Nemrznúca (chladiaca) kapalina

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
shakal
Příspěvky: 4
Registrován: 27 bře 2010, 08:25

Nemrznúca (chladiaca) kapalina

Příspěvek od shakal »

Zdravím kolegov Accentakov.
Chcel by som sa spýtať - ako často meníte nemrznúcu/chliadiacu kapalinu. Lebo jeden ne-autorizovaný servis mi ju odmietol vymeniť, že vraj po 6 rokoch (a 60000 km) ešte netreba.
Takže napriek tomu, že som sa na to psychicky pripravoval sa nič v tomto smere neudialo, tak by ma zaujímalo čo si o tom myslíte a aký máte na to názor.

Pre tých čo už vymieňali: Akú farbu kvapaliny ste kupovali?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemrznúca (chladiaca) kapalina

Příspěvek od Mexican »

odmietol vymenit? to je analogia toho ze prides do pekarne a povies ze chces chcleba a oni ti povedia ze ti ho nepredaju, lebo si myslia ze ti nebude chutit :-)

interval vymeny mas jasne napisany v manuale k vozidlu - u CRDi su to myslim kazde dva roky alebo 30 000km. U benzinu neviem, myslim ze menej casto. V kazdom pripade by som to menil max po 4 rokoch, je to asi tisicka, pripadne si to sikovnejsi clovek vymeni doma sam - je tu o tom aj vlakno. takze hladaj
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Nemrznúca (chladiaca) kapalina

Příspěvek od mikodim »

Pre hlinikové chladiče :hyu: predpisuje chladiacu zmes na bázi etylen glykolu.. Na farbe a značke nezaleži. Vecsinou je zelena alebo modra. Ak mas na to priestor, tak si ju vymenis aj sam.. cca 3litre chladiaca a 2litre destilovana voda..zalezi do kolko stupnov chces. Niekomu som tu pisal aj celý postup tak ked pozres moje prispevky tak tu niekde najdes.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“