Problém EPS - posilovač řízení

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Servak »

Dobry den, stale aktualne .)
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
Reklama
 

morusaj
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2009, 08:35

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od morusaj »

morusaj píše:
Mexican píše:
pozeral som teraz na KORAPS (moj favorit u origo dielov) a maju to tam za 533 USD http://koraps.com/shop/item.php?it_id=202700
treba pocitat postovne a v pripade smoly aj DPH, takze by voko asi 15 000kc. Tkze asi je dobre zvazit opravu co tu bola vyssie ak je to zle
A kupoval uz niekto priamo z Korei?
Mne uz posilovac "suchoce - hrkoce", casto vypina - mam uz cca 165 000 (r. 2009)

Kto vsade na SK robi repas EPS do Accenta? BA to viem, ale bodlo by mi smerom na "vychod"

Založili mi v servise "repas" servo + celé riadenie nové /mechanická časť bola úplne zhrdzavená/.
Servo funguje, len pri točení volantom doľava (z akejkoľvek polohy) je potrebná veľká sila točenia.
Odpojením akumulátora sa nič neudialo (nezlepšilo), skúsim RESET RJ. Či sa to zosynchronizovalo dám vedieť,
alebo, žeby bol pes zakopaný inde? :(

Pred opravou EPS vypínalo, ale sila otáčania bola OK
Dnes sme skúsili RESET RJ - nepomohlo.
Volal som do Portasu Zvolen (Hyundai servis) za diagnostiku, ale chlap práve nerobí takže znova čakám. :cry:
A ktovie či to jednoduchou diagnostikou ide nakalibrovať - viď "http://www.hifiland.net/katalog/oprava- ... t%20..html"

kde sa píše:
U Hyunday Accent běžná diagnostika nepodporuje žádnou kalibraci, kroutící moment neumožňuje kalibrovat !
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Servak »

Pozdravujem Morusaj, to od 23 zář 2016 stale nemaš v poriadku posilovač na Accente?

Prečo si mi doteraz nenapisal alebo nezavolal že s tym potrebuješ poradit/pomôct?

Pišeš že ti v servise založili zrepasovany posilovač ktory nefunguje spravne.
Mam v tom trošku zmetok tak mi to skus popisat podrobnejšie,
skusim niečo vymysliet ako to dat doporiadku, nech maš auto v poriadku.

otazky na telo: :-)
1. Odkial si pozhanal zrepasovany posilovač ktory nefunguje?
2. kolko si za zrepasovany posilovač zaplatil?
3. kolko si platil za demontaž montaž posilovača?
4. Alebo si to robil sam?
5. Kolko času si tomu už venoval?
6. kolko mesiacov ti nefunguje posilovač?
7. Kde maš tvoj pôvodny pokazeny posilovač?
8. Reset RJ si robil s akym programom? alebo si iba odpojil napajanie?
9. Rozobral si svoj posilovač a skušal si ho opravit?

Posilovač ACCENTA sa neda kalibrovat zatial žiadnou diagnostikou
a ani programatori diagnostik sa tomu už venovat nebudu lebo auto už je neaktualne.
a ani v autorizaku nič nedokažu kalibrovat originalnou diagnostikou.

Preto som si musel vyvinúť vlastnú kalibraciu a tester.

HFL to maju perfektne popisane na svojom webe, a myslim že až priliš podrobne
podla mna to je zbytocne lebo tym davaju ludom navod a dôvod sa neodborne hrabat v posilovači

A na zaver otazka:
nebolo lepšie si urobit vylet do Bratislavy a mat auto opravene na 100percent za 3hodiny?


Toto je Varovanie pre všetkych, posilovač dajte opravit len overenemu servisu.
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
ppeettoo
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2018, 07:42

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od ppeettoo »

EPS mi blbne pocas cesty zasvieti a vypne posilovac. Vypnem zapnem motor a ide zas. Cital som forum a vsetci ste menili poslilovac. Ale ja mam vraj vadne cidlo ktore je na kabelazi. Hyundai ale nema ani cidlo a ani kabelaz ako celok. Uz ste take nieco riesili? Staci ho natvrdo odstranit a prepojit to napevno? Dik
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Servak »

ppeettoo - Odporučam sa v tom nehrabat lebo sa potom nebude dat posilovač opravit/zrepasovat.
Plati všetko čo som napisal vyššie. Posilovač riadenia je zložita vec.
Odporučam Vám dat opravit/zrepasovat posilovač firme alebo človeku ktory ma skusenosi s tymto posilovačom a opravuje ho pravidelne - dennodenne.

