Hladina převodového oleje

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od rokolo »

Martun: zpátečka ti půjde pořád stejně "dobře" :wink:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Reklama
 

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Martun »

Kluci... hned se cítím lépe... :roll: 8-[ :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Vilda »

Ale Rokolo napsal, že se mu řazení po výměně oleje zlepšilo .... tak proč mu nevěřit :wink: když nedosáhneš malíčkem kontrolním otvorem na hladinu oleje, tak ho tam evidentně dost chybí :-k takže při správné hladině oleje by se řazení zlepšit mělo ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od rokolo »

Ahoj Vildo, ano psal jsem o zlepšení řazení, ale také jsem psal o pocitovém zlepšení a prokazatelném zlepšení. Nicméně i přesto se to někomu může zdát po výměně oleje a hlavně jeho doplnění stejné. Nějakou dobu už na to jezdím a stojím si za tím, že to na mne působí stále stejně příjemně a to hlavně ty přechody do záběru. Roli v tom může do značné míry hrát i moje prvotní olejová náplň, protože ten olej opravdu nevypadal vábně a podle amerického manuálu bylo i nedostatečné množství náplně. Já jsem sice doléval již původní náplň, kde bylo cítit také určité zlepšení, ale byly to smíchané dva druhy oleje, sice ve stejné klasifikační třídě, ale přece jen jiné. Takže když jsem viděl co z toho vyteklo, tak jsem byl rád, že jsem se k tomu odhodlal a přišla k tomu i taková malá odměna 8)
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Vilda »

Rokolo : Uvidim, jestli se řazení dvojky po výměně oleje zlepší .... když ano, budu rád a když ne, tak hold budu muset zjistit, jestli má Accent řazení táhlem nebo nějakýma lanovodama a zkusit to nějak poštelovat a promazat :roll: Všechny kvalty mi tam padají bezvadně, jen ta blbá dvojka občas zazlobí :-k
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od MICHAL77 »

Už X3 mají lanovody, takže New asi taky....
.........
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od benny »

Čau kluci. Tak jsem se dostal na tyhle stránky o oleji v převodovce. Docela mě to zaskočilo. Mám ácu 3,5 roku a nevím jestli mi někdy někdo od :hyu: při servisu kontroloval hladinu oleje v převodech. Chtěl bych se zeptat , jsem schopen si olej sám vyměnit bez kanálu ? Nemám ani kam na něj zajet. Taky jak jsou přístupné šrouby , jak ten vypouštecí tak ten napouštěcí jestli jdou povolit za púoužití normální gola sadfy a tak. A ten olej se tam dává pomocí stříkačky s hadičkou ? To je nějaká zdravotnická stříkačka ? A olej teda který , čtu že jste tu někdo dával i mogul......... Tak mi to napište někdo nějak po lopatě , většinu věcí jsem si na autě dělal sám ale v tomhle případě nevím jak nato. Vzhledem k brzkému odjezdu na dovču bych to chtěl ještě stihnout.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Mexican »

:cry: tych 5 stran by si mal precitanych rychlejsie ako napisany ten prispevok. Striekacka s hadickou je proste striekacka s hadickou. Ak mas s objemom deci, napusis a vyfrcas to 20x .. a podla objemu sa to bude menit, takze cim vacsia striekacka, tym lepsie (tak ako hovoria zencke).. samopzrejme napustaci otvor ma isty priemer a tak ta hadica nesmie byt moc velka (lol, to hovoria zencke vlastne tiez).. "normalnou" golou to povolis ak na "normalnej" gole mas velkost orechu uvedenu na predoslych strankach. Ak si dokazes vypustit olej z motoru IMHO prevodovkovy vymenis tiez. Pohodlne to bez jamy / zdvihaku ale urcite nebude
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od rokolo »

Olej vyměníš i bez použití kanálu, ale nebudeš si moci zkontrolovat, zda jsi dosáhnul té správné hladiny.... Ostatní tu máš popsané.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od benny »

Zdar kluci. Tak jsem dneska vyměnil ten převodový olej. Nejdříve jsem byl v Plzni a tak jsem najezdil cca 20 km a v tomhle úmorném hicu byla ta převodovka pěkně ohřátá a olej vytekl jako voda. Nebyl zase až tak špatný , trochu černý ale ukrutně smrděl , a to nebylo vše. poté jsem ho nalil do PET lahve na vyhození a zjistil jsem , že místo 2 litrů tam bylo tak 1,6 litru !!! Podle tabulky od výrobce tam mají být rovné 2 litry. Nikde jsem nezjistil že by olej unikal , ani náznak nějakého mastného místečka. Tak můj dojem je , že už ho tam šoupli málo pánové od :hyu: v Turecku. Dlouho jsem sondoval jaký olej tam dám , až jsem navštívil specializovanou prodejnu tady v Plzni - www.okoil.cz a tam mi dle tabulky přesně zjistili co tam má být za olej a kolik. Nakonec jsem koupil 2 litry plně syntetického oleje s označením - EMCO - syntogear - TSL - 75W-90. Dal jsem tam rovné 2 litry a olej byl akorát pod spodní hranu kontrolního šroubu. Výrobce je německá firma EMCO která dováží do česka dlohodobě průmyslové oleje a mimo jiné dělá i motorové oleje. Zajímavostí je , že jejich motorový olej polosyntetický s označením 10W-40 udává výrobce kilometrový proběh 30 000 km !!!! Běžně se má měnit max. po 20 000 km. Asi do něj půjdu při výměně motorového oleje. Jinak jestli poznám na převodovce lepší jízdní a řadící vlastnosti napíšu za čas , až najedu nějaké kilometry.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od benny »

Poznatek z výměny převodového oleje. Včera jsem obsolvoval cestu na oslavu narozenin do Staré Role . Najel jsem cca 180 km při venkovní teplotě 35 °C a musím přiznat jednu věc. Zpočátku se mi nejevila výměna oleje nějakou změnou k lepšímu , ale dnešní návrat domů mě mile překvapil. Řazení jde o poznání lépe a celkově se jevila převodovka jako že je její chod lepší. Nevím ale je to můj dojem. Každopádně doporučuji každému minimálně kontrolu hladiny oleje v převodovce a kdo chce mít klid tak i jeho výměnu. Mě vyšla výměna na 450 Kč za olej a hodinu práce. Ale mám klid a jistotu. P.S. klimoška šlapala jako víno , po dojezdu na místo ( chata u Staré Role ) jsem měl pod autem obrovskou louži vody , jako když tam chrcnete kbelík vody . Kdo nevěděl oč jde , nepochopil.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Gandalf »

Tak jste mě chlapi přesvědčili, já si ten olej taky vyměním, i když mám prd najeto. Tedy v rámci příští výměny motorového si přikoupím i převodový... :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Vilda »

Gandalf : Právě jsem překročil najetých 30 000 km, takže jakmile budu mít trochu času, tak provedu taky výměnu převod. oleje .... a snad se mi zlepší ta dvojka :-k po výměně poreferuju ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od benny »

Upřesňuji výrobce oleje , nejmenuje se EMCO ale EMKA a typ je stejný - EMKA - syntogear - TSL - 75W-90.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladina převodového oleje

Příspěvek od Mexican »

Benny, ten olej ale nie je podla manualu - tam stoji 75W/85. Asi to ziadny extremny rozdiel nebude (resp horsie ako kolomaz od vyroby)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“