Webasto v Santa Fe r.v.2004

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Webasto v Santa Fe r.v.2004

Příspěvek od matejicek »

Začátkem prosince 2005 jsem se konečně rozhoupal a nechal si do Santy namontovat nezávislé topení od Webasta. Po poslední zimě nelituji, že jsem se tak rozhodl. Zvolil jsem typ Thermo P+ s ovládaním HTM. Je to bezvadná věc-až na tu cenu. Ovladač komunikuje s autem bez problémů přes dvě panelové zdi na vzdálnost cca 150m. Poslední zima byla již bez škrabání skel a bez nutnosti jízdy v rukavicích atd. Ráno v posteli si ovladačem zjistíte, jaká je teplota v autě a podle toho si zapálíte Webasto. Pokud víte čas odjezdu-den předem si ho nastavíte, zvolíte stupeň komfortu a údaje odešlete ovladačem do Webasta. Hodinu před odjezdem se aktivuje elektronika, která v závislosti na aktuální teplotě uvnitř vozu vyhodnotí čas spuštění topení a nutnou dobu ohřevu pro dosažení nastaveného komfortu v určený čas odjezdu. Naprosto bez chyby, neboť zohledňuje opravdu aktuální teplotu. A je rozdíl topit 20min pří -5°C nebo při -20°C. Jinak v létě lze používat letní režim, t.j. provětrávání vozu ventilátorem. Ale to moc nepoužívám, neboť pokud stojí auto půl dne na slunci-provětrávat okolní teplotou mu moc nepomůže.
Pokud se někdo ještě rozhoduje a je mu líto dát celkem dost peněz(taky jsem dlouho váhal)- můžu jen vřele doporučit.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
Reklama
 

neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Příspěvek od neon »

Napiš adresu,kde jsi to koupil nebo objednal a jaká je montáž.Dík.
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Webasto má do SF homologaci a každý autorizovaný servis Hyundai by Ti ho měl umět namontovat. To byl můj případ, neboť jsem měl auto v záruce. Jinak koukni na www.webasto.cz a tam máš seznam prodejců.
Montáž pro firmu, která to již do SF dávala tak na dva dny-musí se dost věcí odmontovat a zase dát zpátky(přední nárazník,maska,levý světlomet,chladič turba atd. Nevím, jak je to u nového SF-asi ještě schválení nemá.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
neon
**
Příspěvky: 170
Registrován: 13 úno 2006, 16:19
Bydliště: morava

Příspěvek od neon »

to je ale cenová palba vyplatí se to vůbec za cca 3o tisíc ??
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Pokud chceš Typ P+HTM, tak musíš přitlačit.
Počitej včetně montážního setu pro Santu a montáže skoro 48 tis. bez DPH. Nevím, po poslední zimě peněz nelituji. Pokud jezdíš denně, občas do horských oblastí........Nebo se dá ušetřit a koupit Typ C se spínacími hodinami. Ale to už trochu postrádá ten komfort.Stejně se nevyhneš zakoupení montážního setu(cca 3,5 tis.) a zaplacení práce. Chce to asi nechat si Webasto předvést a pak se rozhodnout.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Zřejmě dobrá věc, uvažoval jsem o tom u předchozího auta, ale cena mě nakonec odradila. Aby to pro mě mělo smysl, potřeboval bych ovládání mobilem, zapnout to na horách 150m od auto je o ničem. Santa se mi zdá topí poměrně rychle, taky díky těm výdechům ve dveřích, takže teď už jsem na to ani nemyslel. No ale taky to bude asi tím, že normálně parkuju v garáži, takže s promrzlým autem nebojuju.
Ale každopádně fandím jakýmkoliv vylepšením SF, takže ať ti to slouží.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Webasto dělá i ovládání přes mobil, ale HTM ve volné přírodě má dosah i kilometr. O 150m jsem mluvil v mém případě-funguje to i přes panelové zdi. Santu mám v dieslu-topí taky dobře, ale ta garáž u baráku jaksi chybí.
Jinak Webasto samozřejmě předehřívá i motor, takže i při -20°C zhruba po 500-1000m je motor na provozní teplotě.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Tak předehřívání motoru je moooc pěkný. To si bere naftu normálně z nádrže anebo to má vlastní?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Naftu si to bere s nádrže auta. Webasto ti ohřeje vodu, která ti jde do topení. Z topení ochlazená voda se používá na předehřev motoru. Samozřejmě aby to vytopilo vnitřek auta, tak relátko Webasta spustí větráky klimatizace, které si nastavíš na druhý stupeň při odchodu z auta.
Celý princip je dobře prezentován na www.webasto.de
Samozřejmě Webasto dělá provedení nafta i benzín. Na benzín to má malinko větší spotřebu.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
hajan
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2010, 21:31
Bydliště: Dubňany

Re: Webasto v Santa Fe r.v.2004

Příspěvek od hajan »

Ahoj, na mém voze Santa Fe r.v. 2004, koupené vloni ojeté, mám namonované Webasto T 100 HTM. Ještě se mi jej nepodařio zprovoznit, ovladač ukazuje FAIL. Nevím, jestli je to baterkou, měřil jsem ji a má 5,6 V.
Kde je to vůbec ve voze namontované a kde to má pojistku?
Celou zimu trápím motor studenými starty, žhaviče jsou asi špatné a mám strach je vyšroubovat, abych je nezalomil, jak tady píšete. Ohřátí motoru bych docdela uvítal, když už tam je. Jestli jej nakonec v bazaru nevymontovali, ale to by si nechali i ovladač.
Děkuji za rady.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Ostatní“