predná náprava

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: predná náprava

Příspěvek od Martun »

Gandalf
Budeme ti říkat "strejda šikula" :lol: takhle hned Vildovi pomoct :wink:

Vilda
To né, to je jasný. :lol: Ale jelikož mu už nesčíselně aut prošlo rukama má s čím srovnávat. A pouze ho překvapilo že tak staré (mladé) auto, má tak zarezlé šrouby jako nějaký Kadett 25 let starý...Prostříkaval to vším možným ...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: predná náprava

Příspěvek od Mexican »

pisal som to uz do viacerych vlakien (brzdy, tlmice) a stojim si za tym - material spojovacich prostriedkov je biedny. Nepomaha ani osetrenie medenym sprejom (priklad sroby co drzia kryt motora zospodu). Jednak ze su sroby hrozne makke a jednak maju u europskych klucov volu (skusane s viacerymi nastrckovymi klucmi od roznych vyrobcov). Teraz sme menili tlmice na 13 rokovb starom Mondeu. A slo to uplne v pohode. Detto doma drobnosti na podvozku Fiesty

dufam, ze nikde neexistuje auto, kde sa po kupe musia vsetky sroby povolit & osetrit do buducna. To som este jedna nevidel a jednak - ktore sroby? brzdy, tlmice, ramena, stabilizatory, vyfuk, .... V mnochy oblastiah sa znackuju sroby a tak autorizak vie ze boli povolene a tak moze pokojne zrusit zaruku. To len naokraj. O extremnej casovej dotacii nehovoriac. A pre ludi co nemaju montaznu jamu - good luck
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: predná náprava

Příspěvek od Vilda »

Martun : Tak já už teď mechaničinu dělám jen příležitostně pro rodinu a pár známých .... takže tvůj kámoš má samo zkušeností víc :wink: ale nikdy jsem se nesetkal s tím, že u nějakého vozu šlo všechno povolit bez potíží [-X bez ohledu na značku auta. U Rendlíka mi po třech letech odešly obě kosti a jednu matku jsem musel odříznout flexou i s hřídelí. To jen tak na okraj .... určitě by pomohlo všechny šrouby a matky u nového vozu zamatlat třeba Rezistinem .... korozi by to třeba nezastavilo úplně, ale určitě by to pomohlo .... za čas při povolování.

Jinak to MDéčko bylo dobrý ... mám pocit, že v něm byl i petrolej a to je sviňa :D ten proleze všude ... pamatuju si, jak jsme ho praxi nenáviděli. Když jsme zabrušovali ventily do sedel, tak mistr chodil s petrolejem a kápnul na ventil ... a jak se na druhé straně objevila mastnota, byl problém ... :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: predná náprava

Příspěvek od Martun »

Pánové ještě jedno foto. Udělali mi tam značku, kde byl původně silenblok (teda šipka) směrově umístěn.. Foceno pohled zepředu, tzn foťák za kolem..
Přílohy
091120122450_1.jpg
091120122450_1.jpg (61.89 KiB) Zobrazeno 2606 x
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: predná náprava

Příspěvek od Vilda »

A tady je vidět přesně to, o čem tady celou dobu píšu .... celý závit je na sucho ](*,) a vrácená stará ožvejkaná matka [-o< takže až za dva roky pojedeš ke kámošovi znova na výměnu silentbloku, tak bude opět nadávat na zarezlou matku .... kterou ovšem sám nemáznul grafitkou nebo mědí :roll: a nedá se povolit ...

Na dílně jsme vždycky měli krabice, kde byly nové matky a šrouby všech možných rozměrů a vintů .... :idea:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: predná náprava

Příspěvek od Martun »

No vidíš to, toho jsem si ani nevšimnul... :shock: myslel jsem že orezlá (ta změna barvy oproti ostatním částem) byla z důvodu toho že ji polejval těma různejma sajrajtama..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: predná náprava

Příspěvek od 69pavel »

Vildo na zarezle srouby a spoje jsme jeste tenkrat pouzivali velice chutnou s dlouholetou tradici osvedcenou KOFOLU :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: kde nepomohla brzdovka cervena- nastoupila Kofca a slo to jak po masle, nevim jestli dnes ji delaji v tehdejsim slozeni ale tenkrat mela silene ucinky v tomto,dnes ji uz nemam odzkousenou,nebot je spousta kvalitnich pripravku ktere dokazou behem chvilky uvolnit zarezle spoje i na tezko pristupnych mistech

martine na rameni mohla byt jen barevna znacka ktera postupem casu vzala rzi za sve

jinak dnes je normalni ze i v servisech davaj zpet puvodni srouby-nekdy i namazene vazelinou :mrgreen: :D :mrgreen: , i kdyz nekdy by se mely davat vylozene nove srouby a matky,na ruzne spoje,presto davaj stare

na ruznych mistech v autech se kdysi pouzivaly tzv plovouci matky kdy stary spoj se normalne ukroutil, nasadila se nova plovouci matka a dal se novy sroubek a spoj zase drzel, odpadavala tak narocna prace s povolenim spoje, taky se delaly nytovaci matky kde to fungovalo stejne, ukrotil se spoj ,vyrazila matka a nanytovala se nova, jen clovek musel mit na to vybaveni, coz v servisech nebyl problem, doma pro kutily to byl problem veliky nebot vybaveni nebylo za par korun a poridit si to jen tak to bylo pro bohace
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: predná náprava

