Jak jsem hezky zaparkovala

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od pepan »

to si byl kousek ty vole..ses mohl stavit si jel přez lichkov..teda esli bys chtěl.....tady sou silnici k zblití každej rok..
tady jede pluh jedině když asi někdo zavolá,že to je neprůjezdný což je pokaždy když chumelí celou noc
nesypou nesolej..nechaj to rozjezdit..serou na to hovada
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Reklama
 

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od matysekul »

@Hlobilp: Nic proti Tvému názoru,ale nedá se souhlasit se vším.Vlastní zodpovědnost bohužel v ČR nefunguje (viz denní svícení). I ježdění po městě na nákupy s letňáčema je docela hloupost.Vem si kdo takhle většinou jezdí.Jsou mezi těmito řidiči dost často důchodci,kteří už mají přecijen trochu pomalejší reakce.A nevím,jestli bys nezměnil názor,kdyby Tě někdo takový naboural,nebo srazil na přechodu,protože má letňáče a delší brzdnou dráhu. "Vždyť do toho krámu přece nějak dojedu".....
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od black_sheep »

k tem zimnim gumam asi takhle.

1. mam zkusenosti ze zimni pneu jsou prokazatelne lepsi nez letni a to na vsech typech podkladu ktere v zime pod nulou nastanou. nad nulu je to opacne. profici tvrdi 8 stupnu.. ok.. ale poste nekde ta hranice je kdy se to prokazatelne lame.

2. drazsi to je asi tak o 1500-5000 korun na x-let, treba na 10 kdyz moc auta nestridate nebo mate jednu znacku. a to z jednoho duvodu. jediny co totiz k provozu na zimakach potrebuju, je dokoupit druhou sadu kol. to abych to jak blbec kazdej pulrok nenechaval prehazovat, coz neni dobry ani pro ty gumy.

ptate se proc bod 2.? no jednoduse: kdyz jezdim na zimnich, tak letni lezej v garazi! kdyz koupim dve sady gum, letni a zimni, tak na jedny z nich odjedu ctyrkrat pul sezony, krat dve sady (jedna jezdi, druha lezi) tj. (0,5 sezony x 4 roky) x2 = 4 roky.

pokud koupim dve sady letnich, tak na nich jezdim celej rok, coz znamena polovina vydrze. (1 cela sezona x 2 roky) x 2 = 4 roky.

takze? nastejno.

navic:

3. zimni gumy jsou levnejsi!

pokud bude nekdo argumentovat ze pod 4mm se s nima nejezdi, tak okay. jenze maj zase vetsi vzorek oproti letnim uz novy. navic ja je vzdycky jeste pak prodal nebo nekomu daroval :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od pepan »

bez debat na zimu zimní..ale fakt zimní..
na hvězdičky nehledím
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od hlobilp »

pepan: to vis, ze jsem si vzpomnel, ale chvatal jsem dom, abych dojel za svetla.. bylo to tak tak.. ale priste, kdyz bude cas, urcite
matysekul: duchodci na nakup takovy gumy nepomuzou a ostatne ten by v marastu stejne nevyjel. Typicky priklal lidi, kteri zimni naprosto nepotrebuji, jsou moji rodice. Ti v zime jedou s autem jen na nakup a to jen pokud je cesta cista, jinac jim auto hnije na parkovisti
a k te zodpovednosti... jednou se s tim zacit musi, ostatne za drtivou vetsinu veci si bezny clovek odpovida. Nemam rad, kdyz se na tohle lidi vymlouvaji.. ja nechci byt ovcan, aby za me stat vsechno resil a utahoval moje prava.... coz se s podporou kupy ovcanu deje. Kecy je mi jedno, ze me vsude sleduji kameri ci kdokoliv odposlouchava me naserou temer k nepricetnosti...
aby jste si nemysleli, zimni pneu pouzivam pravidelne dokonce i na rapidu jsem je mel...
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od pepan »

staf sa určo:)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od vitak »

