Jaký olej?

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej?

Příspěvek od cert »

palibatora:
oleje ENEOS jsou kvalitní - píše se o tom i tady:
http://www.oleje.cz/forum/eneos-t5167.html

Co se provozu na LPG týká, tak měnit olej při 10.000km. Olej je sice při provozu na LPG na oko čistší, ale rychleji se chemicky degraduje - o tom se také dočteš na na foru www.oleje.cz

Já bych se Eneosu nebál a při provozu na LPG měnil olej po 10 tis. km. Zase taková položka to není (olej + filtr) - vezmi si kolik dáš za 10 tis. km za palivo... :wink:
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Jaký olej?

Příspěvek od rokolo »

Pokud chcete někdo vyzkoušet dražší olej, tak zkuste olej YACCO, třeba ten co uvádím na předchozí stránce. Je to trochu paradox, ale doporučil mi ho jeden vášnivý motorkář........ Jedna z výhod této značky je v tom, že je znám původ tohoto oleje, tedy kde byl vyroben.....žádné tedy olej byl vyroben v EU a tak podobně. Olej je vyroben ve Francii a je sem také z Francie dovážen. Abych to zkrátil, nebudu zde popisovat svoje pocity po výměně oleje (placebo efekt), ale jeden z pocitů se mi zdá docela reálný. Mám "naježděnou" cestu do práce a znám tak místa, kde mám sundat nohu z plynu, abych co nejméně brzdil před križovatkou či odbočováním (říkám tomu Gandalfova metoda úspory pohonných hmot :wink: ). Jenže teď jsem zjistil, že brzdím mnohem častěji a intenzivněji. Musím se tak více hlídat a sundávat nohu z plynu mnohem dříve. Může to být i tím, že předchozí olej jsem trochu přejel a nemuselo to být už ono, ale na druhou stranu to v podstatě odpovídá tomu, co mi ten motorkář "napovídal" :D
Takže berte to pouze jako informaci, kdyby si chtěl někdo vyzkoušet něco jiného.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Gandalf »

rokolo: Díky, je to pro mne pocta :mrgreen:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Jaký olej?

Příspěvek od rokolo »

Není zač :D Já tuto metodu v podstatě používám již dlouho, ale jelikož jsem trochu svižnější jezdec, tak mi to občas nevyjde #-o Zvlášť teď po té výměně mi to připadá jak rozjetej Wartburg na volnoběžku........
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Jaký olej?

Příspěvek od benny »

Čau kluci , potřeboval bych poradit jestli jsem měl pravdu když jsem se dohadoval s kamarádem , on mi tvrdil , že mu dávali od začátku co koupil nové auto olej 5W - 40 a nyní tam chce po 5 letech začít dávat 10W - 40 , já mu tvrdil že to dobré není a asi by to mohlo tomu motoru uškodit . Měl jsem pravdu já nebo on , anebo je to jedno a jde to klidně takhle změnit ?
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Jaký olej?

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

5w40 je plná syntetika 10w40 je polosyntetika (většinou). Já bych si to do motoru nedal [-X
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Jaký olej?

Příspěvek od rokolo »

Já bych se řídil především tímto... :idea: Jediný předepsaný parametr motorového oleje, který předepisuje výrobce je jeho výkonová specifikace :idea: Součástí každé výkonové specifikace je i požadavek na minimální vysokoteplotní viskozitu (HTHS - High Temperature High Shear). To je jediný viskozitní parametr, který výrobce motoru doporučuje a který by vždy měl být dodržen. U většiny značek automobilů je výkonnost oleje doporučována podle klasifikace ACEA, většinou A2/B2 a A3/B3, příp. i B4, B5.

Oleje SAE 0W-40 či 5W/40 mají lepší viskozitní vlastnosti, rychleji se v motoru dopravují na všechna mazaná místa, ale kvalitou a životností jsou stejné jako oleje SAE 10W-40 či 15W-40, tj.úspěšně prošly stejnými motorovými testy, kde všechny dosáhly vyhovujících výsledků.
Naposledy upravil(a) rokolo dne 22 kvě 2013, 07:34, celkem upraveno 7 x.
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Martun »

10W40 máme v druhém accentu 1.3 benzín, 05... je tam od prvopočátku...
Tady nevím..
Nějaké rady už zde máš, nejlépe ti tady poradí náš olejový šejk CERT =D>
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Mexican »

benny píše:Čau kluci , potřeboval bych poradit jestli jsem měl pravdu když jsem se dohadoval s kamarádem , on mi tvrdil , že mu dávali od začátku co koupil nové auto olej 5W - 40 a nyní tam chce po 5 letech začít dávat 10W - 40 , já mu tvrdil že to dobré není a asi by to mohlo tomu motoru uškodit . Měl jsem pravdu já nebo on , anebo je to jedno a jde to klidně takhle změnit ?
co znamena 5 rokov? po kolko km? po kolkych vymenach? zere to olej?
ja by som urcite vizskoznu ani vykonovu triedu nemenil ak to nezerie olej. Evidentne chce trochu penazi usetrit, ale IMHo ta stofka na jednej vymene oleja sa strati
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Jaký olej?

Příspěvek od benny »

Tak přidám poznatek o přechodu z náplně oleje - Castrol Magnatec 10W - 40 , A3 / B4 na náplň oleje - Shell Helix Ultra 5W - 40 , A3 / B4 . Vše kamarád konzultoval přímo u prodejce olejů a bylo mu řečeno , že může klidně přejít na kvalitnější olej dle označení. I když sám pochybuji jestli to má po 6 letech provozu na polosyntetický olej přejít na plnou syntetiku. Ale údajně 5W - 40 není plná syntetika ale částečně polosyntetická.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Jaký olej?

Příspěvek od 69pavel »

benny píše:Tak přidám poznatek o přechodu z náplně oleje - Castrol Magnatec 10W - 40 , A3 / B4 na náplň oleje - Shell Helix Ultra 5W - 40 , A3 / B4 . Vše kamarád konzultoval přímo u prodejce olejů a bylo mu řečeno , že může klidně přejít na kvalitnější olej dle označení. I když sám pochybuji jestli to má po 6 letech provozu na polosyntetický olej přejít na plnou syntetiku. Ale údajně 5W - 40 není plná syntetika ale částečně polosyntetická.

ach jo,olej zalezi jakou technologii je vyroben,dnes muzes ruzne specifika ruzne oleje,takze klidne muze bejt co pises,ono zalezi co je napsano na oleji a co chces koupit,kazdopadne na dany motor je treba pouzit danou specifikaci a je jedno zda to bude plna ci polo ci mineral,
jinak ten magnatec mohl klidne byt plna syntetika tak proc prechod na kvalitnejsi??
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Jaký olej?

Příspěvek od patriot93 »

Dobry chcem sa opytat aky je rozdiel medzi castrol Magnatec a castrol EDGE 5w-40 :?:
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký olej?

Příspěvek od cert »

Rozdíly nazkoumej, pokud Castrol, tak použij řadu EDGE. Jinak se za cenu Castrolu nechá koupit i lepší PAO, esterový olej (třeba Motul,...).
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Jaký olej?

Příspěvek od Vilda »

Certiku, jako uznávaný expert přes oleje =D> jaký máš názor na obyčejný český Mogul ??
Mám možnost, nákupu za výhodnou cenu :oops: a není to žádný " Made in Poland " ..... :roll:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“