Momentantane ma s tym nedobre skusenoti člen clubu: morusaj
ktory dal zrepasovat servo niekomu a do teraz mu spravne posilovač nefunguje a nič s tym nedokaže urobit.
Prečitaj si čo piše vyššie. Momentalne rieši reklamaciu a musi si zase dat servo demontovat v servise a poslat ho do firmy kde ho repasovali.

teda ho to teraz bude zase stat viac euro, demontaž/montaž, pošta/kurier
V Bratislave sa v normalnom servise učtuje normohodina, a plno drobnosti k tomu.
cela akcia ho zase bude stat minimalne 100-200e pokial to nebude rozoberat sam

Oprava posilovača patry do ruk odbornika a nie do ruk zakladneho mechanika a už vôbec nie laika alebo kutila.
Opytaj sa morusaja alebo inych členov ktorym som už opravil posilovač.

S pozdravom
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
morusaj
*
Příspěvky: 19
Registrován: 05 bře 2009, 08:35

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od morusaj »

[quote="Servak"]ppeettoo - Odporučam sa v tom nehrabat lebo sa potom nebude dat posilovač opravit/zrepasovat.
Plati všetko čo som napisal vyššie. Posilovač riadenia je zložita vec.
Odporučam Vám dat opravit/zrepasovat posilovač firme alebo človeku ktory ma skusenosi s tymto posilovačom a opravuje ho pravidelne - dennodenne.

Momentantane ma s tym nedobre skusenoti člen clubu: morusaj
ktory dal zrepasovat servo niekomu a do teraz mu spravne posilovač nefunguje a nič s tym nedokaže urobit.
Prečitaj si čo piše vyššie. Momentalne rieši reklamaciu a musi si zase dat servo demontovat v servise a poslat ho do firmy kde ho repasovali.

Dnes (6.6.) sme celé riadenie zaslali na reklamáciu - predpokladám, že v pondelok dám vedieť (najskôr), ako to dopadlo.

Pravda je tá, že v Hyundai to nevedia ani poriadne diagnostikovať :-(
snegaiz
Příspěvky: 2
Registrován: 06 čer 2013, 16:34

Re: Problém s volantem

Příspěvek od snegaiz »

Dobrý den řeším tutéž závadu nebo spíš problém u mého accentu 2006 1,4 z volantem který se chová stejně jak pan popisuje v příspěvku nademnou při delší zatáčce jakoby na pár sekund se zasekne ( jakoby se přilepil ) a po vynaložení větší síly ihned povolí otázka pár sekund bohužel sem se nikde zatím nedocetl odpovědi předem děkuji za odpověď ( vypozoroval sem že se takto stává při teplém počasí 25 stupňů a výš ...)
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Problém s volantem

Příspěvek od kyrmon »

Dobrý den, bohužel se domnívám, že vám začal odcházet elektronický posilovač řízení :-k Tady je o tom celý vlákno
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=99&t=17770


Stejné projevy měl tuším Vilda (ostatním vysadil úplně a naběhl až s příštím startovanim)

Většina lidí měla to štěstí, že jim odešel ještě v z záruce, nový totiž stojí ranec (zhruba 40k kc), ale již je naštěstí pár lidí které to umí opravit, teď si vzpomenu na místního uživatele jménem Servak, ale je i nějaká firma v plzni. Ale myslím, že to rozebiraji jen když svítí kontrolka EPS, aby měli potvrzenou vadu.

Přeji hodně štěstí s řešením

Edit: furt se mi pletou zkratky EPS/ESP :/
Naposledy upravil(a) kyrmon dne 18 srp 2018, 12:44, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od kyrmon »

Vzpomenete si prosím někdo, jak se choval zámek volantu před výměnou a po výměně posilovače? S hrozbou odcházejícího posilovače jsem ácu již kupoval (zatím naštěstí šlape jak hodinky [musím zaklepat]) a furt se toho bojím a teď jsem si v tématu Podvozkové casti (tlumice, pruziny) přečetl, že s výměnou posilovače se o dost posunulo ono zamykací místo :-k

Když jsem si ácu přivezl domů, tak jsem si myslel, že tomu ani volant zamknout nejde (zvyklý ze všech ostatních aut, že stačí opravdu málo pootočit) až časem jsem zjistil, že se zamyká skoro o čtvrt otáčky dál..
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
snegaiz
Příspěvky: 2
Registrován: 06 čer 2013, 16:34

