Výměna palivového filtru na benzínu

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od Martun »

Přesně tak :!: Kup to od Pavla a neřeš nákup v :hyu: :!: :wink:

jen za tu cenu, co ti nabídli u Šrámka, máme komplet výměnu všech filtrů (včetně paliváče) a výměnu oleje i s očištěním brzd.. no.. :-k každej servis to má nastavený jinak.. [-o<
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od benny »

To je pravda , koupím ho od Hardcama a necham si ho vyměnit v :hyu: . Jen si nejsem jistý když si přinesu svůj filtr tak jestli nebudou remcat.......
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od benny »

Tak jsem došel k názoru a přesvědčil se o tom , že kdo plánuje vyměnit palivový filtr na ácovi 1,4i po 6 letech provozu , což nás bude asi většina příští rok , tak doporučuji zakoupit u Pavla a nechat vyměnit v servisu :hyu: , byl jsem se ptát v Plzni v servisu u Šrámka , tak proti filtru který si donesu sám nic neříkají ( jen mi na něj nedají záruku ) a za práci cca 500 kč , doporučují mít v nádrži tak 1/4 benzinu. Výměna filtru pro laika dost náročná , neboť je součástí palivového čerpadla v nádrži.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od benny »

Čau kluci , znova se vracím k výměně palivového filtru na ácovi 1,4i benzin , letos je to 6 let a má se měnit. Koukal jsem , že se v nabídkách objevuje nový typ filtru ale zcela odlišný od původně nabízeného. Můžete mi někdo objasnit jestli jdou použít oba dva nebo jaký typ použít na výměnu ? Ten nový typ je o něco dražší než ten původně nabízený. Připadá mi to , jako by v tom novějším typu , byl už ten původně nabízený filtr zabudovaný. Myslím , že pokud to uvidí Pavel ( Hard ) tak mi to objasní .....
Přílohy
tn_ASH300KK22.jpg
tn_ASH300KK22.jpg (2.92 KiB) Zobrazeno 4274 x
tn_NIPPJ1330507.jpg
tn_NIPPJ1330507.jpg (3.37 KiB) Zobrazeno 4274 x
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
BiG FooT
*
Příspěvky: 30
Registrován: 13 čer 2012, 12:49

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od BiG FooT »

Jen malá pozn. ještě tomu postupu: chybí tento důležitý krok - odpojit pumpu od přívodu elektřiny (konektor), odpojit hadičku paliva, nastartovat, nechat auto vysát veškerý benzín z hadice, vypnout motor, pokračovat dál dle postupu.
Jinak bude benzín kapat všude:)
Coupe 08=>TURBO (jednotka Ecumaster Digital ECU Tuner, turbo Garrett GT28R, HKS 4 Blow off, na míru okruh sání+FMIC+svody+výfuk, spojka ClutchMasters Stage 3, vstřiky 550cc Siemens deka,pumpa 190lph Bosh, brzdy 4pístky Brembo, stavitelný podvozek)
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od benny »

BiG FooT - děkuji za odpověď , to už je tu někde napsáno co je třeba proto všechno udělat. Ale já jsem se ptal na něco jiného .
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od benny »

Ví někdo jak je to s tím filtrem na palivo jak jsem popsal kousek přes tímto ?
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od rokolo »

Ahoj, mám dojem, že výměnu palivového filtru u benzínu tu nikdo do detailu neřešil.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od palčo »

Zavoláš do servisu, objednáš sa a vymenia Ti ho.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od benny »

palčo - to je ta nejjednodušší varianta pro ty co mají dost peněz na výměnu u :hyu: , ono to totiž není nic levného využívat servis :hyu: pokud máš po záruce , většinou se tady dotazujeme jak si to vyměnit sám a poradit kdo to už dělal ......
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od Mexican »

treba si to vypocitat na realne peniaze.. v Hyundai to urobia za hodku - hodku a pol.. teda do 700kc za pracu. tak a teraz si poloz otazku kolko casu nad tym stravis ty, aku hodnotu ma tvoj cas a ako dlho ti zaberie aby si si ziskal vsetky informacie. Filter im mozes doviezt a namontuju ti to oni
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od palčo »

Každý má kus pravdy. Ale ja sa prikláňam k Mexicanovi. Už som si opravil veľa vecí na predošlých autách. Ale teraz chodím na dlhšie trasy a autíčko je dosť namáhané a nestojí mi to za tie peniaze trčať niekde v noci,... Rozoberieš to a pri montáži zistíš, že ti chýba nejaké gumové tesnenie (ako sa stalov mojom prípade). Ale keďže to robili v servise, mechanik šiel do skladu, zobral gumičku a bolo. Ale ja nikoho nenahováram na nič. Menili mi aj rozvody v servise. Hlavne preto, aby som mal v servisnej knižke pečiatku, ak by niečo...Inak výmeny oleja, filtrov, a podobné drobnosti si robím sám.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od benny »

Tak jsem po šesti letech provozu nechal vyměnit palivový filtr. Vzhledem k tomu , že je to poměrně obtížná práce , neboť se filtr nachází u čerpadla v palivové nádrži , jsem to nechal udělat servis :hyu: Šrámek v Plzni. Auto jsem objednal a bylo mi doporučeno abych přijel s co možná nejmenším množstvím benzinu v nádrži. Filtr je to ten první z fotek zde o něco výše. Ze zvědavosti jsem se zeptal na již zde taky zmiňovaný vzduchový filtr palivové nádrže. Můj požadavek na servisní úkon byl - výměna palivového filtru , kontrola popř. výměna vzduchového filtru palivové nádrže , seřízení geometrie ( vloni jsem měnil tlumiče a stabilizační tyčky ) a výměna brzdové kapaliny. Odhad ceny byl stanoven na 3000 Kč. Palivový filtr byl vyměněn a vzduchový filtr pal. nádrže jsem tam měl taky a byl vyměněn též , přestože mi bylo řečeno , že ho většina aut nemá . Geometrie byla dost rozhozená ( což jsem tušil ) po té výměně tlumičů a hned seřízená , mimo jiné se mi srovnal volant. Brzdová kapalina nebyla měněna , po změření bylo zjištěno , že vyhovuje a není třeba měnit. Výsledná cena za servisní úkony byla 2800 Kč a sleva na práci 30%. Byl jsem spokojen jak s cenou tak s přístupem servisu. Jeden kladný poznatek po servisu je ten , že mi auto jede o poznání lépe , je to můj pocit a řekl bych , že je takové živější :D/ :D/ . Bylo mi řečeno , že to mohlo být jak palivovým filtrem tak taky tím vzduchovým filtrem palivové nádrže , který prý byl dost zanešený a má dost velký vliv na odvětrání nádrže. Výměna toho vzduchového filtru palivové nádrže není zase až tak nákladná , cena filtru je 300 Kč u :hyu: , je to taková černá krabička a má dva vývody na hadičky , palivový filtr cena - 750 Kč .
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od karesino »

Benny a nevies nahodou ci ten druhy typ filtra tiez pasuje?Mne totiz poslali ten z olejposta.sk.(ten co je na druhom obrazku) a chcem dat vymenit.Nerad by som chodil kvôli tomu dvakrat
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna palivového filtru na benzínu

Příspěvek od airwaves »

Nevím přesně jak tento filtr. Ale ten co se používá v čerpadle pro ix20 má životnost 200.000km. Info mám od pracovníka vývove MH. Takže šest let bych nějak nebral jako start pro tuto akci. Ale chápu že auto je především zábava, a filtry jsou dost dobrej zdroj příjmů pro servisy a prodejce dílů. Tak nic proti.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“