Kontrolka check

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

saso
Příspěvky: 6
Registrován: 24 kvě 2011, 13:43

Kontrolka check

Příspěvek od saso »

Zdravim borci svieti mi kontrolka check a po diagnostike vyhodi chybovu hlasku P0088 viete mi niekto poradit co sa s tym da robit . Vopred dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka check

Příspěvek od miro263 »

Mas diesel? Asi to bude chyba v regulatore tlaku ( na rampe)
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
saso
Příspěvky: 6
Registrován: 24 kvě 2011, 13:43

Re: Kontrolka check

Příspěvek od saso »

Ano je to crdi
saso
Příspěvky: 6
Registrován: 24 kvě 2011, 13:43

Re: Kontrolka check

Příspěvek od saso »

Ukazalo to vysoky tlak co sa s tym da robit
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka check

Příspěvek od miro263 »

Mas niekoho s Accentom, alebo Riom? Ak ano skus vymenit regulator, ci sa to nezmeni. Comm. Rail je zakerna vec ked sa to zacne kakat.
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka check

Příspěvek od Borek »

S Riem má mě...ale se zlatým a bezproblémovým benzínem 1,6CVVT :D .
Ke kontrolce check-u Ria(určitě i u Accenta),sama nezhasne,i když už příčina chyby pominula ](*,) .Je tam opravdu hloupá :roll: řídící jednotka.U Tiburonu vyhodnocuje data stále a sama kontrolku zhasne,když příčina pominula.Zkušenosti z testů s E85 :D .
Saso-zkoušel jsi odpojit baterku,otevřít dveře nebo šlápnout na brzdu,aby se všechny kondenzátory vybily a opět zapojit baterku.Takový reset říď.jednotky.Svítí ti i potom "check"?
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
saso
Příspěvky: 6
Registrován: 24 kvě 2011, 13:43

Re: Kontrolka check

Příspěvek od saso »

Dakujem za tipy zajtra nieco poskusam a dam vediet
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Kontrolka check

Příspěvek od Martun »

Borek
No já nevím, ale já mám asi chytrej počítač. Mě ta kontrolka sama zhasla, když pominula závada.. :D/ špatný přísun nafty..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kontrolka check

Příspěvek od Hardcam »

Check umi sam zhasnout u Ria i u Accenta, otazkou je pricina rozsviceni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka check

Příspěvek od Borek »

Tak mám asi jinou řídící jednotku-tahle i po odstranění příčiny,sama kontrolku nezhasne :!: A to ani náhodou :!: Vyzkoušeno mnohokrát,při hledání poměru E85.Schválně jsem i zkoušel vyjíždět nádrž a načerpat čistý benzín.Svítila stále.Po odpojení bat.už nesvítila.Když jsem nakousl E85-u Ria(pravděpodobně i u Accenta) prakticky nepoužitelné-bez významu.Max.poměr,kdy se ještě nerozsvítí check je 1:1(a to navíc na zimní E85-tudíž E70).Že by se zvedl výkon jsem nezpozoroval(naopak z :tus: udělal raketu :D-tam výkon narostl neuvěřitelně a říď.jednotka si s E85 poradila ).Zvýšená spotřeba s E85 je samozřejmostí.U poměru 1:1 to není tak velký rozdíl,ale u většího poměru E85 a svítící kontrolky,jsem se pohyboval u 1,6l motoru,kolem 9,5l/100km(tolik nežere ani 2,0l v :tus: ,při hoooodně svižné jízdě a velkých rychlostech).
Takže u mě vyzkoušeno mnohokrát a se 100% jistotou můžu napsat,že kontrolka check u Ria sama nezhasne,ani když už je příčina odstraněna.Možná má :hyu: jiné jednotky(jak jsem psal-u :hyu: :tus: sama zhasne).
Až bude teplo,tak se musím domluvit s Vildou a porovnat obě auta s 1,6CVVT.Minulý týden jsem byl s Riem 2x v Brně a musím napsat,že ten motor v kombinaci s hodně krátkou převodovkou,jede zatraceně mega dobře i plně naložený.Je to taková malá střela :D .Jo a spotřeba i po hodně ostré jízdě+popojíždění po Brně-7,1l(a to jsem na spotřebu nikdy nejezdil a jezdit nebudu).Takže zatím velká spokojenost.No,ještě aby ne,když to je auto,v současnosti stále prodávané,za 400000,-Kč :shock: .Že nekecám http://www.auteo.cz/detail/kia-rio-hatc ... 077/.Nekup to,za ty prachy :D .Na skladě je ještě i pár 1,4l.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kontrolka check

