1.4 71kW studený start

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

1.4 71kW studený start

Příspěvek od kyrmon »

Zdravím,
tak se mi znovu objevilstejný problém jako vloni (nevyřešeno), a to ten, že když je venku kolem 20°C, tak při pokusu o první studený start to motor nezvládne a udusí se. Druhý start je již vždy v pořádku. Napadne prosím někoho co by s tím mohlo být? Svíčky s kabely jsou nové, chystám se rozebrat + vyčistit škrtící klapku (naposledy čištěno cca před 30-40t km) a vyměnit teplotní čidlo (pokud se mi podaří lokalizovat :-k )

Pokud by měl někdo další nápad co s tím, tak budu velice rád [-o<
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od Mexican »

nemas nejake chyby v RJ? podla toho by sa mozno dalo ist dalej. Co znamena ze sa udusi - nastartuje a chcipne? ak ano, moze byt vadny TPS

PS: vela zdaru babrania sa v motore. Ja som sa hecol a idem si doma vymenit svojpomocne predne tlmice aj s ulozenim :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od kyrmon »

Bohužel chyba v jednotce žádná.. teda alespoň podle ELM327.. ukázka startu zde: https://www.youtube.com/watch?v=M9B_Qd6odOc a https://www.youtube.com/watch?v=F_FO4YPRs_Y letos jsem ještě stejné video nenatočil :-k TPS?

Také přeji mnoho zdaru, já je měnil i se zadními 2 roky zpátky a hezky jsem si zanadával na zarezlé šrouby co pomalu nešly ani tyčí :mrgreen:

PS: tak se mi dle http://144.162.92.233/faculty/shop/hyun ... anuals.swf snad podařilo lokalizovat to čidlo teploty.. a radost z toho nemám.. abych se k němu dostal, tak bude muset ven baterie, airbox a možná i ECU.. :roll:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od kyrmon »

Škrtící klapka s regurátorem volnoběhu vyčištěna, TPS proměřeno (zdá se v pořádku) a čidlo teploty umisťoval nějaký tytýt.. Aby se k němu člověk dostal, tak se musí vyndat baterie, airbox, jednotka, škrtící klapka a odpojit hajice s vodou ](*,) U těch jsem já skončil, nemám zámečnické svorky a odmítl jsem si polít Fridexem celej motor, takže s tím půjdu případně do servisu ](*,)

No... a teď jen počkat až zase budou příhodné podmínky a uvidím, jestli to přestalo :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od Vilda »

kyrmon : A co lambda sonda je v pořádku ??
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od kyrmon »

Vilda: jde to nějak jednoduše poznat? A nemá áca 2? :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od Vilda »

Lambda sonda je kyslíkový senzor umístěný ve výfukovém potrubí automobilů se zážehovým motorem, vybavených katalyzátorem výfukových plynů. ... Řídicí jednotka na základě údajů zaznamenaných lambda sondou určuje správný směšovací poměr paliva a vzduchu, který je důležitý pro snížení škodlivých emisí ve výfukových plynech.

No a právě lambda může dělat to, co ti Áca dělá ..... nevím kolik jich má 1.4ka, ale moje 1.6ka měla dvě. Její vadu by měla objevit diagnostika a na palubce by se měla rozsvítit kontrolka check. Ale dají proměřit měřákem .... říkal mi to kámoš, co se automechaničinou pořád živí.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od kyrmon »

Vilda: Taky tuším, že mám 2, jednu jsem tuším našel u svodů a druhá bude někde pod autem, a tam se mi vohýbat zatím nechtělo.. každopádně na diagnostice nic, na palubovce nic nesvítí... o měření měřákem jsem něco slyšel, takže to budu muset prostudovat.. bylo tam tuším něco s 1,2V :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od zulyk »

1,4ka ma tiez dve lambdy
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od Vilda »

kyrmon : Radši to neodkládej .... vadný lambdy, můžou odpálit katalizátor :? a to už by byl slušnej finanční výron.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od kyrmon »

Vilda: Jestli je některá z nich vadná, tak už je stejně asi pozdě.. Takhle áca zlobil už vloni, předloni občas chytil jen na 3.. Výkonově je áca náladovej jak.. občas jede krásně, jindy se kochá krajinou... Svíčky jsi viděl v mém vlákně... A to mě tenhle měsíc čeká STK (i když mi končí až 27.9. tak ji potřebuji stihnout ještě v srpnu)
S tím, že mě áca bude ještě hodně stát, s tím bohužel počítám (i když... katalyzátor by mi udělal čáru přes rozpočet), ale bohužel si nemohu dovolit být pár dní bez auta.. tak teď s větším servisem čekám, než se naskytne služební a pak ho snad dám i na tu generálku.. ](*,)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od kyrmon »

Tak to prozatím vypadá na špatnou várku benzínu.. Natankoval jsem obyčejný benzín u KM Prona a od té doby startuje krásně (nebo nebyly úplně stejné podmínky jako když to zlobilo? :-k ) Předtím v nádrži Verva z Říčan :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: 1.4 71kW studený start

Příspěvek od kyrmon »

Tak Áca je už druhý týden s tímto problémem v autorizovaném servise a světe div se, závada se jim zatím neprojevila ](*,) Přitom, než jsem jim to tam dával mi to dělával skoro každý den. Ještě prý zkusí změřit tlak paliva a pak už na to kašlou s tím, že mám zvážit, jestli do toho auta ještě vůbec chci investovat, jestli ho nenechám už jen dojezdit :shock: ](*,) ](*,) #-o
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“