Vymena palivoveho filtra CRDi

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
leachimflow
*
Příspěvky: 30
Registrován: 04 kvě 2008, 20:49
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od leachimflow »

Ahoj, vie mi niekto poradiť ako vymeniť palivový filter na naftovom CRDi? Neviem ho odšróbovať. Odskrutkujem železný kryt hore a stále drží. Mám pocit, že na palivových trubkách. Ale tie trubky sú hlboko vnútri, bez poriadneho prístupu. Neviem ako sa dostať ďalej.
Accent 1.5 CRDi, V/2007, Elegance, Black Ebony
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od adam221 »

Vyber airbox a potom sa ku nemu dostanes.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od David C3 »

taky sme ho nemohli odpojit. Musí se sundat kolo aby jsi tam dal ruku a zespodu odpojit hadice :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
leachimflow
*
Příspěvky: 30
Registrován: 04 kvě 2008, 20:49
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od leachimflow »

Da sa to vymenit aj z hora. Je to praca na mensie ruky. Nema to nic so vzduchovym filtrom. Netreba ani odpajat hadicky s palivom. Vyzera to zlozito, ale ked to clovek vidi, zopakuje to za 20 minut. Ja som to robil dve hodiny.

1. odpojit kablelaz pripojenu na kryte filtra
2. odsrobovat plechovy kryt filtra (styri matice na tlmici)
3. odpojit plastovu spojku od nejakej hadice, ktora je nan upevnena
4. vykyvat kryt filtra na lavu stranu
5. posunut kryt filtra nadol.
6. vznikne priestor na odsrobovanie filtra. Ten ked sa odsobuje treba drzat, aby nepadol nadol cez kryt filtra
7. odklopit pumpu s hadickami
8. vytiahnut odsrobovany filter
9. vlozit do krytu novy filter a zasrobovat ho na pupmu
10. plechovy kryt opat zafixovat
a hotovo

Pozor pri nasrobovani, lebo zo spodu filtra, kde je cidlo vody v palive vedie akasi kabelaz. Mne sa ju podarilo odfaklit, ale auuto fici aj bez nej a ani nevyhadzuje chybovu hlasku. Zajtra mi to opravia v servise.
Accent 1.5 CRDi, V/2007, Elegance, Black Ebony
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od adam221 »

Super navod, mne ked to menili v servise tak davali von vzduchac, vresp. tu skatulku aby bol lepsi pristup...
Daval si filter origo, alebo repliku?
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
leachimflow
*
Příspěvky: 30
Registrován: 04 kvě 2008, 20:49
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od leachimflow »

Zjavne je tam viac možností ako na to, žiadna ale jednoduchá. Ten filter je mizerne prístupný a je s tým robota.

POZOR na NEORIGINÁLNE filtre! Musel som použiť originál filter z Hyundai. Vysvetlím. V celej SR a zrejme aj ČR je jedna databáza neoriginálnych náhradných dielov, ktorú používajú autoservisáci. V databáze sú zlé rozmery a ponúka preto zlé filtre! Pôvodne som mal Nipparts, potom ešte dve iné značky a všetky mali rovnaký problém. Na spodku filtra je otvor na čidlo vody. To čidlo má mať priemer 8mm, ale každý neoriginálny filter má cca 6,5mm. Je to zrejme zo starého Accentu. Neviem. Nesedí tam ani filter zo skoro identického motora 1,6 CRDi od KIA, ten má už iný filter. Takže radím v tomto jedinom prípade

kúpte si originál palivový filter Hyundai s číslom K101/1

Nippart ma stál 15€, nejaký iný kórejský tiež 15€ a potom rovnako zlý nemecký skoro 90€. Našťastie všetky zobrali späť a vrátili peniaze. Originál od Hyundai ma stál 55€. Inak všetky ostatné filtre mám od Nippart. Stoja tretinu a sedia perfektne (olejový, vzduchový, kabínový).
Accent 1.5 CRDi, V/2007, Elegance, Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od rokolo »

leachimflow: A jak ti šel povolit ten filtr přímo na autě :?: Mně to v servisu dělali též přes vzducháč, vše odpojili a pak ten filtr povolovali ve svěráku za pomoci přípravku......
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
leachimflow
*
Příspěvky: 30
Registrován: 04 kvě 2008, 20:49
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od leachimflow »

