Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od Picaso »

Zdravím všechny

Pořídil jsem si na Santa Fe(2001)CRDi 2.0 modul automatického zavírání všech 4 oken(zn.Inwells) a potřeboval bych poradit se zapojením.Ještě pro upřesnění,obrátil jsem se na prodejce a ten mi jen dokázal poslat strohý český manuál se zjednodušeným schématem.Nejsem z toho moc chytrý a tak se obracím na vás,zda by mi mohl někdo pomoci.Níže uvádím odkaz na výrobek a taky ten návod ze schcématem.Jde mi hlavně o vysvětlení pojmů kam připojit konkrétní vodiče.
Budu moc rád za jakoukoliv radu či pomoc.Díky Pavel

http://www.auto-doplnky.com/modul-pro-a ... dem-p31004

Schéma a montážní návod
Přílohy
Okna 22.jpg
Okna 22.jpg (54.8 KiB) Zobrazeno 3424 x
Okna11.jpg
Okna11.jpg (61.59 KiB) Zobrazeno 3424 x
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od bony »

Zapojení je jednoduché, dle schématu, které jsi přiložil. Co přesně potřebuješ poradit? Otázkou je, zda tento modul bude fungovat, někde se to zde už řešilo. Mám dojem, že to muselo podporovat fci auto.
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od Picaso »

Jestli můžu,tak bych probral všechny vodič.Začnu tím nejjednoduším:

černý - kostra
červený - trvalé +12V
oranžový - +12V po zapojení klíčku
A dál nevím:
Bílý - negativní aktivace automatického dovírání
Bíločervený - pozitivní aktivace automatického dovírání

Vím že se zapojí jeden z nich,a to u mne asi ten bíločervený,ale nevím kam jej zapojit

A dál motory:
Šedý - kladný výstup při zavírání ze spínače k 1.motoru(to jako připojit přímo k motoru,kde je přívod ze spínač?)
Hnědý - kladný silový impuls pro zavření k 1.motoru(a tento připojit na přívod napětí ke spínači?)

Chápu to jak přemostění spínače(ovladače) konkrétního motoru(zde 1.motor)????
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od Mike.M »

Jak sem cetl, tem modul dovira okna pri zamknuti auta, ktere to nepodporuje, ale ma automaticke dovirani na 2 polohovy spinas. takze v Santovi to asi bude fungovat, no spise nefungovat. protoze ten ma ten auto jen na otevirani, ne na zavirani. a jen u ridice.... nechcu byt zlym prorokem, ale vyhodil si prachy zbytecne.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od bony »

Já to vidím úplně stejně, pokud jsi kupoval pře eshop rychle vrať.
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od Picaso »

Ok,asi ho teda vrátím.A poradili by jste mi,který modul by tam spolehlivě fungoval na ten dověr oken?
Moc oceňuji vaši pomoc a strašně děkuji.
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od Mike.M »

Pokud nemas cidla dojezdu a 4 polohove kolebkove prepinace tak asi zaden modul. Jak myslis ze by modul poznal ze uz je okno zavrene bez nejakeho vypinaciho cidla?
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od Picaso »

Ono to prý funguje tak,že jakmile okno dojede do krajní polohy,tak jednotka pozná na základě a teď nevím jestli zvýšeného odporu a nebo proudu a přeruší napájení.
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od robertbulko »

Je to jednoduchý modul, ktorý sa pripája "priamo na motorčeky okien". To znamená, že to nebude fungovať na okne s funkciou AUTO. Okno s funkciou auto má extra elektroniku s ochranou a nedá sa napojiť priamo na motor.

Ono sa o tom píše aj v návode. Viď obrázok. Problém je obísť ten modul ochrany na originál motorčekoch. Všetko je to jeden kus.
Přílohy
Okna%2022.jpg
Okna%2022.jpg (63.02 KiB) Zobrazeno 3294 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od robertbulko »

Pre ilustráciu prikladám obrázok z dokumentácie. Obrázok na ľavej strane je s AUTO funkciou (s ochanou). Ak by niekto chcel zapojiť tento motorček, musel by rozobrať plastový obal a napichnúť sa na motorček napriamo, ešte pred modulom ochrany.

