Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Деревенский »

Já měl origo tlumiče Mando, Matrix v Turecku montovaný, tak si myslím že Áca je bude mít taky. Teď mám Sachs a žádná sláva, jsou to Taiwanské ZF pod snačkou Sachs prodávané. Už jsem montoval i Monroe dělané v Polsku a ty jsou fajn, majitel spokojen. Obyč. tlumiče čína ti vydží okolo 30-40tisíc, to nekupuj. Jestli má tvůj áca najeto jen 90tis. tak ani nebudeš potřebovat horní uložení a dorazy s prachovkou. Jen si ložisko při montáži pořádně namaž.
Stahovák bude stačit kratší.
директор путаницы
Reklama
 

Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

Máte pravdu, originální se dávaly do Accenta taky Mando, já jen nevím, jestli je původní majitel již neměnil a výrobce na nich se mi nedaří bez demontáže vyhledat.. a jsem tak nějak línej to rozebírat jen kvůli výrobci :roll: ..

Tlumiče mám vybraný podle mnohých zde Kyb Excel-G, ale i na ně tu jsou již 2 špatné recenze ohledně vytečení po 60t km :-k

V těch 90t najeto doufám, že mohu věřit, ale člověk nikdy neví no.. když už to budu mít rozebraný, tak to horní uložení vyměním pro jistotu taky, abych to nemusel třeba příští rok rozebírat znovu (jen ještě zvažuji, jestli vzít celý, nebo jen to ložisko :-k ), prachovkám a dorazům jsem se rozhodl věřit, místo toho vyměním rovnou i stab. tyčky :wink:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Деревенский »

To ložisko v tom horním uložení je standartní, ale je tam zalisované v pouzdře jehož součástí je podložka. Uložení do soustruhu a podložku odpíchnout, dát nové ložisko, a zpět podložku nabodovat a při sváření chladit. Tak asi je lepší celé nové uložení.
K nápisu Mando se dostaneš po sundání prachovky z tlumiče, je to vylisované nad miskou pružiny, jsou tam ještě nějaké Korejské pindy, nejde to přečíst :D
A ty tyčky bude dobré koupit, zřejmě nepůjdou povolit a přijde na řadu flexa.
Hned si zkontroluj i gumové uložení stabilizátoru na nápravnici, když tak ho taky vyměň. Musí to být bez vůle.
A nevykej mě [-X , jasné :D Si připadám moc starý.
директор путаницы
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

Takže nápis vskutku přístupný až po demontáži, nebo zvednutí auta :-k No každopádně jsem si byl zas na autě zaskákat a LZ mlátí (při jízdě to vůbec neslyším) a předek dělá ještě 5 vyrovnávacích pohybů, takže asi není vážně co řešit a mohu se těšit na nové tlumítka :D/

Ty tyčky beru víceméně taky kvůli lenosti :-$ když už v tom budu.. celkovou cenu to už prodražilo minimálně, tak proč si neudělat radost, že?

To uložení stabilizátoru mě nenapadlo (nejsem z oboru a jen do toho fušuju a przním povolání- řemeso braň se!). Ale zas aby se mi všechny ty díly vešly do kufru, tak objednání nechám až podle toho,v jakým bude stavu..

No, já s tím vykáním nějak nemohu pomoc :-k hold úcta k vědomostem a dobrým radám.
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

Tak tlumiče mám už doma, ale vyvstala otázka kam ty starý odevzdat až je sundám z auta, když si je chci měnit sám? :-k Ve sběrných dvorech to už prý berou jenom na IČO :roll:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

Má áca vzadu stab. tyčky? Jsem je objednával spolu s tlumiči, že když už se v tom budu hrabat, tak že to vyměnim na jednou a dneska jsem je nějak nemohl najít :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Áca má vzadu vlečné háčko - nápravu a ta žádné stabil. tyčky nemá. Accentík byl levný auťák a neměl vzadu víceprvkovou nápravu :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

:-k #-o Tak snad budou sedět na Matrixe..až se dostanu zpátky domů, tak to nějak porovnam ](*,)
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

Tak týden po výměně všech tlumičů mi začal neskutečně skripat pravý zadní.. ](*,) Snad je to jen lehce povolený šroub nebo bordel v horním uložení [-o<

edit: tak to vypadá na to horní uložení, po vyčištění je za jízdy ticho, ale při parkování přes obrudník jsem zas slyšel skřípot :-k
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

mas dobre nasazeny gumovy doraz,nelita ti volne na pistnici tlumice, to vrzani dela kdyz to neni dobre nasazene v tom osazeni
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

Jj, bordel v horním uložení a doraz až pod zarážkou.. Se tam sklouznul (natlačil) sám při dotahování toho uložení, tentokrát už zůstal držet nad ní, tak snad [-o<
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Деревенский »

Kyrmon. :D no za chvíli z tebe bude specializovaný mehanik pře Accentíka. Čoveče, jsi tu jeden z mála co používá rady jiných a svůj selský rozum :D/ jen tak dále. Jak tu má v podpisu uživatel Ruská ruleta ( Русская рулетка) že máme nebát se použít vlastní rozum, tak u tebe to platí =D> Tuž se hochu z Polabí.
директор путаницы
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

Ne ne, dovolím si s tebou Деревенский nesouhlasit..docela to bohužel šidím [-X :cry:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

kyrmone to zes to tam nasadil je sice dobre ale obavam se ze to budes muset udelat znovu, pri prvnim poradnem properovani to opet sjede, ten gumovy doraz nesedi v tom osazeni jak ma. sundej to horni ulozeni, misku kde je gumovy doraz odmasti a to same pistnici zavit a kousek pod zavitem kde je gumovy doraz a take samotny gumovy doraz, gumovy doraz nasun do osazeni v horniho ulozeni, pokud tam nedrzi tak to pridrz rukou a spolecne to nasad na pistnici ,dej matku a stahni,ten doraz se snaz porad drzet v tom osazeni ,jak pistnice dojde na doraz k hornimu ulozeni tak se guma trochu roztahne a bude drzet v osazeni, jednou jsme dokonce museli pouzit chemopren a gumovy doraz natvrdo prilepit do toho osazeni ,zakaznik setril a nechtel koupit nove ulozeni a gumy
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od kyrmon »

Деревенский: Vidíš? flákám to :wink:

69pavel: Uvidíme :) v pátek jsem to měl celý rozebraný a celý horní uložení pořádně umyl tech. benzínem... Umejt i pístnici se závitem mě ale nenapadlo stejně tak jako ten doraz #-o Naštěstí zadní tlumič je vyndanej hned a tak mě případná náprava štvát nebude 8) . Je fakt, že jsem to sezazoval stylem nasadit gum doraz na pístnici, a až pak misku s horním uchycením, ale tentokrát se to tvářilo, že to celý drží... Prvně se mi ten doraz dostal vážně až pod tu rozšířenou část pístnice a když jsem se díval na originální tlumič z druhý strany před rozebráním, tak to tak bylo taky, tak jsem tomu nevěnoval už pozornost no..

Na předek jsem nový horní uložení dával, tam jsem měl aspoň nějakou představu jak to vypadá. Zadní jsem si neuměl před rozebráním představit, tak jsem ho neobjednával no.. A gumový dorazy mě menit vážně nenapadlo :-k Jinak na stránkách, kde jsem objednával měli co se zadního uložení týče jen https://autodilos.cz/autodily/hyundai/a ... Id=1519104 a to asi komplet vážně není [-X
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“