Santa Fe 2.0 CRDi 83kW-info

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Bobeš
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2007, 18:28

Santa Fe 2.0 CRDi 83kW-info

Příspěvek od Bobeš »

zdravím Santa Féčkaře.... :wink:

uvažuji o koupi tohoto vozu, bohužel mám jen na první model r.v. 01
chtěl bych naftovou verzi CRDi

rád bych se dozvědl co nejvíc o spolehlivosti tohoto modelu, hlavně mě zajímá motor. Vím že první common raily nepatřili zrovna k nejspolehlivějším, jako třeba těsnost čerpadla( přepokládám že tam je CP1) a že ocházeli vstřiky atd....

budu rád za každou radu
jaká je vůbec reálná spotřeba?

díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Za sebe muzu rict, ze motor je spolihlivejmam ho v Ele, ma nabehano 140tkm od roku 01. U santy pocitej spotrebu 6,5-8 litru. Po rekonstrukci bydleni hopnu taky do Santy, snad to bude brzo.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Joe # 13
*
Příspěvky: 83
Registrován: 26 bře 2006, 12:59
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Joe # 13 »

Myslím, že můžeš být klidný. Žádné překvapení se asi dít nebude. Spotřeba tak kolem 8 L. Mam ho v Tucsonu a zatím se nečetl, že by tady někomu " padl". Písni Zdenkovi 76, ten Ti dá informace. :wink:
Bobeš
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2007, 18:28

Příspěvek od Bobeš »

díky, já jezdím ted s benzínovou Hondou CR-V 2.0 16V 94kW tak kolem 10l tak mě zajímá jestli bych si vůbec polepšil, kor když teď nafta stojí víc než benál
fee
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2007, 20:31

Příspěvek od fee »

celkem dobrý, najeto 60 tis. km bez nějakých velkých problémů
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

O nějakých obvyklých závadách u starýho Santíka ani nevím, klasika zkontrolovat vše jako u jinýho ojetýho auta. Mrkni na gumy, jestli nejsou nerovnoměrně sjetý, nebo naopak nový - to by pak mohla být v háji geometrie nebo je to celý hnutý. Zkusit řazení, hlavně jestli jde dobře zpátečka. V motoru mrknout, jestli nesákne turbo, jinak i tento diesel si časem vyžádá výměnů vstřiků, takže záleží kolik to má nalítáno a jak kvalitní naftu do toho předchozí majitel lil. Vyzkoušej vše elektrické, ale tady o problémech nevím. Jestli tomu už slepnou přední světla, bude to mít hrubě k 200t km nebo to je po bouračce a světla neorigo. S tím souvisí kontrola všech oken, jestli jsou origo. No fakt klasika jako u jiné ojetiny.

O motorizaci asi tak, na diesel tichý, slušná spotřeba, vcelku trvanlivé turbo, vstřiky spíše spotřební díl. Výkon pro tohle auto tak na hraně, žádný závodník to nebude. Jo, jestli je to automat, tak to pojede o to hůř.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Jinak teď ještě čtu, že jezdíš CRV. Tak polepšíš si určitě v prostoru. Spotřeba bude o ty dva litry menší, ale zase s rizikem, že budeš muset časem do motoru něco investovat.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Pár vět z vlastní zkušenosti a zkušenosti dvou známých. Máme všichni 2,0 VGT-92kW. U mé SF, najeto 66.000km, jemně slzí olej z turba-úbytek oleje nepozoruju. Nedavno výměna vstřik.pumpy-naštěstí ještě v záruce.
Spotřeba v létě mezi 8,0 do 8,5 l, v zimě cca o litr více.
Jeden ze známých zhruba ve 20.000 měnil vstřiky, druhý cca v 60.000 musel měnit rozvoďák. Spotřeba u kolegů obdobná. Všechno jsou to nová auta-první majitel.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
Bobeš
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2007, 18:28

Příspěvek od Bobeš »

ok, díky všem za rady... :wink: , ješte chvilku asi popřemejšlím... :D
Bobeš
Příspěvky: 4
Registrován: 05 pro 2007, 18:28

Příspěvek od Bobeš »

zdenek76 píše:Jinak teď ještě čtu, že jezdíš CRV. Tak polepšíš si určitě v prostoru. Spotřeba bude o ty dva litry menší, ale zase s rizikem, že budeš muset časem do motoru něco investovat.
co se týče prostoru tak sem s CRV max spokojen. všude na sedačkách místa dost i vzadu pro dospělý lidi. v létě sem jel chorvatsko ve 4 (2dospelý+2deti) a kufr sem plnej jen po roletku :wink:

jediný snad kvuli čemu bych to měnil je ta spotřeba...
Uživatelský avatar
Hombre
*
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010, 08:58
Bydliště: Trenčín

