Kontrolka check

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Kontrolka check

Příspěvek od 69pavel »

jsou tam dve zapalovaci civky,jedna vzdy pro dva valce, a jeste k moznostem, muze to zpusobovat i snimac teploty vody,

pises ze ti to zaclo delat z nenadani,netankoval jsi predtim palivo nebo nestalo to dlouho,podle toho jak to pises muze to byt i nekvalitnim palivem.stim bych zacal. zkus vyjet nadrz a natankuj cerstvy benzin a pred tankovanim pridej prisadu na vycisteni palivoveho systemu,napr BG care BG 213 a potom preventivne BG 212,jsou i jine pripravky ale tyto jsou odzkousene a kupodivu funguji



k zapalovaci civkce,podivej se na kabely jak jsou zapojene jestli je stejna civka pro 2 a 4 valec tak muze byt vadna ,studena funguje a po ohrati muze vykazovat spatne hodnoty
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Reklama
 

Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kontrolka check

Příspěvek od kyrmon »

Ach, pravdu máte.. skutečně ty cívky jsou 2, jsem se špatně díval ](*,). koukal jsem teda jestli nejde 2. a 4. válec na stejnou cívku a není tomu tak, ale tip to byl dobrý, děkuji za něj :)
Auto jsem před měsícem koupit z druhý ruky, tak nevím, jestli to nedělalo již předchozímu majiteli a radši se toho rychle nezbavil kvůli tomu. Zatím jsem tankoval jen jednou a to u Benziny, se kterou jsem nikdy problém neměl a ještě mi víc jak půl nádrže zbývá, ale dělalo to právě už před tankováním (bral jsem benzín až po servisu) bohužel jsem tam nenalil ty čistící přísady, ale doufal jsem, že to servis vyřešil tou výměnou svíček :/ ..
A nedělá to jen, když je teplý motor.. spíš náhodně... viz sobota, kdy se to stalo hned po rozjetí (=studený motor). Hold jim to dám klukům do servisu a ať bádaj...
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Kontrolka check

Příspěvek od soban »

Auto z druhé ruky?

Nevíš co do toho lil, co tak přicpaný palivový filtr?
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Kontrolka check

Příspěvek od 69pavel »

jestli si to koupil,kdovi jak dlouho byl v nadrzi benzin a auto stalo,tady bych zacal benzinem,vymenit palivovy filtr,vytahnout stary benzin z nadrze(ten pak pouzit do dvoutaktu,jestli mas nebo to proste obetujes) a nalit novy s nejakou cistici prisadou k osetreni pal.systemu, mozna by stalo zato nechat zmerit kolik tlaci cerpadlo,jestli to ma dostatecny tlak,eventuekne nechat vycistit vstriky,staci malo a uz to hapruje,ty biosracky v benzinu dokazou udelat celkem slusnou neplechu...
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kontrolka check

Příspěvek od kyrmon »

Zdravím, v první řadě bych se chtěl omluvit, že jsem od dubna ](*,) ](*,) nereagoval. Nejdřív jsem toho měl nějak více a následně mi to bylo blbý reagovat až (?! [-X ) po dvouch měsících (jo, uznávám, 6 je ještě horší :-k ) No.. nic s tím už bohužel nenadělám, a tak se ještě jednou omlouvám a děkuji za rady. Ještě jednou jsem se obrátil s důvěrou s řešením na servis a ten měl nápad vyměnit kabely. Kontrolka přestala blikat a auto za studena škubat, ale i tak stále nebyl ten problém vyřešen.
Jakmile se přes noc v létě trochu ochladilo, tak jsem vždy ráno po sjetí z chodníku, kde parkuji, zůstal, ehm.. s nereagujícím autem na plyn? Jestli se to tak dá popsat.. Vždy se chytilo až po vyšlapání spojky.. Řešením bylo se rozjíždět s více plynem a dvojku dávat se studeným motorem nejdříve na 3,5t otáček, což mi vážně nebylo po srsti.
Takže následoval další servis s výměnou Vámi doporučovaného pal. filtru a rovnou jsem si i vyžádal přeprogramování SW ŘJ se kterým, jak jsem se dočetl problémy se studeným motorem a příznaky byly taky podobné (jen jsem si nemyslel, že se to stává i v létě, co jsem tak četl zde na foru, tak s tím lidi měli problém pouze v zimě..)
Každopádně od tohoto servisního zásahu již áca jezdí v rámci možností bez problémů [-o< [-o<
Akorát se mi nelíbí zahřátého motoru, jako studený je krásně tichý ale zahřátý(za jízdy) :roll: no.. budu věřit že to je vlastnost toho motoru a třeba se mi časem poštěstí se svést i v nějakém jiném k posouzení.. ale to jsem odbočil..
Ještě jednou se omlouvám (třeba mě vezmete někdy zpátky namilost) a děkuji za cenné rady
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Kontrolka check

Příspěvek od rokolo »

:wink:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“