Problem riadenie, servo ?

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

SERVOCZECH
*
Příspěvky: 10
Registrován: 28 led 2015, 20:38

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od SERVOCZECH »

SERVOCZECH píše:.
SERVOCZECH píše:
Snehulak39 píše:Caute

Dlho som tu nebol ale problém s riadením mám stále až ma to láka auto predať a ostať u nemcov.... ](*,)
Auto som nedávno prezul a problém s krivým volantom sa akoby napravil nie na 100% ale aspon trocha no po čase ani nie týždni sa po par prejdených jamách a retarderov problém vrátil a riadenie ma neposlúcha. Som z toho zúfalí kedže sa auto nepríjemne šoferuje ked je volant o tolko vychýlený...
Dalším problémom je aj to že mi v auguste konči záruka a na aute mám ledva 6000km ... tak neviem čo stým či stým isť na záručný servis alebo nie :-k
Zkuste udělat kalibraci servořízení na diagnostice
Podle toho, jak závadu popisuje více majitelů, to je nakřivo volant a tahání na některou ze stran nám připadá jako výrobní vada v zavěšení kol, spodní rameno , uložení nápravy. Materiálová vada.
Bohužel těžce se bude reklamovat a odstraňovat. Jediná dost dobrá rada je zajet na rovnací stolici do karosárny a ta by ukázala na odchylky mezi levou a pravou stranou přední nápravy. Mnohem lepší řešení než diagnostika, ta neřeší přesnost zavěšení pouze odklon, sbíhavost a v dobrém případě záklon kola.
Snad jsme něčím pomohli a budeme čekat na informaci, jak problém dopadl.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Mexican »

SERVOCZECH píše:Musíme reagovat na informaci s odkazem na konkurenčního garážníka, který si sám odkaz vložil.
Je rozdíl v tom, že naše společnost drží 24 měsíců záruku a není zapotřebí čekat na reklamaci až dotyčný servisman bude mít cestu z Bratislavy na českou stranu, nehledě na rychlost provedení práce do 24 hodin
Je na každém, aby se rozhodl sám.
Jsme schopni vyřizovat reklamace i po záruční době ve většině případech i bezplatně do 36 měsíců a nečiní nám to žádné potíže.
http://www.servorizeni.com
reagovat mozte. Ako firma, ktora sa skryva za PO Box, ste pre mna menej doveryhodna ako ten "garaznik".. ten ma aspon referencie tunajsich clenov. U vas tak nejak nevidim ani to ICO, firma s rovnakym nazvom riesi exekucie a uvery. Mnno, kazdeho volba ku komu sa obrati :-) ja sa budem tvarit skepticky, kym neuvidim nejake referencie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od mikodim »

Vie niekto v com konkrétne je chyba v posilovacoch riadenia u Accentov? myslim konkretne ktorý diel riadenia resp. posilovaca sa pokazí a treba ho menit alebo repasovat.. /nejake cidlo,snímac atd. ? /
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Servak »

na co to potrebujes vediet? .)
ta suciastka sa vola snimac uhlu volantu, ale v postate je to meria tlak v Nutnometroch na volant
ak chces suciastku tak ti ju mozem predat aj bez montaze a samozrejme bez zaruky
(suciastku treba namontovat iba v specialnom servise, kto ma na to skolenie a potrebne naradie)

ze konkurenica sa chodi ku mne učit :D na tajnača :D

Zdravim KONKURENCIU ktora ma vsade OHOVARA !!!! :D
http://www.bazos.cz/moje-inzeraty.php

tiez opravujem tie posilovace, aj u vas doma na pockanie, do dvoch-troch hodin mate servoriadenie ako nove .)

cena je 7800kč vratane montaze !!! 280euro - pripadne dohoda ak pridete do zmluvneho servisu v Brne alebo v Bratislave
alebo 5500kč bez montaze +(2300kč demontaz-oprava-montaz na počkanie)
http://auto.bazos.cz/inzerat/43785338/S ... 6-2012.php

naklady na dopravu vam a domov caa 3kč/1km,
niekedy idem opravit aj viac aut, tak potom naklady na benzin delim poctom aut,
potom to mate lacnejsie ako postovne :)

ziadne reklamacie nemam, a nemam problem s reklamaciami .) takze konkurncia KLAME !!!
opravil som uz viac ako 60 Accentov

mal som len dva ponosy na fungovanie na zadrhavanie posilovaca v niektorej polohe
ktore vznikne bohuzial vypouzivanim daneho miesta ktore je z plastu a neda sa ten diel vymenit,
musela by sa menit cela prevodovka servoriadenia a to nezozenie ani konkurencia
proste treba druhy posilovac ale nesmie byt z havarovaneho auta
lebo ten to bude mat rovnako poskodene!

