ohřev zadního okna Santa fe 2003

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Lubin
Příspěvky: 5
Registrován: 05 pro 2014, 16:15
Bydliště: Jičín

ohřev zadního okna Santa fe 2003

Příspěvek od Lubin »

Dobrý den, chtěl jsem touto cestou požádat o radu. Vlastním Santa fe 2003, 2.0 CRDI 83kw. Nefunguje mi vyhřívání zadního okna. Jsem elektromechanik kutil a nemohu na to přijít. Jde mi o to, že při nastartovaném motoru tlačítkem na ohřev okna a zrcátek zapnu vyhřívání a to se sepne pouze na 1 - 3 vteřiny a hned se zase vypne. Pokud tlačítko držím, okno hřeje bez problémů. Bohužel, nejde mi jezdit a držet tlačítko. Mám přístup k jinému Santa fe stejný rok a vyměnil jsem spoustu věcí relé, tlačítko, pojistky, změřil odpor okna, přívod napětí do okna a vše je v pořádku a stejné jako ve funkčním voze, takže jsem v koncích. Je v autě ještě nějaké zařízení, kterým se ohřev okna řídí a ovládá? Děkuji za odpověď.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: ohřev zadního okna Santa fe 2003

Příspěvek od Richard555 »

mám pocit, že je to nějak časově omezeno, tedy pokud chceš topit samo se to po cca 5-10 minutách vypne, není zakopanej pes v tom zpoždění ? zpožďovači? jestli není někde v tom tlačítku, či v okolí ještě zpožďovací relé ? ale nevím to samozřejmě přesně.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Lubin
Příspěvky: 5
Registrován: 05 pro 2014, 16:15
Bydliště: Jičín

Re: ohřev zadního okna Santa fe 2003

Příspěvek od Lubin »

Ahoj díky za odpověd'. Ve vypínači jak říkáš jsou dva trimry, kterými se dá čas vypnutí upravit, ale nyní to nemá žádný vliv, kromm toho to loni fungovalo normálně. Použil jsem vypínač právě z jiného stejného auta, ale nepomohlo to. Jiné časové relé jsem ještě nehledal. Myslím, že žádné není, ale nechce se mi rozebírat pojistková skříňka, kde ty kabely všechny končí.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: ohřev zadního okna Santa fe 2003

Příspěvek od soban »

No a kolik drátů vede do toho tlačítka - pokud je časovač tam a i jiné tlačítko taky nefunguje tak asi nějaký drát k tlačítku nebude OK či nějaké zařízení na druhém konci drátu.
Uživatelský avatar
frenkiecz
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 říj 2014, 06:59
Bydliště: Podkrkonoší-Hostinné

Re: ohřev zadního okna Santa fe 2003

Příspěvek od frenkiecz »

Nezkratuje se ti to ve dveřích?
Když ti někdo život ničí... usměj se ........................... a vem ho tyčí!
Santa Fe 2.0 16v 2WD
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“