Automat - manuální řazení ?!

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Automat - manuální řazení ?!

Příspěvek od ferda328 »

:hyu: Santa fe, CRDi, 2.0, 92kw, automat.
Vezl jsem včera mechanika autoservisu a přišla řeč na spotřebu. Na to mi řekl proč nepoužívám manuální řazení kvaltů, že by mohla být spotřeba až o litřík menší. Jen, že bych se s tím musel "naučit" jezdit. Jedinou nevýhodu by bylo, že bych pozbyl komfort z jízdy.
Borci, jaký je váš názor. Dá se tímto způsobem ušetřit :?:
Jinak jakou máte spotřebu při této motorizaci :?:
Děkuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Automat - manuální řazení ?!

Příspěvek od Richard555 »

No myslím, že se manuální režim až tak neprojeví, já mám na IX55 manuální režim se sekvenční řazením 6 stupňů, ale moc ho nepoužívám. Do manuálního modu přepínám pokud chci rychle předjet - motor i turbo je pak v otáčkách a reakce auta jsou na povely plynem rychlejší a pak ho používám v místech, kde z důvodu omezené rychlosti automat neví co zařadit a tak různě přehazuje zbytečně - typicky tunel Blanka od Troje rychlost 70 a automat řadí 5 - 4 - 5 občas zamyká a odemyká měnič a tohle za pár km udělá třeba 10x tak tam ve vjezdu do tunelu dám manuální 4 a na cca 1900 ot projedu celým tunelem.
Nevím jak má automat řešen Santa I gen. Tam bude asi jen omezení řazení na nižší stupně D III II I N R P

Zeptej se mechanika jak to myslel a ať ti teda poradí jak na to a vyzkoušej :wink:

Jinak syn se santou I 92 Kw manuál jezdí kolem 8 litrů někdy malinko víc, někdy míň a já s IX55 se teď pohybuji na 8,8 - obě spotřeby jsou při tankování ne dle PP.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Automat - manuální řazení ?!

Příspěvek od ferda328 »

To jsem mu taky řekl, že to vyzkouším. Natankuji stejné množství a budu jezdit napřed normálně na automat a pak vyzkouším manuál a uvidím. Pak se podělím o výsledek.
Debata vznikla tak, že jsme jeli do táhlejšího kopce a automat držel 4 a řekl ať podřadím manuálně na 3, otáčky klesly pod 2000 a rychlost byla stejná :!: . Pak jsme sjeli do města, manuálně jsem dal 4, točky byly cca 1500 ustálená rychlost 55km. Tak uvidím. Budu experimentovat. :-k
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Automat - manuální řazení ?!

Příspěvek od Richard555 »

No kdybys měl PP co ukazuje okamžitou spotřebu, tak bys viděl rozdíl hned - Třeba jedeš 100 po rovině malinko ubereš a pak zas přidáš, abys jel furt 100 a najednou máš spotřebu o litr nižší ;-)
Možná zkus použít ten adaptér do ODB a v mobilu nějakou aplikaci třeba Torque a tam okamžitá spotřeba je.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ferda328
*
Příspěvky: 89
Registrován: 06 zář 2016, 11:50
Bydliště: Bludov okr.Šumperk

Re: Automat - manuální řazení ?!

Příspěvek od ferda328 »

Pp v autě nemám. Můžeš, prosím o tom adaptéru mně říci něco podrobnějšího tak abych to jako laik pochopil, nebo kde se o tom dočtu a hlavně kde se to dá sehnat. Moc by mně to zajímalo.
Děkuji
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Automat - manuální řazení ?!

Příspěvek od Richard555 »

v mobilu s androidem použít aplikaci Torgue nebo jinou já třeba používám Car scaner a tu přes Bluetooth spojit třeba s tímhle bazmekem do diag. zásuvky ODB :
https://www.ebay.com/itm/ELM327-Bluetoo ... SwYIxX6RPS je jich tam mraky v ceně do 300,- max.
Nebo zkus něco koupit tady, ale bude to dražší.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Automat - manuální řazení ?!

Příspěvek od Mike.M »

Me se nejvice libi Appka DashCommand, sice neni zadara,a le je uplne luxzsni https://play.google.com/store/apps/deta ... mand&hl=cs
na Torque jsem zacinal, na PC mam ScanMaster. Ty obdcka mam uz 3. V kazdem aute.... Jinak v Santovi mam tablet, Jeste jsem su to chtel kupit android radio 2DIN a mit to tam. To by bylo uplne nejvice, ale nemuzu sehnat nikde redukcni ramecek na Santa Fe 2003. A rezat pristrojovku se mi nechce. Nevim jak by to vypadalo
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Technická sekce“