Santa po chiptuningu

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

nic mi neprislo:(
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Zdarec,
předem podotýkám, že chipování je pro mne španělská vesnice, tak mne nekamenujte pokud jsem níže uvedené špatně interpretoval.

Když jsem byl před pár dny na garančce potkal jsem se tam s majitelem autosalónu a bavili jsme se o tom zda není nějaký nový firmware pro řídící jednotku. Řekl mi že ne, ale že pořídili nějaký nový počítač na diagnostiku, který je či bude přes net napojený na centrálu v německu a při každém napojení vozidla se přehraje automaticky celý firmware na nejnovější verzi bez toho aby obsluha servisu cokoliv zadávala nebo věděla. A prý se snad už někomu stalo, že si za hříšné peníze nechal nachipovat auto a oni mu to pak v servisu tímto způsobem zase smázli.
Nevím co je na tom pravdy, jak jsem koupil prodávám dál.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
ABADOORS
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 kvě 2007, 22:33
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ABADOORS »

Je to docela dost možné, protože při přečipování mi bylo zděleno, že se taková věc děje a že pokud se tak stane přehrají mi o5 software a zdarma.
Santa Fe Natural Khaki Elegance 2,2 AT
H-1 Tour Sleek Silver 2,5
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Hardcam píše:nic mi neprislo:(
Jestli je to z Kladna, tak by to mohla být "firma" T-Expert, Smetanova 2348, co přetáčí tachometry a podobné podloudné aktivity
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
avro04
*
Příspěvky: 14
Registrován: 21 lis 2007, 10:30

Příspěvek od avro04 »

mel bych asi strach jakej mi tam kdo hodi jakej soft. to se pak clovek muze divit, ze i kdyz mu auto vylozene neodejde po 8mi tisicich kilometru, ale celkove se zivotnost motoru snizi i o 50%. samozrejme ti co maj auto rok a pak to menej tem je to jedno...
kamoz chipoval oktu, prislo ho to tenkrat snad na 25 litru, ale ta okta najezdila 160 tkm a je stale supr. vykonove se rovnajici RSku (a mozna i lepsi). jenze on neudelal jen chip - to je jen cast investice. je treb myslet na tuhost podvozku, brzdy apod...
takze nechal auto snizit, brzdy novy od bremba, tuzsi pruziny, jine tlumice, poradny gumy, nejaky spojler dopredu a dozadu (zadna preplacaina)
dnes se starou oktou z roku 99 bez problemu pojezdi BMW trojky, petky vklidu.
na santovi bych do toho nesel uz jen z toho duvodu, ze ten muj se mi zda v zatackach rozhoupanej az az. a menit podvozek, tlumice apod. to bude i s chipem investice 100 litru..
Santa Fe 4WD 2.7i V6
127 kW (173 HP), 2001
--------------
KIA Sorento XM AWD 2.4i LPG
128 kW (175 HP), 2012
--------------
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

zdenek: kontakt uz mam, prisel s 5ti minutovym zpozdenim. T-expert mi nenacipuje CRDi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak pravdepodobne v pondeli nebo utery jsem na rade...kamarad od nej ma chipovanou Galaxy (a ABADOORS Santu) a tak panovy zavolala objedna me...cena je opet velice zajama a byl by hrich tam nejet.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Mako
*
Příspěvky: 26
Registrován: 24 říj 2006, 08:13

Příspěvek od Mako »

Tak jsem na čipnutým Santovy najezdil 10 000 km.
Moje postřehy jsou takové že bych do toho šel vždy znovu a znovu.Je ale třeba si nechat udělat čip u opravdových profíku.Já jsem snad zvolil dobrou firmu BitPower.Cena byla 12 000Kč.bez dph Nebudu znova psát jak auto jezdí,jenom můžu potvrdit to co již napsal FIAM.Nejsem žádný závodník a výkon využívám hlavně při předjíždění.Myslím si že mám ted i bezpečnější auto,protože předjetí třeba kamionu je podstatně rychlejší.Co se týče spotřeby, tak ta je podle PC 8 litru ve skutečnosti je za těch 10000 km po dotankování 9,5 litrů. Jsem tedy úplně na stejné spotřebě jako před čipem.To je ale dáno tím že opravdu využívám všechen výkon. Ten zátach při rozjezdu je opravdu radost.Jeden příklad za všechno.Kdo zná cestu z Pelhřimova do Humpolce tak ví že před Humpolcem je dlouhý táhlí kopec se dvěma pruhy.Asi 10 km před kopcem mě předjel Touareg 2.5l.Jel dost ryskantně tak jsem ho nechal být,ale před kopcem jsem ho dojel protože ho brzdil kamion.Jakmile začali dva pruhy Touareg vyrazil a já za ním.Řikal jsem si teď je ta pravá zkouška.Držel se statečně do půlky kopce.Pak jsem mu ukázal jak Santa vypadá hezky i ze zadu.Za Humpolcem mi to samozřejmě hned vrátil,ale v klidu jsem ho pustil a myslel jsem si svoje.Nejsem přece závodník.
Takže opravdu vřele doporučuji.

