »

...Dobrák, vítam ťa tu u nás. Výmena spojky na 2,4i je celkom bežná vec, ja po 60 tis KM a dvoch rokoch budem musieť spojku meniť znova :( , je to skrátka najlabšia časť pohonného ústrojenstva.

Nechcem strašiť, no mne podľa VIN spojka nesadla do auta. Po tretej nesprávnej spojkovej sade, som zobral rozobratú pôvodnú spojku (70tis KM) a pekne v Hyundai predajni som si nechal vyskladať spojku z dielov podľa potreby. Neviem akú máš dielňu, ale skrz rozmery a váhu auta to vymeniť svojpomocne je dosť problematické (odpájať nápravu, motor, niesom si istý či nie aj prevodovku a následne kardan). Pre skúseného mechanika s pomocníkom v dielni veľkým heverom a vybavením je to práca na celý deň.

Mimochodom som Matúšov spolužiak zo strednej. :)
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
dobrák52
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 zář 2012, 17:53
Bydliště: Košice, SR

Re: problém se spojkou

Příspěvek od dobrák52 »

Díky Andy, keď nebude veľká zima tak v sobotu by som sa do toho pustil.
HYUNDAI SANTA FE 2,4I 4X4 107 kW
FIAT MAREA WEEKEND 1,8 HLX AZZURRO GHIACCIO MET
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: problém se spojkou

Příspěvek od Andy4 »

...poreferujte potom ako to išlo.

Andy
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
dobrák52
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 zář 2012, 17:53
Bydliště: Košice, SR

Re: problém se spojkou

Příspěvek od dobrák52 »

Andy, spojka vymenená, sadla na prvý krát, len neskúsenosťou, a tým, že mi nikto neporadil, bolo veeeeľke zdržanie pri demontáži prevodovky -neodpojená páka spojky nedovolila dať dole prevodovku. Celá oprava doma v garáži dvaja ľudia /ja som sa dosť ulieval/ 13 hodín. Cena opravy vrátane setu spojky 150€.
HYUNDAI SANTA FE 2,4I 4X4 107 kW
FIAT MAREA WEEKEND 1,8 HLX AZZURRO GHIACCIO MET
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: problém se spojkou

Příspěvek od miooo »

tak to gratulujem... =D> =D>
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Technická sekce“