Příspěvek od Vilda »

Ale jo .... na kofolu se pamatuju taky a taky na pokusy s žiletkou nebo pérovkou, která se v ní za pár dní rozpustila .... ale v tomhle případě o ni přece vůbec nejde [-X tady jde o to, že " mechanik " nejdřív nadává na zarezlé matky, které nejdou povolit .... a pak tam sám ožvejkanou matici vrátí zpátky a ještě k tomu na sucho :roll: tak nějak nechápu, na co nadával .... za takovouhle práci, by mě mistr zafackoval uši do hlavy !!! Nepamatuju si, že by jsme vraceli na původní místo, povolováním poškozené matky nebo šrouby .... docela bych ho chtěl vidět, na koho bude za pár let nadávat, až se opět budou silentbloky měnit :wink: už ho slyšim .... kterej blbec tady nechal zareznout tu ožvejkanou a nenamazanou matku ](*,) jednoduchá odpověď .... no přece já !!!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: predná náprava

Příspěvek od 69pavel »

Vildo presne-vystizne =D> :mrgreen: =D> :mrgreen: =D> :mrgreen:
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: predná náprava

Příspěvek od Martun »

Ale jo, pánové, máte pravdu. Ale na jeho obhajobu musím říct že je to hlavně lakýra! A toto vše je nadstavba, umí vše, auto dokáže rozebrat a zase složit.. ale náhradní matky těžko bude mít na skladě.. :wink: Takhle barvu, to jo, ale takovýhle věci těžko.. leda ještě horší z již vyřazených dílů od různých aut.. Tož asi tak.. :lol:
A jinak , věřte mi, že já ty silenbloky vyměňovat fakt nebudu.. :mrgreen: Toto nechám zkušenějším.. :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: predná náprava

Příspěvek od Vilda »

Marťas .... ten silentblok je udělaný dobře, o tom není pochyb .... ale není to dotažený a já k takové práci budu mít vždycky připomínky ... to už je profesionální deformace :roll: jsem prostě ze staré školy a vždycky za to budu rád. Dneska to už prostě není o řemesle, ale o vyměňovačích .... vyměníme a nahradíme :roll: osobně bych tam takovouhle matku nedal ani náhodou [-X to i kdybych měl sednout do auta a zajet třeba do Hornbachu koupit nové :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od jarous020 »

ahoj, chtěl bych se zeptat jak je to se silemblokama na áccu ?? když je chci nechat vyměint, musí to jít do servisu?? nebo se do dá zmáknout doma?? já jen jestli to neni nějak nalisované.....musim je vyměnit,protože ten spodek mlátí jak dobytek, stabillizační tyčky jsem vyměnil, tak chci zkusit ještě ty silembloky,jen doufám že to nejsou tlumiče...je pravda že je chci stejně vyměnit protože mě docela štve jak to v zatáčkách odskakuje...
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Nový Hyundai Accent

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

jarous020 píše:ahoj, chtěl bych se zeptat jak je to se silemblokama na áccu ?? když je chci nechat vyměint, musí to jít do servisu?? nebo se do dá zmáknout doma?? já jen jestli to neni nějak nalisované.....musim je vyměnit,protože ten spodek mlátí jak dobytek, stabillizační tyčky jsem vyměnil, tak chci zkusit ještě ty silembloky,jen doufám že to nejsou tlumiče...je pravda že je chci stejně vyměnit protože mě docela štve jak to v zatáčkách odskakuje...
Tak odtržený silentblok snad poznáš a uvidíš :shock:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: predná náprava

Příspěvek od Martun »

:arrow: přesunuto..

Bože... :roll: kdybys byl zde nováčkem.. ale takhle? :lol: A hlavně tady už 14 dní díky mě neřešíme nic jiného.. :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
jarous020
**
Příspěvky: 350
Registrován: 06 zář 2010, 11:21

Re: predná náprava

Příspěvek od jarous020 »

promin že nejsem dokonalej :evil: :D
AKTUÁLNI:
ŠKODA OCTÁVIA STYLE 1.9 TDI 66KW
PRODÁNO:
HYUNDAI ACCENT 1.5CRDI 96 KW
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“