Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od benny »

Čau kluci. Chystám se měnit horní uložení předních tlumičů , poradí někdo co tam dát ? Jaké to ložisko myslím .......
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

napr toto SKF VKD 35002 T,pouziva se do spousty aut,peugot,citroen,kia,hyu aj...... az to rozeberes zjistis co bude treba koupit,nekdy staci jenom loziska ,nekdy bohuzel cele ulozeni.... a kdyz to budes delat nezamen drzaky levou a pravou stranu
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od miro263 »

Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Georges »

Tak jsem si konečně nechal v servisu vyměnit všechny tlumiče. Áca už měl 100 tisíc. Dali mi Nippartsy a jsem moc spokojenej. Odskakování v hrbolatých zatáčkách zmizelo, celkově je auto o dost stabilnější.
Taky mám dojem, že se o pár cm zvedlo.
Accent 1.5 CRDi/2009
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od karesino »

Lavy predny tlmic KYB mierne mastny,od vymeny najazdene cca 60 000km...poucenie pre mna...nikdy viac Kayaba!!!
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Andy4 »

Po výmene kompletných uložení prednej nápravy, čapov, uložení stabilizátorov a výmene takých tých spojovacích tyčiek som sa tešil presne 2,5dňa z toho ako je auto tiché a včera začalo čosi praskať pri náklonoch karosérie pocitovo niekde pod áčkovým stĺpikom na šoférovej strane. Mám podozrenie na pružinu, príšerný praskavý zvuk akoby nastal sonický tresk, a to som len preletel cez železničné priecestie :)

BTW: KYB máme už skoro 100tis KM a nie sú mastné a fungujú podľa mňa výborne.
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od patriot93 »

Caute chcem sa opytať v prednej náprave v poslednej dobe počuť keď prejdem cez nerovnosť na vozovke buchot chcem sa opytat čim to bude viac to počuť keď je chladnejšie keď už je auto v prevádzkovej teplote to je troška počuť menej ďakujem za radu
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Mám stejný problém .... je zima a mlátí něco v přední nápravě. Je teplo a nic .... ticho.

Už jsem prolezl celou nápravu. Kosti vyměněné, tlumiče v naprostém pořádku, silentbloky i kuláky taky v pohodě.

Jediné co mě napadá je, vytlučené plovoucí třmeny v předních brzdičích. Stačí totiž opřít nohu o brzdu a tlučení přestane.

Jakmile se oteplí, vletím na jejich kontrolu .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

Ahoj Vildo, prvně gratualce k novému autu (Tipo je fajn, a kor kombík, toho bych popadl hnedka...). Jinak čepy (vodítka) třmenu předních brzd jsem už měnil asi před 2-3 roky a mělo to před opravou stejné projevy, jak popisujete. Po výměně zase OK. Docela mě překvapilo, že se dá na Accouše koupit sada za cca 150 - 200,- Kč. V té sadě bylo i speciální mazivo na ty čepy.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Čau Čertiku ...... rád Tě po dlouhé době čtu :wink: pořád je pro mě tenhle klub ten nej !! I když už sem lidičkové od Accenta moc nechodí :(

Fiat klub je naprostá mrtvola ](*,)

Jen bych se chtěl zeptat .... čepy do brzdičů si kupoval origoš od Hyundaie nebo nějaký no name ??
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

Byl to tutově aftermarket ( :hyu: u nás zrušili), značku si už nevzpomenu, ale v autodílech Ti jistě dají na výběr.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Jojo ..... už jsem je našel na Auto Kelly a dokonce original. Čepy ještě před prodejem vyměním. Zájemci o auto by se tyhle rány od předku určitě nelíbily :? Ty dvě stovky mě nezabijou .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
patriot93
**
Příspěvky: 118
Registrován: 29 pro 2011, 17:06
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od patriot93 »

Vilda mozes dat link?
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

Zdravím, nevzpomenete si prosím Vás, jestli bylo na původních tlumičích viditelný označení výrobce bez nutnosti demontáže/zvedání auta? Áca už má najeto 90t km a jsem silně nahlodán k jejich výměně(už mám i naklikanou objednávku, jen ji odeslat), ale nevím, jestli je původní majitel už třeba neměnil..

Při přejíždění velkých silničních kostek mám pocit, jako by se mi mělo celý auto rozpadnout (při 5km/hod), párkrát jsem měl s prázdným autem pocit, že po silnici plavu, plně naloženej zase v autě skáču tak, že se div nemlátím hlavou o střechu.. Ale jinak mi tlumiče netlučou, snad jen lehce v zimě, kdy se mi ozývá i horní uložení dle mě.

Někdo tu psal (69pavel, nebo rokolo) o testu v domácích podmínkách s rozhoupáním auto, že zhruba při třetím zhoupnutí by již měl být cítit větší odpor tlumičů než při prvním, což mě se zdá, že se mi s ním houpe o něco líp :-k

Když se k tomu rozhoupu, jaký stahovák pružin byste mi ještě prosím doporučili koupit? 260mm nebo 380mm?
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“