Re: Problém s volantem

Příspěvek od snegaiz »

Děkuji za odpověď ESP zatím nesvítí budu muset pozjistovat kdo to ještě umí na tu firmu v Plzni sem se už díval
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Servak »

Ja ked repasujem/opravujem posilovač riadenia na Accente miesto zamknutia sa neposunie ani o milimeter, ostava presne na tom istom mieste. Tak isto volant ostane presne vodorovne.
v riadeni je množstvo tisichranov, preto si pri rozoberani všetko poctivo značim aby po spetnom poskladani bol zakaznik maximalne spokojny. už som opravil viac ako 150 Accentov

Mnohe Accenty maju od vyroby zakmuty volant blizko stredu,
niektore až 30/60/70stupnov vlavo vpravo.

Neviete si spomenut v ktorej polohe sa zamkol vaš posilovač?
A teraz druhy po vymene ma inu polohu kde sa zamkne a nie ste s tym spokojny?

Posilovač ste kupili druhy? ostal vam pokazeny?

Ak chcete mat zaknutie volantu tam kde ste boli zvyknuty tak treba to všetko rozobrat, pretočit hriadel a znova poskladat.

Pripadne mi zavolajte alebo chodte reklamovat tam kde vam to robili .)
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od kyrmon »

Nene, takhle jsem už auto koupil jako ojeté ;) Ale dočetl jsem se právě, že od výroby bylo zamykání jak u všech ostatních aut a po výměně celého sloupku řízení kvůli posilovači už to bylo o tu čtvrtku otočky poposunuté (alespoň u jednoho případu).. A protože se poslední série montovaných posilovačů již nekazila, tak přemýšlím, jestli je již i v mém autě vyměněn a já mohu být v klidu :wink: [-o<

Jinak mě to zamykání vůbec netrápí, spíš mě to akorát vždycky dokázalo naštvat, když jsem o volant nepatrně zavadil nohou a on se zamknul :mrgreen:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Servak »

Kde ste sa niečo take dočitali? :-)
Poloha zamknutia volantu od výroby v Accente nieje vždy na rovnakom mieste.
To že sa Vám zamyka volant o čtvrtku otočky nekde inde ako si myslite že by malo zamykať
neznamena že bol posilovač meneny alebo opravovany.

aky rv mate Accent? edit: už vidim rv08, možno už mate novši posilovač
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od kyrmon »

Dočetl jsem se to někde kolem tuším že 20. stránky tématu o podvozkových částech, že se starým servem měl zamykání krásně rovně a po výměně ho měl o dost posunuté. Ptal se tam, jestli se to samé stalo i někomu dalšímu, ale bohužel mu tam nikdo neodpověděl, tak v tom teď zkouším najít nějakou souvislost :wink:

Ano, přelomový rok 2008 kdy se začalo na autě šetřit, ale posilovače už začínaly být lepší.. I když můj je vyroben teprv z kraje roku (duben), tak hold furt jsem nejistý.

Pro všechny případy ale mám na Vás číslo uložené a na Slovensku jsem již dlouho nebyl, tak bude kdyžtak výlet.
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Servak »

Aha, dakujem za info, teraz som tomu konečne porozumel .)
To bola iba chyba mechanikov ktory menili posilovač tomu panovi.
Pri montaži druheho posilovača si neskontrolovali v ktorej polohe sa zamykal volant na prvom posilovači
Stači iba odskrutkovat volant a volantovu tyč pri podlahe,
natočit volantovu tyč do požadovanej polohy kedy ma zapadnut zamok a znova všetko spet poskrutkovat .)

Proste to bola iba chyba mechanikov. Na volantobej tyči su všade ticichrany ktore nemaju zaražky proti posunutiu osi. Napriklad na inom aute ktore tiež robim sa to nikdy nemôže stat lebo su tam všade zaražky a neda sa to inak spet poskladať.

Dik za info, treba si lahnut pod palubovku hlavou k pedalom, pozriet sa zospodu na posilovač. Na kovovom valci uvidite velku samolepku na ktorej bude dlhe čislo posilovače tušim v zelenom okienku
Posledni trojčislo: 500 je benzin, 700 nafta, od r08 vylepšene: 501 a 701

S pozdravom a prajem prijemny vikend .)
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“