Palivový filtr

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Palivový filtr

Příspěvek od klokodon »

Zdar všem,
jelikož sem vždycky jezdil jen s benzínem a santa je moje první nafta, mám trochu větší obavy ze zimy, konkrétně ze zamrzání nafty. Parkuju venku a u nás na horách bejvá fakt kláda(každoročně rekordní osada Jizerka je vzduchem tak 4-5 Km). Takže sem ohledně zamrzání přečetl ledascos, od tankování kvalitní nafty přes aditiva po palivový filtry.
A na ty se chci právě zeptat. Některá auta je mají, ale jak poznám, že ho mám taky? Někde sem se dočetl(zaboha nevzpomenu kde), že se to dá poznat podle jakéhosi plastového mezikusu. Něco takovýho tam mám, ale jestli je to ono nebo běžná podoba filtru netuším.
Je to "obyč" filtr nebo je vyhřívaný? Díky za odpovědi.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Hardcam »

Necetl jsi spis o predehrevu nafty ? Palivovy filtr ma kazde CRDi, resp. snad kazdy motor, ne? :)
To, co je na fotce, je palivovy filtr z aftermarketu - Filtron 979/2
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Palivový filtr

Příspěvek od klokodon »

To samozřejmě vím, že každý auto má palivový fitr stejně jako třeba volant nebo kola. Moje chyba, špatně sem to v prvním příspěvku napsal...
Ptám se proto, že sem se někde dočetl, že některá auta mají palivové filtry vyhřívané. Nebo jestli se tomu říká předehřev? To netuším. A jestli je možnost zjistit, jak na tom sem.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Hardcam »

Sry, nevsiml jsem si posledni tvoji vety, protoze o vyhrivani jsi v textu nic nepsal.
Je to standardni filtr.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Palivový filtr

Příspěvek od klokodon »

V pohodě, není zač se omlouvat.
Že to kovové dole je standartní filtr vím, jedná se mi právě o to plastové cosi, co je mezi samotným filtrem a hlavou v souvislosti s tím, co sem kdesi vyčetl.
Jestli je to nedílná součást hlavy nebo právě ten ohřev/předehřev-to právě netuším a ptám se na to.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
klokodon
*
Příspěvky: 62
Registrován: 12 zář 2012, 07:36
Bydliště: Jizerské hory

Re: Palivový filtr

Příspěvek od klokodon »

Tak už sem to zjistil, ten plastový mezikus je opravdu na ohřev nafty.
Ale chci se zeptat na jinou věc-už ste si ho někdo sám měnil? Je potřeba si dát na něco pozor? Předpokládám, že samotnej filtr povolím tou matkou nahoře, nový filtr zaleju naftou a šoupnu zpátky.Je tomu jinak? Nějaký odvzdušnění nebo tak něco?
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 2003 4x4 83 KW
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od FISHkaa »

jestli parkuješ u nejstudenější oblasti (fatkem je že Jizerka je dobrá Sibiř, co se týká zimních teplot), tak ti aditivum moc nepomůže. Budeš měnit filtry jak divej... Nepřemýšlel si o nezávislém topení? Pokud parkuješ před barákem, tak by stačilo levnější elektrické.
Já měl na Mazdě 6 Webasto (nafta, ohřev vody) a nikdy sem v zimě neměl problém ...

Sice darda investice, ale neškrábat a nastupovat do vyhřátého - k nezaplacení :wink:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Hardcam »

Jeste jsem si vzpomnel na jednu vec. V zime mi praskala castokrat ruzova 30A kostkova pojistka v motorovym prostoru, ktera udajen (to mi bylo receno) na vyhrev slouzila. Mrkni, jestli mas pojistky v pohode - hlavne ty velky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Technická sekce“