Příspěvek od kyrmon »

Zdravím, tak se mi dnes (2 týdny po návštěvě servisu s ujištěním, že to bylo svíčkama :roll: ) znovu rozblikala kontrolka motoru a auto zaškubalo ](*,) . Stalo se mi to hned po vyjetí když jsem zařadil dvojku, tak jsem po pár metrech zastavil, vypnul motor, připojil elm327 a znovu nastartoval. Ukázaly se mi tři chyby P0300, P0304 a P0302. Chyby jsem nemazal a po zbytek cesty ( pouhých 6km) se auto chovalo již normálně.
Netušíte prosím, čím by to mohlo být a jestli mám čekat jestli se to ještě jednou projeví, a nebo neprodleně jet s tím do servisu?
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Kontrolka check

Příspěvek od 69pavel »

kyrmon píše:Zdravím, tak se mi dnes (2 týdny po návštěvě servisu s ujištěním, že to bylo svíčkama :roll: ) znovu rozblikala kontrolka motoru a auto zaškubalo ](*,) . Stalo se mi to hned po vyjetí když jsem zařadil dvojku, tak jsem po pár metrech zastavil, vypnul motor, připojil elm327 a znovu nastartoval. Ukázaly se mi tři chyby P0300, P0304 a P0302. Chyby jsem nemazal a po zbytek cesty ( pouhých 6km) se auto chovalo již normálně.
Netušíte prosím, čím by to mohlo být a jestli mám čekat jestli se to ještě jednou projeví, a nebo neprodleně jet s tím do servisu?


PO300 - nahodne vynechani zapalovani
PO302 vynechani 2 valce
PO304 vynechani 4 valce

priciny: vadne kabely,vadne svicky,vadne zapalovaci civky, vadne vstrikovace benzinu,vadny senzor prutoku vzduchu(unik vzduchu ze sani) ,vadne lambda sondy,vadny snimac polohy vackoveho hridele,spatna dodavka paliva,podpalene vyfukove ventily,spatna komprese a taky muze byt vadna samotna RJ, u novejsich benzinovych motoru ktere maji EGR system tak bloknuty EGR ventil

v servisu snad musi mit zkusenosti,pokud ne bez jinam, uz jenom ztoho jak ti tvrdili ze to je svickama tak sami tapou a nevi co ti to zpusobuje
takze nezbyde nez sednout si k autu a veskere cidla promerit zda vykazuji spravne hodnoty dle tabulek
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Kontrolka check

Příspěvek od soban »

Nemají ty válce stejnou zapalovací cívku? (Nevím nemám to auto)

Pak zrada v té cívce a nebo v jejím ovládání, případně špatná kostra na té cívce?

Jak to udělá občas tak to vidím na nějaký špatný kontakt.....
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Kontrolka check

Příspěvek od kyrmon »

Děkuji Vám za rady, ještě jednou zkusím ten autorizovaný servis čistě s tím, že ta kontrolka pořád bliká.. před tím jsem to dával na prohlídku v 90t km (najeto 72t km) a tak jsem jim řekl ať se podívají i na to škubání s blikající kontrolkou (začalo to škubat až cestou k nim) a je fakt, že to na chvilku s těmi svíčkami přestalo (asi tak na 200km moc s tím zatím nejezdím). Tak snad tentokrát se na to zaměří důkladněji..
to soban: cívka je tam myslím skutečně společná :)
Ale tuším, že kdyby byl nějaký problém se svíčkami, kabelami, nebo tou cívkou, tak by se to projevilo i při startování, nebo se mýlím? Motor mi zatím pokaždé naskočil na svrknutí..
Jinak kdyžtak ve čtvrtek poreferuji co na to servis, dřív se tam sním nedostanu kvůli práci..
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Kontrolka check

Příspěvek od soban »

Podle mě svíčky nebo kabel k ním to nebude (že by byly dvě hned vadné?).

Podle mě zrada bude někde dál cívka a její ovládání....

Pokud tam máš dvě cívky (jedna pro dva válce) a jsou stejné skus je prohodit zda se chyba pak projeví na druhých dvou válcích.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“