Problém EPS - posilovač řízení

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od 69pavel »

u Accentu chybove kody ohledne rizeni nesmi byt ani v historii,nejak si pocitac auta debilne pamatuje a potom rizeni blbne
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Reklama
 

z.mirek
*
Příspěvky: 41
Registrován: 27 čer 2006, 20:16

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od z.mirek »

Kde je a na kolik Tě vyšel ten regler.
Accent 1.4 Elegance 2006
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od benny »

Tak se po delší době ozývám na foru. Jezdil jsem skoro 8 let bez problému , až do včera , za jízdy se rozsvítilo EPS a zamrzlo řízení , docela šok. Tak nevim jak to bude dál . Ácu jsem přestartoval a od té doby dobrý. Tak jsem zvědavý jak to bude pokračovat. Pročítal sem zde na foru a pokud to nebude dělat stále tak to zatím nebudu řešit. Nemáte někdo nějaký fígl jak na to , kromě serváka ( to by byla až ta poslední varianta ). Třeba odpojit baterii a zase zapojit nebo vymazat chybové hlášení ? Taky zde někdo píše , že vyměnil regler a od té doby se mu EPS nerozsvítilo , co je to ten regler ? Jinak áca najeto skoro 90 000km a stále spokojenost , až nyní na ten posilovač. Ale jinak autíko k nezaplacení. Kluci budu rád za každou radu.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Pavel_KK
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 pro 2011, 11:55

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Pavel_KK »

benny píše:Tak se po delší době ozývám na foru. Jezdil jsem skoro 8 let bez problému , až do včera , za jízdy se rozsvítilo EPS a zamrzlo řízení , docela šok. Tak nevim jak to bude dál . Ácu jsem přestartoval a od té doby dobrý. Tak jsem zvědavý jak to bude pokračovat. Pročítal sem zde na foru a pokud to nebude dělat stále tak to zatím nebudu řešit. Nemáte někdo nějaký fígl jak na to , kromě serváka ( to by byla až ta poslední varianta ). Třeba odpojit baterii a zase zapojit nebo vymazat chybové hlášení ? Taky zde někdo píše , že vyměnil regler a od té doby se mu EPS nerozsvítilo , co je to ten regler ? Jinak áca najeto skoro 90 000km a stále spokojenost , až nyní na ten posilovač. Ale jinak autíko k nezaplacení. Kluci budu rád za každou radu.
Přidávám se k dotazu Bennyho. Stalo se mi včera totéž, vůbec poprvé. Mimochodem není to divný ? Stejný typ auta, stejná závada, den po sobě ?
Auto má cca 115 tkm, stáří 9 let.
Accent 2007 , 1.4i , True Blue - prodáno
Flex.
*
Příspěvky: 16
Registrován: 01 srp 2008, 19:18
Bydliště: Šumperk

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Flex. »

Co na to říct... r.v. 2007/CRDI/150tis. km a je to tu také.
Četl jsem téma od začátku, z počátečních cen jsem byl spíše rozhodnut, že půjde Accent z baráku. Zatím ještě chvíli vydržím, objevilo se to zatím jen 3x, pak asi zkusím serváka a udělám si výlet na Slovensko. :wink:
Accent 1.5 CRDi // r.v. 2007
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od rokolo »

Pokud je možnost rozumné opravy (a ta je), tak bych šel asi také touto cestou....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Martun »

No pánové, takhle rychle všem posobě? :-k
V tom by už člověk pomalu hledal záměr co?... 8-[
Asi bych využil "Serváka"..

Blbý je to, že od té doby nemá člověk ten klid za volantem a tu jistotu co?
Bohužel to může přijít v ten nejnevhodnější okamžik... ](*,)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Vilda »

Mě posilovač vyměnili ještě v záruce za inovovaný model a od té doby mám od něj pokoj.

Jen nechápu jednu věc .... od začátku Hyundai věděl, že se jedná o vadnou sérii :? ale že by udělali hromadnou svolávačku a poruchové, ale hlavně velmi nebezpečné posilovače vyměnili, to se jaksi nestalo ](*,)

Proč to u jiných značek jde a tady ne .... :roll: Pomalu začínám zvažovat prodej svého Acouše, ale ke korejcům se již nevrátím [-X
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od Martun »

Vilda
Nazdáár chlape!:-)
už je to druhé téma kdes to naznačil... po čempak pošilháváš..? :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od rokolo »

Kolega v práci si před půl rokem koupil Volkswagen Touareg a zatím víc běhá do servisu, než aby jezdil......takže já bych to tak dramaticky neviděl.....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od benny »

Tak problém se servem se objevil někdy v půlce března a od té doby zatím dobrý , ale koukal jsem , že serva i na naše áci opravuje nějaká společnost za Slavičína ( BUSINESS GOLDEN GROUP Ltd ) , nevíte náhodou co je to zač a jestli jsou cenově nastejno jako servák ? Jen tak se ptám , jsem totiž z Plzně a není už problém to protáhnout do Blavy k servákovi , jen by mě zajímalo jak jsou na tom cenově jestli někdo nevíte. A taky nevim jestli nemám vymazat z paměti tu chybovou hlášku toho serva , to EPS. Jde to nějak manuálně nebo musim na počítatč to napíchnout ? Díky za odpovědi kluci
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od benny »

Tak jak se říká kdo hledá tak ten najde. Seděl jsem u PC půl dne a nakonec jsem našel firmu co opravuje elektrické posilovače přímo v Plzni. Je to - www.hifiland.net - Na stránkách si najedete na - automobilová elektronika servis , servo - servořízení a tam je několik typů aut včetně accenta ( pěkně popsané co všechno to dělá a nedělá ) . Cena je 5400 kč + 1200 kč za práci , pokud přijedete s autem tak oprava trvá cca 3 hodiny. Záruku dávají 2 roky.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od rokolo »

Zajímavá informace, jde o to jaké s tím mají zkušenosti....
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od benny »

Zkušeností mají dost , mění jich pár každý týden . Já už sem objednaný na výměnu. Napíchnuli mi to na počítač a přesně ten kód chyby - C1292 - co mají psáno na stránkách. Chybu vymazal a servo šlapalo v pohodě ale za týden mi to udělalo znova a od té doby to blbne , jde to ztuha a volant není rovně . I při jízdě rovně je natočený doleva. Divná věc , protože pokud mi tu chybu vymazal tak při jízdě rovně byl volant v rovině. Takže usuzuji že pokud má někdo natočený volant buď doleva nebo doprava tak to určitě dělá načaté servo.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Problém EPS - posilovač řízení

Příspěvek od benny »

Takže servo opraveno a šlape perfektně. Výměna trvala necelé 3 hodiny a celou dobu jsem byl u auta , technik co to dělal mi vše ukazoval a měl velice příjemné jednání. Doporučuji.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“