Turbo?

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
m.smucer
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2012, 08:02

Turbo?

Příspěvek od m.smucer »

Dobrý den, prosím o radu. Co by mohlo způsobit, odpojení turba? Při zrychlování zničeho nic se mi jakoby ztratil výkon, vypadá to na turbo. Otáčky motoru nejdou vytočit přes 3000, ale žádná chyba na přístrojové desce se neobjevila, asi auto spadlo do nouzového režimu. Při vypnutí a opětovném nastartování se výkon vrátí, motor jde točit a je cítit zátah turba, ale po čase se závada objeví. Děkuji za rady. 1,5 crdi, 2009, 135 000 najeto, pravidelný servis.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo?

Příspěvek od Mexican »

diagnostika. Spoliehat sa na pristrojovku je u Accenta naivne. Hned zo zaciatku (2007) som mal poskodenu hadicku regulacie VGT. Ziadne chyby ale to proste bol atmosfericky diesel

ak sa musis pytat na taketo veci, srdecne doporucim servis. pretoze je velka pravdepodobnost, ze tu chybu nenajdes , pripadne pojdes po niecom co nie je zdrojom problemu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
m.smucer
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2012, 08:02

Re: Turbo?

Příspěvek od m.smucer »

jasný, servis chci navštívit, jen se ptám na zkušenosti. abych se připravil na finanční náročnost, potřebuji aby ještě 2 roky jezdilo. díky
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Turbo?

Příspěvek od Durino »

Takto sa prejavovala chyba vstrekovaca na Opel Astra, ako aj na Dacia Duster, oba diesle. Astra vsak padala do nudzoveho rezimu hned po nastartovani (oznamovala hlasku co najskor navstivte servis), Duster po vychladnuti chvilu jazdil normalne a po case opat padal do nudzoveho rezimu. Moze to byt ale aj nieco ine, napriklad korozia konektorov k snimacom (napr. snimac prietoku vzduchu), pripadne odchcadzajuci snimac prietoku vzduchu...
m.smucer
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2012, 08:02

Re: Turbo?

Příspěvek od m.smucer »

ještě jsem koukal do motorového prostoru, a všiml jsem si že mi chybí chladící kapalina a to dosti pod ryskou. Mohlo by to být i tím?
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Turbo?

Příspěvek od Durino »

Malo chladiacej kvapaliny nie je dobre. Treba doliat. Ak by jej bolo velmi malo, tak sa moze system zavzdusnovat a lokalne prehrievat. Teoreticky by to mohlo zaznamenat cidlo prehriatia motora (ak tam nieco take je) a hodit motor do nudzoveho rezimu. Ale to je uz dost spekulacia... Vobec to tak nemusi byt. Teplotu motora to ukazovalo normalnu? Skor to bude nejaky dolezity snimac na motore, pripadne zkorodovany konektor, alebo aj poskodena kabelaz moze byt... Alebo aj tie vstreky... Najlepsia bude ta diagnostika.
m.smucer
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2012, 08:02

Re: Turbo?

Příspěvek od m.smucer »

Ano teplota byla normální, dnes jsem dolil chladící kapalinu, a na radu od kolegy z práce motor trochu projel konstantně ve vyšších otáčkách. Žádný dým jsem nezaznamenal a ani závada se zatím od včera či od dolití kapaliny neobjevila. i tak pojede auto na diagnostiku. Díky za rady, uvidím co dál.
m.smucer
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2012, 08:02

Re: Turbo?

Příspěvek od m.smucer »

tak rozuzlení po čase. Auto jsem dal do servisu, kde provedli diagnostiku a zjistili špatný tlak paliva. Naštěstí to byl pouze ucpaný palivový filtr, který i když byl vždy měněn v intervalech 30tkm, tak se ucpal, kontrolovali i palivovou nádrž a sítko a zde pouze nepatrné věci. Takže vše vyčistili a auto jezdí jako za mlada.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo?

Příspěvek od Mexican »

tak to je dobra sprava, ze to nebolo nic zavazneho. Aditivuj, to pomoze dost pretoze ten filter zjavne nestiha ani v predpisanych intervaloch
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“