Re: Santa Fe 2.0 CRDi 83kW-info

Příspěvek od Hombre »

Ahoj. Tiež som nedávno kúpil Santu 2,0 CRDI 83 kw rv 2002 .Už som začal so zháňaním vecí na ozdravnú kúru (rozvodový remen ,kladky ,vodná pumpa,olej filtre ) veci beriem od Zdenka 76 .Zdenek je velmi ochotný odpovedať na každú moju blbú otázku . Zatial OK motor je fakt tichý zatial nemôžem vyhodnotiť spotrebu ani nič iné .Ja mám nevýhodu ,že parkujem vonku a teraz je u nás -15 °C . Bohužial baterka sa ukázala ako prvá . našiel som na nej lístok z roku 2006 takže aj tak by šla časom do preč. Tak som dnes dal novú . Nažhavené za 4 sekundy .A točí jak šlak .Trochu som ju oživil prešiel som pár km .Uvidíme zajtra .Inak som zatial spokojný .interier OK .miesta vzadu super . Batožinový priestor fakt dobré. .Manželke sa pokazil v práci bicykel tak som šiel pre ňu a celý som ho dal do auta (samozrejmä som sklopil sedačky ) .Mne by pasovala ešte sedačka o pár cm dozadu lebo mám 190 cm .Ale dása .Na ceste15cm snehu-nebol problém .Tiež dúfam ,že nebude niakych vážnych problemov . Dosť som tiež vyberal auto .Potrebujem auto väčšie a hlavne silné na ťahanie vozíka s koňmi . Želám Tebe sebe aj všetkým majiteľom radosť zo svojich aut
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 2002 4x4 ELEGANCE
Škoda Fabia 1,4
Fiat regata 1,7 D
Škoda 110 l
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa Fe 2.0 CRDi 83kW-info

Příspěvek od PhanTom »

Hombre píše:Ahoj. Tiež som nedávno kúpil Santu 2,0 CRDI 83 kw rv 2002 .Už som začal so zháňaním vecí na ozdravnú kúru (rozvodový remen ,kladky ,vodná pumpa,olej filtre ) veci beriem od Zdenka 76 .Zdenek je velmi ochotný odpovedať na každú moju blbú otázku . Zatial OK motor je fakt tichý zatial nemôžem vyhodnotiť spotrebu ani nič iné .Ja mám nevýhodu ,že parkujem vonku a teraz je u nás -15 °C . Bohužial baterka sa ukázala ako prvá . našiel som na nej lístok z roku 2006 takže aj tak by šla časom do preč. Tak som dnes dal novú . Nažhavené za 4 sekundy .A točí jak šlak .Trochu som ju oživil prešiel som pár km .Uvidíme zajtra .Inak som zatial spokojný .interier OK .miesta vzadu super . Batožinový priestor fakt dobré. .Manželke sa pokazil v práci bicykel tak som šiel pre ňu a celý som ho dal do auta (samozrejmä som sklopil sedačky ) .Mne by pasovala ešte sedačka o pár cm dozadu lebo mám 190 cm .Ale dása .Na ceste15cm snehu-nebol problém .Tiež dúfam ,že nebude niakych vážnych problemov . Dosť som tiež vyberal auto .Potrebujem auto väčšie a hlavne silné na ťahanie vozíka s koňmi . Želám Tebe sebe aj všetkým majiteľom radosť zo svojich aut
To: Hombre, ty si koňák? Tož to už se duplem za tebou zastavím. Koníky s tím hravě odtáhneš - otestováno letos v létě

To:Bobeš - kolik hodláš investovat, v Mostě mají jeden za 159.000,-
Údaje o vozidle
Rok výroby 2002
Palivo Diesel
Tachometr 162 785 km
Objem a Výkon 1 991 ccm 83 kW
Karoserie Terénní 5-dv. 5-sed.
Barva stříbrná metalíza
STK/Emise - neuvedeno -
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Uživatelský avatar
Hombre
*
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010, 08:58
Bydliště: Trenčín

Re: Santa Fe 2.0 CRDi 83kW-info

Příspěvek od Hombre »

Tak trochu . Samozrejmä že si vítaný .
pokecáme . Vyzradíš tajomstvá .......
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 2002 4x4 ELEGANCE
Škoda Fabia 1,4
Fiat regata 1,7 D
Škoda 110 l
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Santa Fe 2.0 CRDi 83kW-info

Příspěvek od Hardcam »

PhanTom: mrkni, kdy psal ten dotaz :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa Fe 2.0 CRDi 83kW-info

Příspěvek od PhanTom »

Hardcam píše:PhanTom: mrkni, kdy psal ten dotaz :mrgreen:
šak já vím, aj tebe Jsem se tak ptal :), už to vypadá, jako by to byla moje stálá otázka, což ?
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Ostatní“