Robil som to spolu s mojim mechanikom. Keď už to raz vidíš urobíš to drhý krát aj sám. Prvý krát sa Ti hodí druhý pár rúk.
Odpojil všetky elektr. káble na železnom kryte filtra a jednu plastovú rýchlo uťahovaciu spojku. Potom ten kryt odšróboval (štyri matice na tlmiči). Tým vznikne priestor na vykývanie krytu filtra smerom ku spolujazdcovi. Keď ho tam dostaneš, môžeš ten železný kryt posunúť nadol asi sedem, osem centimetrov. Potom už len chytiť filter do klieští, pumpu do ruky a odšróbovať. Ide to ztuha, ale nič čo by jedny ruky nezvládli. Len musíš ten filter stále držať, lebo ti prepadne nadol a zašpiní všetko okolo.
Pri práci venuj pozornosť kábli na spodku filtra. Mne ho v mechanik odfaklil a nový stojí 30€.
Nový filter vložíš do krytu. Zašróbuješ ho na pumpu. Kryt položíš na miesto, utiahneš tie matice. Zapojíš všetku tu kabeláž, ručne napumpuješ naftu. Motor mi chytil až na tretí krát. Musíš to napumpovať úplne do tvrda. Až keď ti motor chvíľu vydrží bežať, na záver našróbuješ ten kryt čo z polovice zakrýva pumpu. Tiež nerozumiem prečo ho tam dávali. Iba zavadzia pri pumpovaní.
Accent 1.5 CRDi, V/2007, Elegance, Black Ebony
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od rokolo »

On jde ten kryt, úplně odstranit (odříznout) a vůbec ho tam nemít. Je tam víceméně jen na parádu. Viděl jsem to na srazu, ale zapomněl jsem si to odfotit :roll: Zajímalo mne právě, jak jsi to povolil, protože v tom servisu s tím dost zápasil i ve svěráku...jinak díky.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od David C3 »

jj přesně tak, žádná nahrada nepasuje, taky sme museli do Hyundai pro origi a stál 1100,-
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od Martun »

Tak , tak, na srazu to někdo měl... ale nejsem si schopen uvědomit kdo... Ale když to tady tak čtu, tak nevím nevím jestli bych se do toho pouštěl... :-k :-k
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

:idea: suicycomania :idea:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od Martun »

Aha! jsi dobrej! =D> :D Tak nám třeba k tomu taky něco řekne.. :)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od Garcia007 »

leachimflow píše:Robil som to spolu s mojim mechanikom. Keď už to raz vidíš urobíš to drhý krát aj sám. Prvý krát sa Ti hodí druhý pár rúk.
Odpojil všetky elektr. káble na železnom kryte filtra a jednu plastovú rýchlo uťahovaciu spojku. Potom ten kryt odšróboval (štyri matice na tlmiči). Tým vznikne priestor na vykývanie krytu filtra smerom ku spolujazdcovi. Keď ho tam dostaneš, môžeš ten železný kryt posunúť nadol asi sedem, osem centimetrov. Potom už len chytiť filter do klieští, pumpu do ruky a odšróbovať. Ide to ztuha, ale nič čo by jedny ruky nezvládli. Len musíš ten filter stále držať, lebo ti prepadne nadol a zašpiní všetko okolo.
Pri práci venuj pozornosť kábli na spodku filtra. Mne ho v mechanik odfaklil a nový stojí 30€.
Nový filter vložíš do krytu. Zašróbuješ ho na pumpu. Kryt položíš na miesto, utiahneš tie matice. Zapojíš všetku tu kabeláž, ručne napumpuješ naftu. Motor mi chytil až na tretí krát. Musíš to napumpovať úplne do tvrda. Až keď ti motor chvíľu vydrží bežať, na záver našróbuješ ten kryt čo z polovice zakrýva pumpu. Tiež nerozumiem prečo ho tam dávali. Iba zavadzia pri pumpovaní.


... presne ako pises ... ja som si tiez doniesol na garancku vlastny palivovy filter ... a tiez ma zrusil s tym ze jedna diera je mensia ako je na originaly ... wrawim parada za tento som dal 9 eur ... a za origos 47 Eur ... no origos je origos ... stym asi neurobim nic ...
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena palivoveho filtra CRDi

Příspěvek od Enigmatique »

Tak dnes som bol v Hyundai servise v Senici a pýtal som sa na palivový filter.

Originál označenie je 31922-2B900 a stojí okolo 56€. Avšak ako iste viete už sú diely UNIFIT, to jest pre tých ktorým skončila záruka a chcú ušetriť. Takže aj v tomto prípade existuje taký diel, ktorý má však označenie S31922-2B900 a cena je čuduj sa svete 21,33€.

Píšem to práve preto, že veľa ľudí sa už pokúšalo zohnať filter od iných výrobcov ale vyzerá to tak, že nie každá náhrada pasuje, keďže tam ku koncu roka 2006 došlo k akejsi zmene rozmerov.

Tu je odkaz na UNIFIT diely, je to viac menej iba leták, ale bližšie info a ceny Vám povedia v servise.

Kód: Vybrat vše

http://www.hyundai.sk/predaj-a-sluzby/servis-plus/
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“