ake som dostal super pomenovanie garažnik .) ved nerobim v garaži .) ale v aute pod volantom .)
teda ano ked prši tak musim sa schovat pod strechu, to je kazdemu jasne .)
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
greatb
*
Příspěvky: 14
Registrován: 24 kvě 2012, 10:04

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od greatb »

Problém s riadením vyriešený.Dnes som sa zdravo nasral rozhádzal som pravú stranu serva v smere jazdy.Teplovzduškou som vypálil staré púzdro voninak sa mu dáko nechcelo , na sústruhu som vytočil nové púzdro o niečo dlhchšie ako to staré .pekne som to tam nalisoval (samozrejme trocha nehať vôle pri výrobe aby nezacviklo riadenie po nalisovaní)Poskladal a buchot je preč.Otázka hodky a pol.Sústruh mám v dielni takže nebol problém.Uvidím ako dlho vydrží ten materiál som čom použil.
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od mikodim »

Mohol si to nafotiť ,ako to cele prebiehalo ](*,) :mrgreen:
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
greatb
*
Příspěvky: 14
Registrován: 24 kvě 2012, 10:04

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od greatb »

Nič ťažké to nie je.Koleso dole.Zo spojovačky čap dole poznačiť polohu kôli geometrii.otočiť volant na opačnú stranu aby sa schovala tyč z riadenia.Kladivko a dáky sekáčik a odistiť zaklepnutý pliešok na vonkajšom krúžku a potom ten samý krúžok vybrať blickamy von.Pod ním je gumyčka tá tiež von.Po obvode obalu riadenie sú tri otvory ale ešte pred tým treba 15 klúč a odkrútiť držiak riadenia a podvihnúť celé riadenie a podložiť skrutkovačom.pre lepší prístup.Zobrať teplovzdušku a vytaviť staré púzdro von . A už keď je vonku tak si poriadne zmerať tyč riadenia (hrebenovku ) a vnútro oblau a vytočiť ja som spravil 5cm dlhé púzdro .Nalisoval dnu a bolo po probléme
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od 69pavel »

greatb píše:Nič ťažké to nie je.Koleso dole.Zo spojovačky čap dole poznačiť polohu kôli geometrii.otočiť volant na opačnú stranu aby sa schovala tyč z riadenia.Kladivko a dáky sekáčik a odistiť zaklepnutý pliešok na vonkajšom krúžku a potom ten samý krúžok vybrať blickamy von.Pod ním je gumyčka tá tiež von.Po obvode obalu riadenie sú tri otvory ale ešte pred tým treba 15 klúč a odkrútiť držiak riadenia a podvihnúť celé riadenie a podložiť skrutkovačom.pre lepší prístup.Zobrať teplovzdušku a vytaviť staré púzdro von . A už keď je vonku tak si poriadne zmerať tyč riadenia (hrebenovku ) a vnútro oblau a vytočiť ja som spravil 5cm dlhé púzdro .Nalisoval dnu a bolo po probléme
no a jsme doma,to jsi nespravoval posilovac ale hrebenovou tyc ktera dostala vuli v pouzdre,pokud jsi to pouzdro vyrobil ze silonu tak potes panbuh a modli se ze se ti nekde nehryzne rizeni.....
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Servak »

tak prihodi sa zle pomenovanie, niekedy bolo serve priamo na hrebenovom riadeni

ak ma niekto zhana tak mi radsej zavolajte na mobil, malokedy sedim za pocitacom
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Problem riadenie, servo ?

Příspěvek od Servak »

Takto vyzera Accent bez posilovača .) Kto potrebuje opravit posilovač tak ma kontaktujte.
Možte demontovany posilovač poslat na opravu, alebo pridete s autom na vylet do BA .)
Oprava v Ba trva cca 3h - teda na počkanie
Přílohy
DSC_1394a.jpg
DSC_1394a.jpg (205.89 KiB) Zobrazeno 3389 x
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“