Pre špekulantov: Up (1) a Down (6) na vonkajšej strane blokovej schémy, nie je Up a Down vo vnútri schémy. Teda ak by si niekto myslel, že Up (1) a Down (6) na vonkajšej strane schémy sú kontakty motorčeka, tak je na omyle.
Přílohy
Screen Shot 2015-10-10 at 14.24.54.png
Screen Shot 2015-10-10 at 14.24.54.png (160.69 KiB) Zobrazeno 3269 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od Picaso »

Aha,tak tedy jestli chápu to dobře,tak když ten motorek(s funkcí Auto),jak jsi psal,rozeberu a napíchnu se přímo na kontakty z motorku,tak by to mohlo jít?Mám totiž doma jeden tento motorek navíc a tak bych to chtěl zkusit jestli je to reálný.
Jó a ještě k tomu modulu.Mám jej teda vrátit a sehnat jiný?Jaký by jste mi případně doporučily?
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od robertbulko »

Picaso píše:Aha,tak tedy jestli chápu to dobře,tak když ten motorek(s funkcí Auto),jak jsi psal,rozeberu a napíchnu se přímo na kontakty z motorku,tak by to mohlo jít?Mám totiž doma jeden tento motorek navíc a tak bych to chtěl zkusit jestli je to reálný.
Jó a ještě k tomu modulu.Mám jej teda vrátit a sehnat jiný?Jaký by jste mi případně doporučily?
Treba sa pozrieť na schému, ktorú som tu pridal. Je to zapojenie ovládania okien v :hyu:

Každé tlačítko na ovládanie okien má 6 pinov. Skúsim to vysvetliť. Na obrázku som označil piny tlačítka A, B, C a X, Y, Z. Piny B a X sú permanentne pripojené na kostru. Piny A a Y sú permanentne pripojené na + 12 V. Piny C a Z sú pripojené na kontakty motorčeka. V kľudovej polohe sú spojené piny BC a XZ čím sú oba kontakty motorčeka pripojené na kostru. V momente stlačenia/potiahnutia tlačítka otvárania okien sa na jeden z kontaktov motorčeka privedie + 12V. Podľa toho na ktorý pin je privedených + 12V sa okno buď vyťahuje, alebo sťahuje.

Na to, aby to fungovalo je potrebné prerušiť spojenie od pinu C smerom ku kontaktu motorčeka a tam zapojiť modul. Dôležité je predtým dôkladne preveriť ako ten modul funguje. Bude to fungovať len za predpokladu, že keď je zapalovanie v polohe ACC kontaktné páry (window 1, window 2, ...) by mali byť v priepustnom stave. Akonáhle sa vypne zapalovanie, spojenie na pároch by sa malo prerušiť a každý kontakt smerom k motorčeku by mal čakať na zamykací impulz.
Přílohy
Screen Shot 2015-10-11 at 22.39.40.png
Screen Shot 2015-10-11 at 22.39.40.png (109.44 KiB) Zobrazeno 3220 x
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od Picaso »

Děkuji ti za špičkové vysvětlení.Tak toto bych pochopil a ještě k tomu modulu,co jsem koupil.Myslíš že ho mám tam zkusit připojit a nebo ho vrátit a koupit jiný.Myslím tím nějaký osvědčený.Hledal jsem a našel jsem jen že kluci toto řešily s Tucsonem,ale tam není jaký přesně tam použili modul.Musel bych je kontaktovat,tedy asi konkrétně Simoneho,který to tam řešil.Teda pokud ty nebudeš mít nějaký typ.

Díky Pavel
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od robertbulko »

Neviem či nájdeš overený modul. Najlepšie by bolo ten modul otestovať doma na stole a multimetrom premerať čo sa deje na pároch (window 1, window 2, ....). Skús si nasimulovať reálny stav - to čo by sa dialo v aute.

Alebo to čo máš doma vráť a skús toto: http://www.aliexpress.com/item/Power-wi ... 5,201560_9 Najskôr by som sa optýtal na deatajly a min. či to pracuje s oknom čo má funkciu AUTO.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení dovírání oken - pomůže někdo se zapojením?

Příspěvek od Mike.M »

Ja trreba doplnim, u sante to je tak, ze pin C je ve standardu nespojen ani s A ani n B je proste mezi. Kdyz drzis zavirani oken tak spojis C s A a okno se vytahuje, jakmile okno dojede, nema a nepozna jak se odpojit. Pokud vypnes motor u auta a radio das tise, tak uslysis piskani motorku po dojezdu okna. pokud drzis elektrika tam jede. Jedine je vypinani predniho okna smerem dolu.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“