Problem riadenie, servo ?

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Snehulak39
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2010, 22:36

Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Snehulak39 »

Zdravim

Som tu novy ale nikde som tu dokopy nenašiel taký problém ako mám ja. Kúpil som Hyundai accent 2009/08 mal najazdených 3200km takže nie som uplne prvý majitel teda ako sa to vezme...Auto bolo na kontrole laku aj aj karoserie a všetkeho okolo toho.. búrané nebolo :)
Ale k problému : nejsom bohvie aký technik ale auto som si kúpil stým že taha trocha do lava a že to bude geometriou aj bolo geometria to spravila ale problem pretrváva a to že sa volant nevracia do stredu teda je mierne pootočený v lavo. Treba ho neustále dorovnávať teda len koli optickemu citeniu že je v strede.
Niekedy ako kedy sa z laveho točenie nedistatočne vrátil a treba ho napravať na stred i ked je len mierne v lavo ide rovno .

Máte stým niekto skúsenosti ??? je to servom ? teda čo tam je ked že som nikde neašiel nadržku naservo olej :) ](*,)
Reklama
 

Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj
A jakou Ti dělali geometrii?? (laserovou, nebo jenom pomocí "tyčí")
Já jsem měl na 90% to samé a měl jsem špatnou geo...v hyundai mi to měřili "tyčema" a skoro žádná změna, pak jsem si zajel k soukromníkovi a ten mi to dal laserovou geo do kupy a od té doby mám klid...ťu ťuk :)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od adam221 »

Nadrzku na servo olej nenajdes.. Servo je elektricke..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od 69pavel »

tak tak plny souhlas se Zdenkem najdi si nekoho kdo dela laserovou geometrii, ja mel od zacatku volant na krivo a kdyz jsem ho chtel srovnatv ramci zaruky v :hyu: tak chteli po me penize ](*,) ,pritom to meli udelat v zaruce lumpi,navic kdyz mi kamos delal geometrii tak zjistil spatne serizenou sbihavost a gumy uz byly nacle,takze lituji ze jsem nesel driv(1- 2 mm vzorku v prde...)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Garcia007 »

... ja mam presne ten isty problem ... len v tom ze ked dam volant do roviny tak auto mierne zataca do prawa ... pojdem s bud v lete abo kedy ... aj ja som si myslel ze to bude geometriou ... dufam ze to tak aj bude ... uwidime ...
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od JoKo »

ja som mal ten isty problem. Geometria OK, ale auto mi tahalo do pravej strany. Vymenil som zimne gumy za letne a v pohode. Teraz je ta zimna pneumatika vzadu vlavo a auto ide viac-menej rovno. Hyundaie su velmi nachylne na pneumatiky a geometriu.

p.s.: tlak v pneumatikach na lavej a pravej strane mas rovnkay?
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Vilda »

Špatná geometrie by se projevila sjížděním pneumatiky, teda po čase určitě ... taky bych to viděl na jiný tlaky v pneu a nebo je přidřená brzdová destička a nevrací se úplně zpátky .. v zimě častá závada ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od 69pavel »

bohuzel okem to nepoznas,to uz bys musel najet min pres 10.000 abys neco poznal, kdyz za rok najedes 10.000 az 15.000 km a to jeste podelis dvema letni- zimni pneu tak si toho vubec nevsimnes, vetsinou je mala uchylka ale u predniho nahonu je to dost dulezite,pokud to neni jak ma byt v toleranci tak pri pridavani plynu ma snahu to tahat do smeru. a taky vetsinou byva jen spatna sbihavost -ne odklon- a na sbihavosti ti to jde po cele sirce dezenu,takze nekdy to ani nezaregistrujes a najednou mas dezen sjety.
takze neotalet a sup na geometrii.
taky to muzou delat pneu,ono ty Pirelli P 6000 nejsou nic moc. ale pote co mi udelali geometrii tak jsem musel dat predni gumy dozadu aby se srovnaly,po serizeni to melo tendence tahat do strany,nebot uz byly nacle spatnym sjetim. po vymene do zadu to prestalo.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Martun »

Chlapi, vy jste (v rámci záruky u :hyu: ) platili tu geometrii nebo ne?? Ať už byl problém nebo ne...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Vilda »

69pavel : Tak oba jsme od řemesla, u předního náhonu se geometrie dělala do sbíhavosti ( odchylka ) protože po záběru se souběh srovnal a když je sbíhavost rozhozená víc, tak na pneu se to pozná dost brzy. Těch faktorů, proč vůz táhne do stran je víc a mít dobře seřízenou geometrii určitě není na škodu .... ale většinou je to nějaká kravina jako podhuštěná pneumatika, špatně se vracející brzd. váleček, kdy jedno kolo nepatrně přibržďuje a vůz táhne ke straně. Zažil jsem špatně ( proti rotaci ) nazutou pneumatiku a taky auto táhlo do boku. Může to být i pneumatikama samotnýma .... Docela mě zajímá, jestli to po seřízení geometrie přestane ... :-k
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7903
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Mexican »

Martun píše:Chlapi, vy jste (v rámci záruky u :hyu: ) platili tu geometrii nebo ne?? Ať už byl problém nebo ne...
geometria sa musi platit v ramci zarucnej prehliadky. Preco, to mi doteraz nik nevysvetlil. Ja som ju vzdy odmietol, geo mi kontroluju kazdych cca 30 000km pri prehadzovani pneumatik
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Co na tom je k vysvětlení. Za práci při výměně oleje taky platíš. Je to servisní úkon jako každý jiný. A proč geometrii dělat snad není nutné při stavu našich silnic pitvat.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od 69pavel »

bohuzel mi ti kreteni z :hyu: rekli ze mito udelaji v ramci zaruky ale u druhe prohlidky, 30.000 km, takze gumy bych mel do te doby v cudu, takze jsem to platil. jinak pozor u noveho 2008 a vys jsou jine hodnoty nez u starsich do 12/2007 . nektere servisy to nemaji a malokdy se stane ze :hyu: poskytne neaturizovanemu servisu hodnoty, takze nejdriv se informuj jestli maj na noveho hyundaie serizovaci hodnoty at ti to pak neseridi na starsi typ.
taky me zarazilo ze zadni naprava je od vyroby ve vetsi sbihavosti nez povoluje tolerance,u meho hlavne leve zadni kolo je hodne pres toleranci cely 1 mm. nevim jestli by to uznali na vymenu v ramci zaruky ale pochybuji. museli by menit celou zadni napravu. celkova sbihavost je sice mirne nad horni mez o 0.1mm ale to leve ma vetsi sbihavost nez prave.

jinak laserova geo stoji jak kde ale pocitej kolem 600 Kč.
idealni je dat kdyz je auto v klidu sbihavost prednich kol do 0°
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

S tou zadní nápravou to mám úplně stejné :x
Já měl v Jihlavě laserovou geo u Auto Štangl za 400Kč :D/
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od adam221 »

Prvu geometriu som mal zdarma... Auto som mal mozno 2 dni a nabehanych cca 500km....
Druhu geometriu po vymene tyce riadenia, a nasledne pneu /auto neslo rovno, ked bol volant rovno/
som si musel zaplatit... To bolo cca pri 47tis km... Urobili ma geometriu laserovu a auticko ide fantasticky rovno :)
Zadok sa bohuzial neda nastavit, ale tiez ma jedno zadne koleso zly odklon, alebo nieco take... Proste nieje to uplne tip top.. Zatial mi to neprekaza, lebo pneu opotrebovava rovnomerne.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“