to hlobilp: Taky nemám rád, když mě někdo něco nařizuje, ale "svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda druhého", jak říká klasik. Když bude někdo jezdit v zimě na ledě po zahradě na letních gumách, ať si užije. Pokud na nich ale vjede na namrzlou silnici, ohrožuje životy ostatních účastníků silničního provozu. Jinak s Tebou souhlasím v tom, že určit povinnost od data do data není asi to pravé, spíš by se to mělo řídit stavem vozovky. Ale chápu, že vynutit si zodpovědnost v tomto případě by bylo asi hodně obtížné, nechal bych to na posouzení dopravní policie - pokud potká v zimě za sucha řidiče na letních gumách, vyřeší to domluvou, pokud je to na ledě, má možnost mu dát flast.
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od Mike.M »

Ono muzes jet z prahy do spindlu nebo tak nejak podobne a pojedes na letnich a pak pred spindlem budes s heverem prezouvat? Vim blbost,a le berte to treba jinak pojedu na sluzebku na 3 dny a jak pojewdu prvni den tam muze byt 8°C a kdyz pojedu zpet muze byt nafujane i 30cm snehu. Predpovedi se neda verit, leda kdyz reknou jak bylo vcera. To taky nelze. A toto muze nastat i v breznu, pripadne v rijnu kdy neni povinne zimni vybavu mit. Ale jinak mam cca zimni 5 rokem s 2mm vzorkem a jezdit se da i do hor bydlim na samote u lesa kde nejezdi pluh a neni upravovana silnice a to nemam problem jezdit i po louce. Gumy jsou Hankook W300. Letos zimu dojezdim a leto taky, gumy uz nemaji lamely a tvrdnou.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od pepan »

já sem sehnal cůpr discavery 1000,- za 4 kusy s 6 mm vzorku..už je tam mám..oproti těm emtéčkám je to lahoda..hlavně na ledě..jinak je to 2há zima,kdy mám zimní..předtím bez synátora sem to dával na teréních gumách jak prd,ale na,ledě smrt
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od hlobilp »

tady se zaobirame zalezitostma, ktere jsou "jednoznacne". kazdy normalne uvazujici clovek, co trosku v zime jezdi si proste na zimu poridi zimni pneumatiky... ale tohle bych nenutil plosne pro vsechny ridice a auta.... pro toho, kdo jezdi jen na suchu a jen po blizkem okoli, tam bych zimaky nevyzadoval, proc taky, viz priklad mych rodicu
a pokud je nekdo tak "blbej" ze vyjede trebas z prahy na letnakach, protoze tam je sucho a zamiri do krkonos a tam dostane flastr, tak ten si trest zaslouzi. protoze je uplne blbej
vitak: myslim se se shodnem... jen nam to trosku trva :-) jasne ze na silnici pokrytou snehem, ledem ci breckou jedine zimni pneu... jinac s tim nemam problem.. a jak pisu vys, kazdyho normalniho cloveka musi napadnout, ze kdyz jedu nekam dal a na delsi dobu, ze se na to musi pripravit.. taky nepojedes na 14 dni v zime do hor v lehke bunde, protoze u nas doma je teplo.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od black_sheep »

asi takhle. kdybych nekde zabrzdil a zezadu do me nekdo vletel, tak pokud uvidim ze ma letni, tak se vracim do kufru pro obusek a nerucim za sebe. kor kdyz by mi mel rozbit ty novy zadni blatniky na coupe, to by byl dotycnej zralej na "pretesneni hlavy" :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od Tringi »

A mě je třeba úplně jedno jestli by měl zimní nebo letní, jestli by byl střízlivý nebo opilý, nebo třeba bílý nebo černý.
Pro mě je podstatné, že mi rozbil auto, a že je to idiot.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Jak jsem hezky zaparkovala

Příspěvek od black_sheep »

no me by to ve finale taky sralo, to je jasny! ale proste jsme lidi a lidi delaj chyby, to se da pochopit.. nicmene kdyby v tom hral roli chlast nebo technicky stav vozidla...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Ostatní“