Mako 2.2CRDI AT 182PS/422Nm
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pavel M »

Ten touareg tě asi dost potěšil co? :lol:
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

Pavel M píše:Ten touareg tě asi dost potěšil co? :lol:
no s tym touaregom neviem ako to je, ak islo o dva a polku diesla tak je to este stary predpotopny diesel z audi A6 a na tak tazku obludu sa niet co cudovat. Inak chiptuning pre santu je asi nutnost, pokial nepatrite medzi soferov ktori najazdia malo a sem tam prevetraju auto na 150 km/h a rychlo noha z plynu kvoli spotrebe tak inak to ani nejde. Ten vykon je potrebny hlavne kvoli predbiehaniu a tam je to veeeelmi citit.
Uživatelský avatar
santafe007
**
Příspěvky: 122
Registrován: 06 bře 2007, 16:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od santafe007 »

Mako píše:Tak jsem na čipnutým Santovy najezdil 10 000 km.
Moje postřehy jsou takové že bych do toho šel vždy znovu a znovu.Je ale třeba si nechat udělat čip u opravdových profíku.Já jsem snad zvolil dobrou firmu BitPower.Cena byla 12 000Kč.bez dph Nebudu znova psát jak auto jezdí,jenom můžu potvrdit to co již napsal FIAM.Nejsem žádný závodník a výkon využívám hlavně při předjíždění.Myslím si že mám ted i bezpečnější auto,protože předjetí třeba kamionu je podstatně rychlejší.Co se týče spotřeby, tak ta je podle PC 8 litru ve skutečnosti je za těch 10000 km po dotankování 9,5 litrů. Jsem tedy úplně na stejné spotřebě jako před čipem.To je ale dáno tím že opravdu využívám všechen výkon. Ten zátach při rozjezdu je opravdu radost.Jeden příklad za všechno.Kdo zná cestu z Pelhřimova do Humpolce tak ví že před Humpolcem je dlouhý táhlí kopec se dvěma pruhy.Asi 10 km před kopcem mě předjel Touareg 2.5l.Jel dost ryskantně tak jsem ho nechal být,ale před kopcem jsem ho dojel protože ho brzdil kamion.Jakmile začali dva pruhy Touareg vyrazil a já za ním.Řikal jsem si teď je ta pravá zkouška.Držel se statečně do půlky kopce.Pak jsem mu ukázal jak Santa vypadá hezky i ze zadu.Za Humpolcem mi to samozřejmě hned vrátil,ale v klidu jsem ho pustil a myslel jsem si svoje.Nejsem přece závodník.
Takže opravdu vřele doporučuji.

Mako 2.2CRDI AT 182PS/422Nm
Ahoj,
muzes mi BitPower doporucit?
Premyslim o tom uz od jara. Rikam si vsak, ze kdyz po Praze dokazu mit spotrebu kolem 15 litru a pod 12 se jsem se ve meste nedostal, kdyz se nejak neomezuju a obcas jezdim dynamicteji, ale zavodnik nejsem a blazen take ne, tak jestli to pro me vubec je. Vysi vykon se musi nekde odrazit. A nedej boze aby se odrazil i na motoru po CIPU ci jeste na vyssi sotrebe. Ostatne dale, nemam ted srovnani, se mi zda, ze to jede hodne dobre, podobne jako zmineny 2.5TDI V6 co jsme mel v A6 v posledni verzi s 225 konmi, a co je take v tom Toaregu (tedy pokud tam neni divny petivalec TDI, to je mnohem horsi).

A jake mas/mate zkusenosti ze servisem?
Slysel jsem, ze v rade pripadu servis prehral software originalnim...
Mate nekdo tuto zkusenost?

PS: a jeste k tomu ukazkovemu zavodu SF vs Toareg. Ty mista dobre znam, mam zenu z Pelhrimova. Ten kopec se nezda, ale je dlouhy a jako zatezovy test je velmi rozumnym mistem. Co si vzpominam, jel jsem tam tudle z chaty pod plnym plynem (predjizdeni v levem) a tocil jsem ctyrku a automat koketoval s trojkou... Jestli to po CHIPU ma vysi kroutak, muselo to radit 4-5. Je to tak? Pak by to bylo dalsi zelizko v ohni PRO CHIP :)
Santa FE 2.2CRDi VGT Elegance AT
http://www.cydonia.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

V Touaregu je R5 2.5 TDi a V6 3.0 TDI. V6 2.5 TDI ne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Servis přehraje software originálním v případě, že je k dispozici nový soft. Co mi říkal mechanik z H, tak se to děje automaticky - prostě oni připojí auto k PC a jestli je nový soft tak se to automaticky přemaže. Funguje to snad prý dokonce tak (aspoň jim to udělalo několikrát na čipované i30), že pokud počítač zjistí nekorektní (pro něj neznámý) soft v řj, tak ho přehraje posledním origo dostupným pro daný vůz.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

zdenek76 píše:Servis přehraje software originálním v případě, že je k dispozici nový soft. Co mi říkal mechanik z H, tak se to děje automaticky - prostě oni připojí auto k PC a jestli je nový soft tak se to automaticky přemaže. Funguje to snad prý dokonce tak (aspoň jim to udělalo několikrát na čipované i30), že pokud počítač zjistí nekorektní (pro něj neznámý) soft v řj, tak ho přehraje posledním origo dostupným pro daný vůz.
Tak to potěší,když někdo vyhodil "pár"tisíc za čipnutí. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Na tom "potěší" asi hlavně to, že tyto záznamy se prý ukládají do servisních záznamů vozu. Takže se dá dohledat, že soft xx byl nahrazen origo softem a pak může být problém s nějakou zárukou na motoru. Co mi říkal ten H mechanik, tak oni to teď řeší tak, že před připojením té i30 k počítači do ní nejdříve vrátí zpět origo soft a poté tam zase vrátí ten "čip".
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“