predná náprava

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: predná náprava

Příspěvek od Martun »

Chlapci teď se zeptám asi blbě, není to šálek mé kávy... Ale ona se ta geometrie dělá natočením toho silentbloku?? Že tam jsou ty stupně...? :-k

viz předešlá strana!
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

mac89
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2009, 01:28

Re: predná náprava

Příspěvek od mac89 »

Predpokladám, že správne založenie podľa obrázku je z toho dôvodu, že pri prevádzke pôsobia rozdielne sily na silentblok z rôznych uhlov. Pri nesprávnom založení by mohlo dôjsť k jeho nadmernému opotrebeniu. Založenie silentbloku pod nesprávnym uhlom vplyv na geometriu (pokliaľ je silentblok nový a ešte neopotrebovaný) v počiatkoch nemá - ak je opotrebovaný má vplyv na zbiehavosť resp. rozbiehavosť.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: predná náprava

Příspěvek od 69pavel »

pokud by byl spatne natoceny tak nema vliv na samotnou geometrii ale dojde k jeho utrzeni nebot jak dochazi k properovani(pohyb ramene nahoru-dolu) tak prave vyrezy maji toleranci v prohybu aby nedoslo k utrzeni,pokud by tam byla guma v celku tak se urve,pak by teprve to melo vliv na samotnou sbihavost
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: predná náprava

Příspěvek od Martun »

Aha , tak děkuji za info! :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Re: predná náprava

Příspěvek od matýsek »

Dobrý den pánové, může mi prosím někdo poradit, vyměňoval jsem si přední svislý kulový čep, nevím, jestli jsem to správně pojmenoval, ale o jednu stránku zpět to tam Mac89 namaloval. Protože mi kulák zaživýho boha nechtěl vypadnout s toho kuželu Mlácení pod autem na panence nepomohlo, musel jsem vytáhnout celé levé rameno, abych do toho mohl pořádně mlaštit. Jak drží ty dva šrouby u siletbloků nebudu ani komentovat. Ale jde mi o to, při nasazování ramene zpět se přední silentblok normálně utáhne, na tom nejde nic změnit, ale nevím, jestli ten zadní /na obrázku je označený č. 3/ se neutahuje při nějakém zatížení auta, jak to bývalo třeba u F125P? Neměl by se ten zadní třeba utáhnout na pomyslném středu výkyvu ramene nahoru a dolů, možná se pletu, ale protože to nevím, raději se zeptám, třeba už to někdo dělal.Předem moc děkuji za radu. :hyu:
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Re: predná náprava

Příspěvek od matýsek »

Dobrý den, polohu ramene jsem vyřešil. Ale mám tu menší problém s těmi svislými stabilizátory přední nápravy. Zakoupil jsem pravý i levý. Alespoň tak to nabízí inter. obchod E-cat. Nevíte prosím někdo, jaký je mezi nima rozdíl? Děkuji za odpověď. :hyu: Accent 06/06 1,4, 71kw. benzín.
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: predná náprava

Příspěvek od rokolo »

Já jsem je také měnil, ale takhle jsem to nezkoumal...prostě levý jsem dal na levou stranu a pravý na pravou stranu. Jestli by to šlo namontovat obráceně, tak to už nevím, ale asi ne, když se dělá provedení L a P. Nebo jsi se ptal na něco jiného?
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: predná náprava

Příspěvek od Vilda »

matýsek píše: Protože mi kulák zaživýho boha nechtěl vypadnout s toho kuželu Mlácení pod autem na panence nepomohlo
Když chceš vyrazit kulák ven z oka, musíš použít dvě větší kladiva ..... jedno kladivo přiložíš na jednu stranu oka a s druhé strany do oka několikrát bouchneš druhým kladivem. Hřídel kuláku má kuželovitý tvar a vyskočí ven z oka ....

Tohle samozřejmě vyžaduje určitý grif a pro laika je lepší, když si za pár stovek koupí stahovák kulových čepů .... chleba to nežere a můžeš ho použít i na další opravy ..

http://www.google.cz/search?q=stahov%C3 ... 80&bih=929

Jinak co se týče stab. tyček, je to tak, jak píše Rokolo .... jestli na nich není označení, která je levá a pravá ( L + R ), tak přesně novou tyčku porovnat se starou a potom ji přehodit ...

Podívej se do návodu " Výměna předních tlumičů " a tam uvidíš jak na stabil. tyčky ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Re: predná náprava

Příspěvek od matýsek »

Tak už znám rozdíl mezi pravou a levou stabilizační tyčkou, když je položíte vedle sebe, tak na jedné straně jdou kulové čepy/závity/ rovnoběžně vedle sebe, na opačném konci od sebe 180 stupňů, takže je nejde zaměnit. Jinak díky za informace.
Ještě co se týče těch stahováků, jak napsal Vilda, tam je jich tolik, že bych nevěděl, který tam pasuje, asi zůstanu u těch kladiv. Hezký den.
Pánové, tak jsem vyměnil stabilizační tyčky a konečně mám v autě klid. To bouchání i při přejetí malého kamínku ustalo. :hyu: :D/
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: predná náprava

Příspěvek od mikodim »

Tyčky stabilizatora zn. FEBI BILSTEIN mi začali po cca 5000km+- pekne buchotať.. Včera som ich musel vymenit.. Žeby už aj nemci šetrili a išli kvalitou dole? ](*,)
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“